Neler Yeni

RDR2 oynama hakkında bilgiler

Oğuzhan'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Oğuzhan
Oğuzhan Merhaba,

RDR 2 oyunun da ana karakterine bağlanman gerekiyor öncelikle. Oyunda her şeyi bir anda yapmaya çalışma. Öncelikle kampın nerede kurulu ise onun çevresini araştır kamp haritasının dışına çıkma derim. Ana görevleri yapmadan önce bütün yan görevleri tamamla sona ana görevleri sakla emin ol ana görevleri önce yaptığında bazı yan görevleri tekrar yapamıyorsun ve ana hikaye dışı hayat akışından bazı şeyler kaçırabilirsin. Zaten oyun içerisinde yaşayan bir hayat var oyunun en çok kendine çeken yönü de budur. Örnek verecek olursam bir gün haritada gezinirken bir adam ev inşaatı yapıyordu ve haritada çıkmamasına rağmen adamın yanına gittim ve diyalog oluşmaya başladı. Adama borç para 50 dolar verdim. Aradan zaman geçti ve yine oradan geçtiğimde adam evini tamamen bitirmişti ve bana olan borcunu fazlasıyla verdi.. Bunun gibi çok örneği var ama oynayacaksan spoiler gibi olsun istemedim. Çevrede göreceğin değişik tarikatlar ve bir sürü challange mevcut tabi bunların görevler ile çok bağlantısı yok. Ve hikaye gerçekten seni içine çekiyor. Çevreyi yaşamaya çalış silahlar sigara kartları değerli eşyalar vs. vs. sonu yok gibi bir şey. Hikaye modundan sonra online tarafta zaten ilk başlardakine göre çok gelişmiş bir sistem var artık role play filanda var sanırım çok girmedim ama vakit geçirmek için ve aşık olmak için iyi bir oyun..
Çok teşekkürler istediğim cevap buydu. Elinize sağlık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

beyazlar yan görev sarılar ana görev, beyaz soru işaretleri yeni yan görev serisi. benim tavsiyem önce mapdeki bütün beyaz görevleri yapman sonra sarı görevleri yapman olur çünkü beyaz görevler parça parça ana görevdeki ilerleyişine göre çıkıyor yani 1 ana görev yapıyosun sonra mapde 3 yan görev çıkıyor gibi, bu şekilde oyundan çok daha fazla zevk alırsın, ayrıca direkt arap atı almanı öneririm (internetten nasıl alacağına bakarsın bedava oluyor bunlar) çok hızlılar ve hiç yorulmuyorlar nerdeyse
Tamamdır teşekkürler.

Helixo

80+ Bronze
RDR2 çok kaliteli oyun evet biliyorum. Bir çok kez başladım fakat bir türlü beni kendinde tutamadı çünkü çok karışık geliyor bazı zamanlar. Haritayı açıyorum 3-4 tane görev var hangisini ilk yapsam vs karar veremiyorum böylece başlangıçtaki motivasyonum kırılıyor. Sonra bırakıyorum. Toplasanız 4-5 saat oynamışımdır yani henüz başında bırakıyorum oyunu :D .

Sizler oynarken neye göre oynadınız dikkat etmem gereken şeyler neler?

Ayrıca dualsense bağlayıp oynamak mantıklı mı pc üzerinden? Yoksa klavye mouse devam mı edeyim?
zevk meselesi

Top Bottom