Neler Yeni

RTX 3050 laptop düşük performans

Epicfeon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Erkan Özbey
Merhaba arkadaşlar. Laptopumun özellikleri, R5 5500U RTX 3050 8 GB RAM ve Windows 11. Fakat oyunlardaki performansı çok düşük. Örneğin PUBG ve Warzone'da 40 50 FPS'i geçmiyor çoğu yerde 30'larda (Ayarlar Very Low). Üstelik GPU ve CPU sürücülerini yeni güncelledim güç yönetimi performans modunda. Yardımcı olursanız çok sevinirim :(. İyi bayramlar herkese.

NZXT

80+ Bronze
Büyük ihtimalle cihazınız acer aspire olması gerek, çünkü R5 5500U ve 3050 kombinasyonlu tek cihaz acer aspire diye biliyorum, ve bu cihazın kasası ince ve soğutmaya elverişsiz olduğundan thermal throttle yiyiyorsunuz yüksek ihtimalle ve bundan DOLAYI BD PROCHOT etkisine giriyor cihaz ve limit etkisine giriyor. Aynı zamanda o cihazda işlemci ve gpuda Power Limit var diye biliyorum bundan dolayı tam performans alamıyorsunuz cihaz kendini limitlediği için, bana HWinfo indirip Sensörler kısmını ss atarmısınız limitlemeleri görmem için, müsait zamanda geri döneceğim.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ram 8gb bu sıkıntı, işlemci zayıf buda sıkıntı.

Senin şuan yapman gereken şey öncelikle depolama miktarın ne kadar bilmiyorum depolama çok dolu ise depolamayı biraz rahatlat. Ssd lerde 80 100gb boş olması minimum sağlığı için önemli.

Ardından bi 8gb ram daha ekleyerek sistemi rahatlat, hem işlemci performansı artar hemde grafik ayarını biraz daha açıp ekran kartını biraz daha kullanırsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,687
Üyeler
141,474
Son üye
fatoş çelik
Top Bottom