Neler Yeni

(Rehber) Hangi Ön Ödemeli Kartı Almalıyım?

Sizce Hangi kart?

• İninal

Oylar: 9 8.6%
  • Papara

Oylar: 84 80.0%
  • Tosla

Oylar: 12 11.4%

• Oy kullanan toplam üye
    105

EgoistmanTR01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,731
İsim
Egemen Toz
Selam dostlar bugünkü rehberimde 'Hangi ön ödemeli kartı almalıyız?' sorusunun cevabını arayacağız ve kafası karışık olan dostlarımızın cevaplarını arayacağız.

ÖN ÖDEMELİ KART NEDİR?
Ön ödemeli kart, bir kredi kartı veya bankamatik kartından farklıdır. Bir vadesiz hesaba bağlı olmasına gerek olmadan kullanıcının karta yüklediği miktar kadar harcama yapmasını sağlar.

PEKİ NEDEN ALMALIYIZ?
Özellikle 18 yaş altı dostlarımızın ailelerinin kredi kartlarına ihtiyacı olmadan , rahatça alışveriş , oyun gibi ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Avantajları Nelerdir?
Her ön ödemeli kartın kendine has birbirinden farklı avantajları olabiliyor. Ama tek ortak kısımlarından biri olan , yatırdığın kadar harcama yapılabilmesidir. Kartın çalınma riskine karşılık sadece içindeki para gidiyor herhangi bir kredi çekilemiyor ve zararınız minimuma iniyor.

Piyasadaki En Güvenilir Kartlar Hangileri?
Piyasada duyduğumuz birbirinden farklı kartlar mevcut. Fakat kullanıcının tercih ettiği 3 adet kart var.
1.İninal
2.Papara
3.Tosla

Peki Bu 3 Karttan Hangisini Almalıyız?
Şimdi bu 3 kartın arasındaki avantaj ve dezavantajları karşılaştıralım. Avantajlarına göre kullanıcı yapıcağı alışverişe de önem vererek alıcağı kartı seçmelidir. Burdan sonra Son karar sizindir. Örneğin A kartı oyun tarafında daha iyi ise isteğe bağlı olarak A kartı alınmalıdır.

1.İninal
Avantajları: *Neredeyse Her Markette Bulunabiliyor. Erişimi Kolay.
*Yaş sınırı yok.
*Normal Kart 5 TL,Çipli temassız özellikli kartı ise 10 TL
*Bazı yüksek harcamalarda indirimler oluyor.
*Neredeyse Tüm Bankamatiklerden para yüklenebiliyor.
*Nakit Çekim Özelliği Var.

Dezavantajları: *Para yatırırken bankadan bankaya değişen bir ücret kesintisi oluyor.
*Her ay kullanım bedeli olarak 2 TL kesinti yapıyor.
*Nakit Çekim bedeli yatırdığınız miktarın %1.15’i + 1,04 TLsi kadar kesinti uygulanıyor.
*Yılda Sadece 500TL Nakit çekebilirsiniz.
10577868685362.jpg

2.Papara
Avantajları: *İninale göre en büyük avantajı herhangi bir kesinti yapmamasıdır.(Yüksek miktarlara kadar herhangi bir kesinti yok)
*Kullanım bedeli gibi para kesintileri yok.
*Her Atm'den aylık 500 TL'ye kadar para yatırabilir ve çekebilirsiniz.
(500 tlden sonra %1 gibi küçük kesintiler olur)
*
3 farklı kart seçeneğiniz var biz burda Papara Card Black'ı tercih ettik. Çünkü Sınırı yok neredeyse.
* Paparalılar arasında anında para aktarım özelliği var.
* Cashback Özelliği sayesinde anlaşmalı yerlerden yaptığınız harcamaların bir kısmı nakit olarak hesabınıza geri aktarılıyor (Örn: Netflix %50 indirim her ay maks 15 TL kazanabilirsiniz)
*Eğer 18 yaşındaysanız papara uygulaması üzerinden döviz hesabı açabilirsiniz.
*Kartın her modelinde temassız özelliği mevcut.

