Neler Yeni

Rtx 2060 ve r5 3600 oyunlarda micro-stuttering sorunu

Caqo97

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cavid
Merhaba. Oncelikle bu yazinin baya bir detayli ve uzun olacağini belirtmek zorundayim. Neredeyse 4 aydir oynadiğim oyunlarin 100/70 inde micro stuttering denilen sorunu yaşiyorum. Bunu halletmek için herseyi denedim. Ama bir türlü çözum bulamiyorum. Sorun yaşadigim oyunlar witcher 3-2, the long dark, cs go, world of tanks. Bunun haricinde gta 5 , forza horizon 4 gibi oyunlarda hicbir sorun yok. Bu sorunu mavi ekran hatalari sebebiyle biosumu guncelledikten sonra aldigimi hatirliyorum.
Sistemim şu şekilde. Msi gaming z rtx2060, ryzen 5 3600 (amd wraith prism)
Corsair rgb 3000 mhz 16 gb (2x8) ram
240 gb ssd (sistem diski)
2 tb hdd 7200 rpm
650w psu
Ve gigabyte aorus x570 elite rev 1.0
Ayrica şuan kullandigim isletim sistemi windows 10 pro 2004
Bu sorunu halletmek için yaptiğim şeyleri aşağida listeliyecegim.
* Format attim, 2-3 kere build değistirdim
* Ddu ile 3-4 kere eski driverleri yukledim
* Ekran kartimi değistirip denedim.
*Latencymon ile test yaptim (sorun cikmadi)
* Chipset driverlerini falan ne olur olmaz diye bir daha kurdum.
* Oyunlari ssd ye aldim
* Ve en sonunda teknik servisten arkadasim . Benim sistemimin aynisini , hatta daha iyisini (hdd yerine m2 ssd , psu da ise garanti olsun diye 850w 80+ psu) kurdu yepyeni bilesenlerle denedi. Ve ayni sorunlar yine var.
* Bunun için nvidia gigabyte msi hatta cd project ile gorustum. Hepsi bir yerden sonra baslarindan atiyorlar.
Yani toparlarsak yaptigim testler ve arastirmalarim sonucunda bu sorunun 100/100 donanimsal olmadiğina tamamen yazilimsal olduğuna dair subhem var. Ayrica bu sorunu intel islemcilerde de yasayan insanlar var.
Ne yapacagimi bilmiyorum. Ve artik delirecegim. Bu konuda detayli bilgisi ve sorusu olan arkadaslar a basvuruyorum son olarak. Eklemeyi unuttuğum bir şey varsa hatirlatin lütfen hemeb eklerim.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Merhaba. Oncelikle bu yazinin baya bir detayli ve uzun olacağini belirtmek zorundayim. Neredeyse 4 aydir oynadiğim oyunlarin 100/70 inde micro stuttering denilen sorunu yaşiyorum. Bunu halletmek için herseyi denedim. Ama bir türlü çözum bulamiyorum. Sorun yaşadigim oyunlar witcher 3-2, the long dark, cs go, world of tanks. Bunun haricinde gta 5 , forza horizon 4 gibi oyunlarda hicbir sorun yok. Bu sorunu mavi ekran hatalari sebebiyle biosumu guncelledikten sonra aldigimi hatirliyorum.
Sistemim şu şekilde. MSI gaming z rtx2060, ryzen 5 3600 (AMD wraith prism)
Corsair RGB 3000 mhz 16 gb (2x8) RAM
240 gb SSD (sistem diski)
2 tb HDD 7200 rpm
650w PSU
Ve Gigabyte aorus x570 elite rev 1.0
Ayrica şuan kullandigim isletim sistemi windows 10 pro 2004
Bu sorunu halletmek için yaptiğim şeyleri aşağida listeliyecegim.
* Format attim, 2-3 kere build değistirdim
* Ddu ile 3-4 kere eski driverleri yukledim
* Ekran kartimi değistirip denedim.
*Latencymon ile test yaptim (sorun cikmadi)
* Chipset driverlerini falan ne olur olmaz diye bir daha kurdum.
* Oyunlari SSD ye aldim
* Ve en sonunda teknik servisten arkadasim . Benim sistemimin aynisini , hatta daha iyisini (HDD yerine m2 SSD , PSU da ise garanti olsun diye 850w 80+ PSU) kurdu yepyeni bilesenlerle denedi. Ve ayni sorunlar yine var.
* Bunun için Nvidia Gigabyte MSI hatta cd project ile gorustum. Hepsi bir yerden sonra baslarindan atiyorlar.
Yani toparlarsak yaptigim testler ve arastirmalarim sonucunda bu sorunun 100/100 donanimsal olmadiğina tamamen yazilimsal olduğuna dair subhem var. Ayrica bu sorunu Intel islemcilerde de yasayan insanlar var.
Ne yapacagimi bilmiyorum. Ve artik delirecegim. Bu konuda detayli bilgisi ve sorusu olan arkadaslar a basvuruyorum son olarak. Eklemeyi unuttuğum bir şey varsa hatirlatin lütfen hemeb eklerim.
1909 durumunu yukle

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Yükledim onuda. Dedigim gibi 2004 insider indirmiştim . Sonra ondan kaynaklandigini düsündugum icin, 1909 a geri dondum. Ama problem yine vardi.
Reis yapacagin servise goturmek

Caqo97

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cavid
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Reis yapacagin servise goturmek
Servisten arkadasim . Suphelendi sorunu bir turlu bulamadik. Sonunda inad ettim adama benim sistemimin aynisini toplattim yepyeni posetten cikarip topladi . Sonra cs go witcher de deneme yapti . Ve sorun ondada vardi. 5-6 oyunda sıklıği degiserek olmasi ve problemi mantiksal olarak cozememem beni deli ediyor. Yani yazilimsal olduguna eminim De nerede yahu. Latencymonda bile bir problem gozukmuyor

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Servisten arkadasim . Suphelendi sorunu bir turlu bulamadik. Sonunda inad ettim adama benim sistemimin aynisini toplattim yepyeni posetten cikarip topladi . Sonra cs go witcher de deneme yapti . Ve sorun ondada vardi. 5-6 oyunda sıklıği degiserek olmasi ve problemi mantiksal olarak cozememem beni deli ediyor. Yani yazilimsal olduguna eminim De nerede yahu. Latencymonda bile bir problem gozukmuyor
Iadede et derim

Zoxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yağız Mert
Ben sorunu çözdüm AMD ekran kartınız varsa şanslısınız
bu videodaki adamın yaptığı herşeyi yapın ve PC restart atın sorununuz cozulecektir

Top Bottom