Neler Yeni

Rtx 2060 iade edip yerine 1660 supere geçmek mantıklımı?

Mrflash

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Dosun
Bu arkadaşın idirak edemediği birkaç bir şey var. Ben anlatamadım siz anlatırsınız.
Hocam dediğim gibi siz ne düşünüyorsunuz fazla ısınıyor ve darboğaz yapıyor diye iade edilirmi dediğin gibi hem 84 derecelere kadar çıktı ve %92 fan hızında yaptı bu bana anormal bir durum gibi geldi

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Deniz TAN
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanımları FPS Oyunları Toplama Ve Hazır Sistemler
Instagram
thanskywalker
Discord
onlytheniz
Merhaba şu anki sistemim.

R5 1600 AF.
RTX 2060 Windforce OC 6g.
16 GB DDR4 RAM.
Gigabyte A320-H anakart.
250GB M.2 SSD 240GB SATA SSD 500GB HDD.
FSP 500W AHBC güç kaynağı.
Gametech Legend mesh kasa.

Şimdi sorum şu elimdeki 2060'ı 4 gündür kullanıyorum 5800 TL gibi bir fiyata aldım fakat hem çok ısınıyor hem de bazı oyunlarda takdir edersiniz darboğaz yaşıyorum sizce bu kartı Trendyol üzerinden iade edip yerine 5299 TL civarı bir fiyata 1660 Super'e geçmek mantıklı mı?
Şu anda herhangi bir yükseltme yapmayı düşünmüyorum sistem bana yetiyor yani fazladan para harcamak istemiyorum bunu da ekliyim
İyi forumlar.
Ne umduğuna bağlı hangi oyunları oynuyorsun oynayacaksın kaç fps senin için yeterli buna bağlı darboğaz varsa ve 1660 süper sana yetmeyecek ise ben olsam öyle bir işe girmem 1660 süper sana yatiyorsa yapabilirsin ama ben cyberpunk ultra ayarlarda oynicam fln diyosan işlemci yükseltmek daha mantıklı ve bide ışın izleme teknolojisinden mahrum kalacaksın tabi kullanıyor musun kullanmıyormusun oda var ama gerçek şuki şuan sen ekran kartını 1660 süper yapsan bile ilerde daha iyi oyunlar oynamak istediğinde hem ekran kartı hem işlemci masrafı yapacaksın bunun yerine masrafı şimdi yap işlemci yükselt eski işlemciyi sat hem ilerde rahat edersin hemde seni baya uzun süre götürür benim düşüncem bu yönde hani derler ya kalitelisi olsun bilmem kaç para fazlası olsun diye şimdi işlemciye para bayıl ileride rahat et

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,267
İsim
Berk Atmaca
Hocam dediğim gibi siz ne düşünüyorsunuz fazla ısınıyor ve darboğaz yapıyor diye iade edilirmi dediğin gibi hem 84 derecelere kadar çıktı ve %92 fan hızında yaptı bu bana anormal bir durum gibi geldi
İade etmekte fayda var dostum. %92 fan hızında 84 bana göre kabul edilebilir değil. 1660s alınabilir. Bütçe dahilinde alternatifler var tabiiki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

adam aldıgı kart fiyatından 100 200 TL fazla bi para ödücek zaten masraf mı diyon kanka buna klasik müslüman desem yeri herhalde
Ben inançsızım kanka. Daha fazla konuşup beni delirtme istersen ha? Yeterince tolerans gösterdim bence sana.

NotGonna

80+ Bronze
İade etmekte fayda var dostum. %92 fan hızında 84 bana göre kabul edilebilir değil. 1660s alınabilir. Bütçe dahilinde alternatifler var tabiiki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben inançsızım kanka. Daha fazla konuşup beni delirtme istersen ha? Yeterince tolerans gösterdim bence sana.
inançsız birine göre fazla alıngansın kanka

Mrflash

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Dosun
Ne umduğuna bağlı hangi oyunları oynuyorsun oynayacaksın kaç fps senin için yeterli buna bağlı darboğaz varsa ve 1660 süper sana yetmeyecek ise ben olsam öyle bir işe girmem 1660 süper sana yatiyorsa yapabilirsin ama ben cyberpunk ultra ayarlarda oynicam fln diyosan işlemci yükseltmek daha mantıklı ve bide ışın izleme teknolojisinden mahrum kalacaksın tabi kullanıyor musun kullanmıyormusun oda var ama gerçek şuki şuan sen ekran kartını 1660 süper yapsan bile ilerde daha iyi oyunlar oynamak istediğinde hem ekran kartı hem işlemci masrafı yapacaksın bunun yerine masrafı şimdi yap işlemci yükselt eski işlemciyi sat hem ilerde rahat edersin hemde seni baya uzun süre götürür benim düşüncem bu yönde hani derler ya kalitelisi olsun bilmem kaç para fazlası olsun diye şimdi işlemciye para bayıl ileride rahat et
Aşırı bir ultra takıntım yok ben metro exodus rdr 2 tarzı oyunları medium lowda 60 kare 1080p de bile oyanasam bana yetiyor bu konuyuda zaten bundan dolayı açtım cevabınız için teşekkür ederim ışın izleme konusuna gelirsek pek kullanmadığımı söyleyebilirim.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,267
İsim
Berk Atmaca
inançsız birine göre fazla alıngansın kanka
Birader konu benim edindiğim sıfatlar değil. Kendine yediremeyip alta kalmamak adına yaptığın saçma yorumlarını bir kenara bırakıp kendi yaptığın saçmalıklara ve mantıksız üstelemelerine bakarsan gelişeceğini düşünüyorum.

NotGonna

80+ Bronze
Birader konu benim edindiğim sıfatlar değil. Kendine yediremeyip alta kalmamak adına yaptığın saçma yorumlarını bir kenara bırakıp kendi yaptığın saçmalıklara ve mantıksız üstelemelerine bakarsan gelişeceğini düşünüyorum.
hocam senin altında kalıp ne yapıcam ya diyorum ki rx 6600 alıp sogutucu ile oc yapsa darbogaz rahatsız edici derecede olmucak neyse ya kanka siz yardım edin cocuga haydi kolay gelsin

NespaY

80+ Silver
hocam senin altında kalıp ne yapıcam ya diyorum ki rx 6600 alıp sogutucu ile oc yapsa darbogaz rahatsız edici derecede olmucak neyse ya kanka siz yardım edin cocuga haydi kolay gelsin
Güzel kardeşim anlayamadığın şu senin Ryzen 5 1600 RX 6600 ile 1080p de besleyemeyecektir bak anla artık anlamıyorsun Ryzen 5 3600 bile RX 6600 e bazı oyunlarda darboğaz yapıyor sen kalkmış diyorsun ki Ryzen 5 1600 e güzel bir soğutucu alsın oc yapsın RX 6600 darboğaz rahatsız etmez diyorsun bu nasıl mantık gece gece bildiğimi unutturdun bana bide o kadar emin konuşuyorsun ki yanlışlarını bile kabul etmiyorsun cahille yapılan tartışma en kötüsüdür derlerdi cidden bir kez daha kanıtlandı.

Top Bottom