Dezavantajları: *Papara Card Black modeli maalesef ki özel sipariş ile uygulaması üzerinden getirtilebiliyor.(Papara Card Lite ise teknosa gibi mağazalarda 5 TL)
*Papara Card Black almak istiyorsanız yaşınızın minimum 13 olması gerekiyor ve kimlik bilgileriniz gerekiyor.
*Bazı kart başvurularında kurye aşırı gecikebiliyor (Benim kartım 5 ayda geldi :D )
*Üstte de dediğim gibi 500 TL ve sonrası işlemler için %1 gibi kesintiler oluyor.

black-mastercard.png

3.TOSLA
Avantajları: *CarrefourSA, Teknosa, D&R gibi mağzalardan 10 TL gibi bir ücrete alınabiliyor.
* Yaptığınız ilk 20 Tl ve üzeri harcamada 10 TL hediye.
*Herhangi bir kullanım ücreti yok.
*Tüm akbank Atmlerinden ücretsiz bir şekilde para yükleyip çekebilirsiniz (Aylık limiti var)
*Temassız özelliği var.
*Anlaşmalı firmalarda indirimler mevcut.

Dezavantajları: * Açık olacağım kartı kullanmadım ve deneyimleyemediğimden dolayı yanlış bir bilgi vermek istemem.
* Onaylanmış hesap olmak için kimlik bilgileri gerekiyor ( Onaylanmış hesapla limitler daha geniş)
*Limitler Hakkında da yanlış bir bilgi vermek istemem https://tosla.com/limitler-ve-ucretler
*Tosla kart kullanan bir üye varsa bana ulaşsın ben konuyu güncellerim :)

8817196793906_1570539182021.jpg

Son Karar Sizde!
Sizce hangi kart daha avantajlı?
Hepsinin ortak noktaları temassız olması,her türlü online alışverişe açık olması ve para yatırma çekme gibi özelliklerinin bulunması.
Kendinize en uygun kartı seçin!
Rehberim yararlı olduysa ne mutlu bana!
Yanlış bir bilgi verdiysem ne olur beni uyarın yazım yanlışı yada hatalı bir bilgi vermiş olabilirim gözümden kaçmış olabilir.
Tosla kart kullanan bir arkadaş bana deneyimlerini aktarırsa çok sevinirim.
Konuya yeni kart çıkarsa yada öneri olarak yeni kartları ekleyebilirim.
İyi Forumlar

-Tinerci Mayki

Dave Mustaine

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Güzel rehber olmuş, ellerine sağlık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,861
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
hepsini kullandım limiti için papara

EgoistmanTR01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,731
İsim
Egemen Toz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,861
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Tosla hakkında deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim.
Konuya ekliyeceğim
indirimleri ve kampanyaları için hala kullanıyorum ara sıra bilmediğim indirimler oluyordu tosback geliyordu mutlu oluyordum

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
innial kullanıyorum para yüklediğinde 1 TL kesiyor birde aylık 2 TL toplam 3 TL kesiyor onun dışında güzel bir kart gelmesini beklemiyorsun kimlik bilgilerini vermiyorsun vesayre.

Maeve Wiley

80+ Bronze
2,5 yıldır papara kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım. Para yatırdığım zaman işbankası atm kullanıyorum. 500tl ve üzerine kadar hiç kesinti yapmadı. Cashback olayı zaten anlatmaya gerek yok perfect :) .

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,098
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konu dışı,Futbol
innial kullanıyorum para yüklediğinde 1 TL kesiyor birde aylık 2 TL toplam 3 TL kesiyor onun dışında güzel bir kart gelmesini beklemiyorsun kimlik bilgilerini vermiyorsun vesayre.
İnınal kimlik istiyor

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

NakreS14

80+ Platinum