Neler Yeni

Rehber: 2022'de PS4 alınır mı?

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Tekrardan merhaba, şimdi sizlere benim de şahsi olarak kullandığım PS4 2022'de alınır mı? Rehberini yapacağız.
-
Hikayesi:
2013'tye çıkan bu konsol PS3'ten sonra yine kalitesini korudu, sorunları azaltmaya çalışıldı ve PS3'ten işlemci olarak 2 RAM olarak 16 kat daha güçlü ve bu God of War'ı oynatan Last of Us part 2'yi oynatan konsolun kas gücü HD7850, çok komik değil mi? İşte bu, Sony dünyasına hoş geldiniz.
Not: Köye gideceğim için bugün hem pstv hem de PS2 rehberi yazacağım.
-
Sorunları & dezavantajları:
PS4 fat & Slim kasadaki açılmama sorunları,
General olarak tüm PS4'lerdeki ısınma ve donma sorunu,
Oyunların %60'ı 30 FPS,
Oyunların çok pahalı olması gibi gibi benim bilmediğim sizin bildiğiniz sorunlar...
-
Önerdiğim güzel oyunlar:
God of War serileri,
Grand Theft Auto V,
Fall Guys,
Fortnite,
Minecraft vb hepsini oynadım gayet sarıyor :D.
-
PS Plus:
Yeni güncellemesi ile aylık 60 TL ile geniş bir oyun kütüphanesini size açıyor, oyunları Online oynayabilir ve savelerinizi clouda kaydedebilirsiniz ki PS Plus'u uzatmaya gerek yok çoğu kişi biliyor.
-
Alırsam hangi modeli almalıyım?
Teknik olarak fat & parlak kasadan uzak durun, mat kasada bu sorun daha azdır, benim tercihim bendeki gibi Slim almak, depolama size kalmış ben 500GB aldım ve memnunum 6 ayda bir temizliğini benim gibi yaptığınız sürece ses te çıkarmıyor. Eğer be oyunları 4K oynayacaksınız PS4 Pro alın eğer Sony markasının dışına çıkabilirseniz Xbox One X de tercih edebilirsiniz.
-
Peki, PS4 2022'de tercih edilmeli mi?
Önceki neslin oyun konsolu, elbette bazen azıcık kasabilir oyunlar, arayüz vb Türkçe destekli olmasıda güzel, eğer ben ne PS3 ne de PS5 istemeyeyim diyosanız bu orta düzey güzel konsolu alailirsiniz(bazı oyunlarda klavye mouse desteğide var). Asıl cevaba gelirsek PS4 2022'de alınır. :)

Hanaz

80+ Silver
Çok güzel rehber hocam elinize kolunuza sağlık
Ama ben 8-9k verip alma taraftarı değilim

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok güzel rehber hocam elinize kolunuza sağlık
Ama ben 8-9k verip alma taraftarı değilim
Ucuza bulanlar için hala alınır bir konsol. 7-8 yıllık bu konsol hala nasıl güncelleme alıyor şaşkınım. Değerli vaktinizi harcadığınız için teşekkürler :)

