Neler Yeni

Rockstar Games neden oyunlarında şehirlerin isimlerini değiştiriyor?

larwis

80+
Merhaba Rockstar Games vb. şirketler neden oyunlarında şehirlerin isimlerini değiştirerek kullanıyor. Mesela Gta 5'te Los Angeles'ı Los Santos yaptılar Gta 4'te New York'u Liberty City yaptılar Gta 6'da Florida'yı Leonida yapacaklar neden şehirlerin isimlerini değiştiriyorlar lisans anlamında problem yaşıyorlarsa neden yani şehirlerin telif hakkı gibi birşeyi mi var. Cevabı çok bariz ise kusura bakmayın telif hakkı konularından çok anlamıyorum

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,167
İsim
Ahmet Sevinç
hocam bende nedenini tam bilmiyorum ama bazı tahminlerim var:
1) resmi kuruluşlara para vermemek : en basitinden gta5 de lspd olması lazım ama adamlar eğer lapd yapsalar idi para ödemek durumunda kalabilirlerdi
2) Oyuncular birebir o şehri isteyebilir: Mesela spider man dediğimiz zaman gerçekçi bir new york bekleriz benzeri gta serisindede olsaydı oyuncuların büyük bir kısmı aynen şehri isteyebilirdi buda firmayı zorlardı

The Semih

80+ Silver
Merhaba Rockstar Games vb. şirketler neden oyunlarında şehirlerin isimlerini değiştirerek kullanıyor. Mesela Gta 5'te Los Angeles'ı Los Santos yaptılar Gta 4'te New York'u Liberty City yaptılar Gta 6'da Florida'yı Leonida yapacaklar neden şehirlerin isimlerini değiştiriyorlar lisans anlamında problem yaşıyorlarsa neden yani şehirlerin telif hakkı gibi birşeyi mi var. Cevabı çok bariz ise kusura bakmayın telif hakkı konularından çok anlamıyorum
Başlarına bela almak istemiyorlar, GTA hassas bir oyun çünkü sürekli dava yiyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,956
Üyeler
141,373
Son üye
muhammet00.
Top Bottom