Neler Yeni

Reset sorunu

Lirix03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ahmet taşdemir
Merhaba. Benim sorunum son günlerde bilgisayarımın durduk yere kendine reset atması. Bu bazen oluyor bazen olmuyor olay günlüğüne baktığımda.

Resimde göstereceğim hata meydana geliyor. İnternette biraz araştırma yaptım bu sorunla karşılana arkadaşlar hatayı hep PSU değiştererek gider mişler. Bendeki PSU'da 5 senelik Cooler Master RS 600 modeli. Bu konuda bilgi sahibi olmamı sağlarsanız teşekkür ederim.

Sistem özelliklerim.

MSI B450M'a Pro Max anakart.

Corsair 16 GB RAM.

Reyzen 5 3600 işlemci.

1660 Super ekran kartı.
Ekran Alıntısı.JPG

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Merhaba. Benim sorunum son günlerde bilgisayarımın durduk yere kendine reset atması. Bu bazen oluyor bazen olmuyor olay günlüğüne baktığımda.

Resimde göstereceğim hata meydana geliyor. İnternette biraz araştırma yaptım bu sorunla karşılana arkadaşlar hatayı hep PSU değiştererek gider mişler. Bendeki PSU'da 5 senelik Cooler Master RS 600 modeli. Bu konuda bilgi sahibi olmamı sağlarsanız teşekkür ederim.

Sistem özelliklerim.

MSI B450M'a Pro Max anakart.

Corsair 16 GB RAM.

Reyzen 5 3600 işlemci.

1660 Super ekran kartı. Alıntıyı görüntüle
Reset atıyor derken sistem reset atıp yeniden mi açılıyor yoksa ekran kapanıp öyle kalıyor mu ?

Lirix03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ahmet taşdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Reset atıyor derken sistem reset atıp yeniden mi açılıyor yoksa ekran kapanıp öyle kalıyor mu ?
Sistem reset atıp tekrar başlıyor. Sistem daha 2 aylık sadece psu eski. Ramlerden sorun olabilir diye düşünerek ramleri yenisiyle değiştirdim ama aynı sorun devam ediyor. Oyunlarda genelde böyle hata alıyorum. Sıcaklıklara da baktığım zaman gayet normal seviyelerde.

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Sistem reset atıp tekrar başlıyor. Sistem daha 2 aylık sadece PSU eski. Ramlerden sorun olabilir diye düşünerek ramleri yenisiyle değiştirdim ama aynı sorun devam ediyor. Oyunlarda genelde böyle hata alıyorum. Sıcaklıklara da baktığım zaman gayet normal seviyelerde.
Pcde tehlikeli bi virüs varsa sistem kurtarımı için sistemi yeniden başlatıyor olabilir.

Top Bottom