Neler Yeni

Rehber: 2022'de PS3 alınır mı?

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
774
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Selam, şimdi sizinle neden 2022'de bir PS3 sahibi olmanız/olmamanız gerektiğinı güzelce anlatıp aklınıza yatıracağım.
-
Hikayesi:
Bu bütçe dostu konsolumuz çıkmadan 1 yıl önce Xbox, Xbox 360 diye bir konsol tanıttı. Sony bu markayı ciddiye almayıp zengin çocuk havalarına girerek PlayStation 3'ü 2006'da piyasaya sürdü, PS2 ve PSP'de edilen başarım PS3'te de devam etti.
-
Sorunları:
Phat kasa PS3'te 4/1 oranda yeşil ışık dışında kırmızı/sarı gibi gibi ışıklar yanıp konsol fişini çekiyordu(nedeni işlemcisinin bacaklarının gitmesi, işlemcinin çok ısınması ve reballing yapması gerektiğini söylüyordu ki bu tamirin 6 ay ömrü vardı.)
Şu an Forza Horizon 5 gibi ışıl ışıl Ultra grafik oyun oynadı iseniz, konsolun grafik motoru gözünüze biraz kötü gelecek ki konsolun çıkış tarihi belli.
Bunun dışında benim bildiğim bir sorun yok, ama siz illaki yaşamışsınızdır.
-
Gelelim makinenın ana amacına yani oyunlara :):
Blur, Grand Theft Auto IV & V, Tekken 6, Tekken 7, The Last of Us 1, Heavy Rain, Call of Duty Modern Warfare, Uncharted 3, killzone 3, FIFA 18, Minecraft, Battlefield oyunları ve nicesi!
-
Market desteği:
PS3 Store hala açık durumda ama her an cortlayabilir, PSP oyunları atılabilir ve PS3 Store'da kredi kartı girince %75 ihtimalle kabul etmiyor yani kütüphanenizden bir oyun yüklemek daha mantıklı.
-
Phat vs diğer kasalar:
Phat kasa diğerlerinden çok daha kalın ve kaba.
Phat kasanın bozulma oranı daha yüksek.
Phat kasanın Max 60GB depolaması.
Teorik olarak phat kasa sorunlu ve tercih edilmiyor çünkü bu konsolu dar gelirli insanlar alıyor ve aldığı şeyin uzun vadeli olmasını istiyorlar, bu nedenle ben olsam bende phat kasa tercih etmem.
-
*Geldik yıldız soruya: PS3 alınır mı?
Ucuz yollu oyun oynamak isteyenler için kesinlikle biçilmiş kaftan, isteyenler X360'ta alabilirler, PS3 market desteğini kesse bile aynı PS Vita'daki gibi PS3'te kendini yenileyecek ve sizi Max 3 yıl götürecek.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
PS2 nasıl evde var bitane dandik araba oyunu vardı sıktı kaldırdım bende

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
774
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Max 100 saniye sonra listede sins hocam. (eski forumumdan aktarıyorum.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Selam, şimdi sizinle neden 2022'de bir PS3 sahibi olmanız/olmamanız gerektiğinı güzelce anlatıp aklınıza yatıracağım.
-
Hikayesi:
Bu bütçe dostu konsolumuz çıkmadan 1 yıl önce Xbox, Xbox 360 diye bir konsol tanıttı. Sony bu markayı ciddiye almayıp zengin çocuk havalarına girerek PlayStation 3'ü 2006'da piyasaya sürdü, PS2 ve PSP'de edilen başarım PS3'te de devam etti.
-
Sorunları:
Phat kasa PS3'te 4/1 oranda yeşil ışık dışında kırmızı/sarı gibi gibi ışıklar yanıp konsol fişini çekiyordu(nedeni işlemcisinin bacaklarının gitmesi, işlemcinin çok ısınması ve reballing yapması gerektiğini söylüyordu ki bu tamirin 6 ay ömrü vardı.)
Şu an Forza Horizon 5 gibi ışıl ışıl Ultra grafik oyun oynadı iseniz, konsolun grafik motoru gözünüze biraz kötü gelecek ki konsolun çıkış tarihi belli.
Bunun dışında benim bildiğim bir sorun yok, ama siz illaki yaşamışsınızdır.
-
Gelelim makinenın ana amacına yani oyunlara :):
Blur, Grand Theft Auto IV & V, Tekken 6, Tekken 7, The Last of Us 1, Heavy Rain, Call of Duty Modern Warfare, Uncharted 3, killzone 3, FIFA 18, Minecraft, Battlefield oyunları ve nicesi!
-
Market desteği:
PS3 Store hala açık durumda ama her an cortlayabilir, PSP oyunları atılabilir ve PS3 Store'da kredi kartı girince %75 ihtimalle kabul etmiyor yani kütüphanenizden bir oyun yüklemek daha mantıklı.
-
Phat vs diğer kasalar:
Phat kasa diğerlerinden çok daha kalın ve kaba.
Phat kasanın bozulma oranı daha yüksek.
Phat kasanın Max 60GB depolaması.
Teorik olarak phat kasa sorunlu ve tercih edilmiyor çünkü bu konsolu dar gelirli insanlar alıyor ve aldığı şeyin uzun vadeli olmasını istiyorlar, bu nedenle ben olsam bende phat kasa tercih etmem.
-
*Geldik yıldız soruya: PS3 alınır mı?
Ucuz yollu oyun oynamak isteyenler için kesinlikle biçilmiş kaftan, isteyenler X360'ta alabilirler, PS3 market desteğini kesse bile aynı PS Vita'daki gibi PS3'te kendini yenileyecek ve sizi Max 3 yıl götürecek.
Xbox 360 kullanıcısı olarak söylüyorum ki.
İki tarafın da özel oyunlarla çektiği görülüyor.
Şimdilerde neye göre seçildiğini ben bile anlamadım :D

Top Bottom