Cihangir

80+ Gold
Tekrardan merhaba, şimdi sizlere benim de şahsi olarak kullandığım PS4 2022'de alınır mı? Rehberini yapacağız.
-
Hikayesi:
2013'tye çıkan bu konsol PS3'ten sonra yine kalitesini korudu, sorunları azaltmaya çalışıldı ve PS3'ten işlemci olarak 2 RAM olarak 16 kat daha güçlü ve bu God of War'ı oynatan Last of Us part 2'yi oynatan konsolun kas gücü HD7850, çok komik değil mi? İşte bu, Sony dünyasına hoş geldiniz.
Not: Köye gideceğim için bugün hem pstv hem de PS2 rehberi yazacağım.
-
Sorunları & dezavantajları:
PS4 fat & Slim kasadaki açılmama sorunları,
General olarak tüm PS4'lerdeki ısınma ve donma sorunu,
Oyunların %60'ı 30 FPS,
Oyunların çok pahalı olması gibi gibi benim bilmediğim sizin bildiğiniz sorunlar...
-
Önerdiğim güzel oyunlar:
God of War serileri,
Grand Theft Auto V,
Fall Guys,
Fortnite,
Minecraft vb hepsini oynadım gayet sarıyor :D.
-
PS Plus:
Yeni güncellemesi ile aylık 60 TL ile geniş bir oyun kütüphanesini size açıyor, oyunları Online oynayabilir ve savelerinizi clouda kaydedebilirsiniz ki PS Plus'u uzatmaya gerek yok çoğu kişi biliyor.
-
Alırsam hangi modeli almalıyım?
Teknik olarak fat & parlak kasadan uzak durun, mat kasada bu sorun daha azdır, benim tercihim bendeki gibi Slim almak, depolama size kalmış ben 500GB aldım ve memnunum 6 ayda bir temizliğini benim gibi yaptığınız sürece ses te çıkarmıyor. Eğer be oyunları 4K oynayacaksınız PS4 Pro alın eğer Sony markasının dışına çıkabilirseniz Xbox One X de tercih edebilirsiniz.
-
Peki, PS4 2022'de tercih edilmeli mi?
Önceki neslin oyun konsolu, elbette bazen azıcık kasabilir oyunlar, arayüz vb Türkçe destekli olmasıda güzel, eğer ben ne PS3 ne de PS5 istemeyeyim diyosanız bu orta düzey güzel konsolu alailirsiniz(bazı oyunlarda klavye mouse desteğide var). Asıl cevaba gelirsek PS4 2022'de alınır. :)
2019 da a101 de 1250 TL ye satıldığını görmüştüm 8 9k verilmez

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,223
İsim
Efecan
yani hocam nedenini siz ne sorun nede ben cevap vereyim ama ben artık ps4 alınması taraftarı değilim ya

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,373
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Konsollar ve Bilgisayar Donanım
Sony 2025 sonuna kadar PS4 e destek verip oyun yapacaklarını açıkladılar PS4 tabi ki alınır artık oyunlar PS4 ve yeni nesil konsollar için geliyor.
1667156361174.png

1667156371228.png

PlayStation Plus Deluxe sistemi içine gelen oyunlar Game Pass gelen oyunları 2 ye katlayıp 4 böler o derecede kaliteli ve güzel oyunlar var PS Plus Deluxe de ayrıca şu an PS Plus Deluxe deki oyun sayısı Game Pass geçti yani PS Plus Deluxe kütüphanesinde Game Pass den daha fazla oyun var.
1667156584770.png

1667156591316.png

Ekim PlayStation Plus Aylık Oyunlar

-Hot Wheels Unleashed
-Injustice 2
-Superhot

Ekim ayında Extra ve Deluxe üyeler için oynanabilecek olan PS Plus oyunları

-Grand Theft Auto: Vice City – The Definitive Edition | PS4, PS5
-Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition | PS4
-Assassin’s Creed Odyssey | PS4
-Dragon Quest Builders | PS4
-Dragon Quest Builders 2 | PS4
-Dragon Quest Heroes: The World Tree’s Woe and the Blight Below | PS4
-Dragon Quest Heroes II: Explorer’s Edition | PS4
-Inside | PS4
-The Medium | PS5
-Naruto to Boruto: Shinobi Striker | PS4
-Assassin’s Creed Chronicles: China | PS4
-Assassin’s Creed Chronicles: India* | PS4
-Assassin’s Creed Chronicles: Russia* | PS4
-Assassin’s Creed III Remastered | PS4
-Assassin’s Creed Syndicate* | PS4
-Hohokum | PS4

PlayStation Plus Deluxe üyeleri için Classics Kataloğuna eklenen yeni oyunlar.
Yakuza 3 Remastered | PS4
Yakuza 4 Remastered | PS4
Yakuza 5 Remastered | PS4
Ultra Street Fighter IV | PS4
Limbo | PS4

En son gelen oyunlar bunlar PS Plus Deluxe sisteminin ilk çıktığından bu yana ne kadar gelişim gösterdiğini de bu konumda inceleyebilirsiniz.

Şu an bana göre en iyi konsol PlayStation 4 diğer konsolları almak için hiç bir neden yok çünkü.

Sony kendisi bile konsola eski nesil demiyor oyunlar PlayStation tarafında Cross-Gen olarak geçiyor Old-Gen olarak değil Sony resmi PlayStation sitesinde bile PS4 e yeni nesil konsol olarak başlık atıp PS4 bölümünü tamamen güncellediler.
1667156648318.png

1667156654010.png

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,308
Üyeler
140,805
Son üye
aras114