Neler Yeni

renk körleri msüye girebilirmi

şuan 11.sınıfım ve uzay ve havacılık mühendisliği okumak istiyorum ama göz numaram 8 e 7.5 numara hemde renk körlüğü var bu durumda asker olabiliyormuyum, ne önerirsiniz.

MythPhantom

80+ Bronze
şuan 11.sınıfım ve uzay ve havacılık mühendisliği okumak istiyorum ama göz numaram 8 e 7.5 numara hemde renk körlüğü var bu durumda asker olabiliyormuyum, ne önerirsiniz.
7 ustu askeriyeye alinmiyor diye biliyorum lazer ameliyati olabilirsiniz öyle olursunuz asker

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,863
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
peki renk körlüğü internete araştırdım ama kaynaklar çok farklı şeyler diyor
göğsündeki yarım santimlik çukurdan dahi almıyorlar (arkadaşım) hocam renk körünü almalarının imkanı yok.

melidoas6

80+ Silver
En ufak şeyden elenme ihtimali varken renk körlüğü olan birini direk elerler sanırım yinede girip şansını dene

Rulep

80+ Gold
renk körlüğü ve göz derecenin 1 den büyük olması msü ye girmene engel. havacılık ve uzay mühendisi istemenin sebebi TSK'nin ihtiyaçlarını karşılamak uçak falan yapmak mı yoksa asker olmak mı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
renk körlüğü ve göz derecenin 1 den büyük olması msü ye girmene engel. havacılık ve uzay mühendisi istemenin sebebi TSK'nin ihtiyaçlarını karşılamak uçak falan yapmak mı yoksa asker olmak mı
Asker olmak istiyorum ama bölüme girmesemde başka bi ünide havacılık ve uzay okuyup ASELSAN’da falan çalışırım diye düşünüyorum

Arda_09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Arda Okçu
vallahi hocam bi tanıdığım renk körü polisliğe hazırlanıyordu oda sağlık raporu alırken bu renk körlüğü testi oluyorya onların plakası 40 adet yani 40 farklı rakam sayı var şansına hangisi denk gelirse kitabını satın alıp sayıyı ezberledi mesela 5 rakamı etrafındaki çizgileri ezberleyerek onu geçmeyi başardı parkurda elendi fakat bu dediğim yöntemle geçseniz bile askerlerde 3 yılda bir sağlık kontrolu yapılıyor diye biliyorum bu sizi gerebilirir sürekli ya geçemezsem korkusu vs.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,014
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
konu harici bence 1.25 0.50 miyop var ameliyat ile girebilir miyim

Rulep

80+ Gold
konu harici bence 1.25 0.50 miyop var ameliyat ile girebilir miyim
Yapacak doktora kontrol edecek doktora bağlı ve gsliba ameliyat sonrası göz kuruluğu oluyormuş doktorlar anlayabilir. kesin bir şey söylemek mümkün değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asker olmak istiyorum ama bölüme girmesemde başka bi ünide havacılık ve uzay okuyup ASELSAN’da falan çalışırım diye düşünüyorum
Uçak veya havacılık uzay mühendisi oku madem maalesef kesin elenirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,303
Üyeler
149,704
Son üye
KırıkBurunn
Top Bottom