Neler Yeni

RTX 3050 ILE DUSUK FPS ALIYORUM

osman1234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
osman salih
Arkadaslar merhaba, benim asus tuf a15 leptopum var.Leptopta dusuk fps alma sikntis yasiyorum. Nerdeyse tum bilinen bilgisayar ici ayarlarini denedim fakat bir sonuc alamadim. Bunun icinde windows, nvidia control panalleri dahil. Ornegin valortantta en dusuk ayarlarda ortalama 70 fps ayliyorum, cs go da is 40 ,50fps arasi oluyor. Arkadaslarimde Harici ekran kartlari olmasina ragmen min 150 fps aliyorlar. Bunun sikntisi ne olabilir yardim ederseniz sevinirim.
Ozellikleri:
gpu-rtx 3050 8gb
cpu-ryzen5 4000 series
ram-1*8gb DDR4 3200mhz
ssd-500 kusur gb, ama diyer ozelliklerininden emin deyilim

alu'

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emre Belikırık
Şarja takılı oynadığını varsaymak istiyorum. Oyun açtığında görev yöneticisinden falan baksana ekran kartını kullanıyor mu? Bahsettiğin oyunlarda sadece işlemcin bile şarjdayken daha yüksek fps almalı

osman1234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
osman salih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şarja takılı oynadığını varsaymak istiyorum. Oyun açtığında görev yöneticisinden falan baksana ekran kartını kullanıyor mu? Bahsettiğin oyunlarda sadece işlemcin bile şarjdayken daha yüksek fps almalı
hocam ben hep sarjda kullaniyorum zaten. Ve evet yoneticiye bakmistim max aldigim deger yuzde 15 fln, hatta bu deger cok nadir goruyorum. Ancak gpu 0 herzaman daha fazla kullaniliyo yani cpu nun icinde olan gpu.

Krasssen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan
Arkadaslar merhaba, benim asus tuf a15 leptopum var.Leptopta dusuk fps alma sikntis yasiyorum. Nerdeyse tum bilinen bilgisayar ici ayarlarini denedim fakat bir sonuc alamadim. Bunun icinde windows, nvidia control panalleri dahil. Ornegin valortantta en dusuk ayarlarda ortalama 70 fps ayliyorum, cs go da is 40 ,50fps arasi oluyor. Arkadaslarimde Harici ekran kartlari olmasina ragmen min 150 fps aliyorlar. Bunun sikntisi ne olabilir yardim ederseniz sevinirim.
Ozellikleri:
gpu-rtx 3050 8gb
cpu-ryzen5 4000 series
ram-1*8gb DDR4 3200mhz
ssd-500 kusur gb, ama diyer ozelliklerininden emin deyilim
Knk ayarları fule çek dene bi

osman1234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
osman salih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Knk ayarları fule çek dene bi
aga ayarlar dedgin oyun ayarlari ise denedim ve yinede ayni fps aliyor ama drop daha fazla giriyor. eger dedigin o deylse onuda yaptim degisen hic bir sey yok, ek olarak asusun kendi yazimida ki turbo modunda kullaniyorum.

Krasssen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan
aga ayarlar dedgin oyun ayarlari ise denedim ve yinede ayni fps aliyor ama drop daha fazla giriyor. eger dedigin o deylse onuda yaptim degisen hic bir sey yok, ek olarak asusun kendi yazimida ki turbo modunda kullaniyorum.
Ram tek olduğundan dolayı olabilir ssd ne kadarı boş

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
buyuk ihtimal gpuyu kullanmiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular