Neler Yeni

Yardım RTX 2060 SUPER Ryzen 5 3600 Drop yiyorum

QuanteFPS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
doğukan dokuzlar
Msi RTX 2060 SUPER
Ryzen 5 3600
hyperx fury 2400 mhz 2x8gb ram
msi b450m a promax anakart
eski bir 1tb harddisk
kingston a400 256gb ssd
psu 700w thermaltake
rainbowsix apex legends gibi oyunlarda hiçbir sorun yok ama özellikle warzone 2 de 20 saniyede bir falan böyle milisaniyelik drop giriyor fortnitede 2 3 dakika oyun alışana kadar hafif hafif droplar giriyor
7 days to die de zombiler spawn olurken drop giriyor 7 days to die hdd iken daha fazla drop giriyordu ssd ye alınca azaldı ama hala var
Yardımcı olursanız sevinirim
[Userbenchmark testinde hiçbir sorun çıkmadı sadece ssd %76 çıktı)

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    3.1 MB · Hit: 46
  • Adsız.png
    Adsız.png
    3 MB · Hit: 40
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Atilla Baki BALİ
ram mhzn birazcık düşük ama onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum... oyun hdd'de mi?

QuanteFPS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
doğukan dokuzlar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ram mhzn birazcık düşük ama onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum... oyun hdd'de mi?
ssdye alınca azalıyor ama olmaya devam ediyor m2 ssd aldım yarın gelicek onunla denicem bi ama saçma geldi ssde drop

QuanteFPS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
doğukan dokuzlar
evet evet ee m2 işe yaramaz ise işlemcine bi oc yapmanı öneririm
oc genie 4 şeyinden yükselttim 4.2 yaptım yani youtubede bir sürü böyle sistem gördüm canavar diyorlar anlamadım bende niye böyle testlerdede düzgün çıkıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Atilla Baki BALİ
oc genie 4 şeyinden yükselttim 4.2 yaptım yani youtubede bir sürü böyle sistem gördüm canavar diyorlar anlamadım bende niye böyle testlerdede düzgün çıkıyor
zombiler spawn olurken sıkıntı muhtemelen işlemcidedir. dar boğaz olduğunu düşünmüyorum. ssd de drop varsa m2de yaramaz ram mhz bi tık az gibi ama o yüzden midir anlayamadım değişik bir durum. zahmetli bir iş ama format atmayı denedin mi?

QuanteFPS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
doğukan dokuzlar
zombiler spawn olurken sıkıntı muhtemelen işlemcidedir. dar boğaz olduğunu düşünmüyorum. ssd de drop varsa m2de yaramaz ram mhz bi tık az gibi ama o yüzden midir anlayamadım değişik bir durum. zahmetli bir iş ama format atmayı denedin mi?
flashla format denemedim windowsun sıfırla özelliğini yaptım ama pek etki etmedi

QuanteFPS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
doğukan dokuzlar
şimdi işlemciyi stres teste ve cpu-z benchine soktum hiçbir sorun çıkmadı normal değerler işlemcide sorun olma şansı hala var mı sence yardımcı olursan sevinirim

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Benim drop sorunumu enteresan bir şekilde anakart bios güncellemesi çözmüştü seninkide güncel deil ise en güncel bios sürümüne geçip bi deneyebilirsin.

QuanteFPS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
doğukan dokuzlar
Benim drop sorunumu enteresan bir şekilde anakart bios güncellemesi çözmüştü seninkide güncel deil ise en güncel bios sürümüne geçip bi deneyebilirsin.
bios sürümünü güncelledim düzelmedi insanlar yoğunluklu olarak ram hızların düşük dediler 2400 mhz olduğu için bir bilgin var mı bu konuda?

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
2 yıl 2060s ve r5 3600 kullandım ve söylediğin oyunların hepsini o sistemle oynadım ama sendeki gibi bir drop söz konusu değildi. Bütün güncellemelerini bir kontrol et istersen. HDD kaynaklı drop normal olabilir hem eski de demişsin, ama m.2 de yaşadığın drop biraz anormal, ram mhz değerin düşük ama ondan kaynaklı drop yaşar mısın bilmiyorum.

QuanteFPS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
doğukan dokuzlar
2 yıl 2060s ve r5 3600 kullandım ve söylediğin oyunların hepsini o sistemle oynadım ama sendeki gibi bir drop söz konusu değildi. Bütün güncellemelerini bir kontrol et istersen. HDD kaynaklı drop normal olabilir hem eski de demişsin, ama m.2 de yaşadığın drop biraz anormal, ram mhz değerin düşük ama ondan kaynaklı drop yaşar mısın bilmiyorum.
işlemci grafiğini görsel olarak yükledim normal mi acaba işlemcinin dalgalı çalışması?

Katsu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Salih
Discord
KaTsu#3131
işlemci grafiğini görsel olarak yükledim normal mi acaba işlemcinin dalgalı çalışması?
Geforce experince üzerinden oyunda ALT+ R yaparak performans grafiğini aç, CPU ve GPU kullanım değerlerini göstermezse ALT + Z yapıp perfomansa tıkla, orada ayarlar butonu göreceksin, görünümden gelişmişi seçip oyun oynarken CPU ve GPU kullanım yüzdelerini takip et. Gözlemlediğin sonuçları burda tekrar bizimle paylaş. Yardımcı olabilecekler için yol açmış olursun.

1678138068295.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,715
Üyeler
151,112
Son üye
Roxy12
Top Bottom