Neler Yeni

Çözüldü✓ Rtx 3050 montajı sonrası görüntü gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Çelik
Merhaba,

Yeni Msi Rtx 3050 Ventus 2x Oc edition ekran kartı aldım. Bilgisayarıma montajı sonrasında görüntü geldi, bende ssd montajını yapmak için bilgisayarı kapattım fakat sonrasında hiçbir şekilde görüntü alamadım.
Eski ekran kartım olan Rx580 i taktığımda da görüntü alamamaya başladım. Kasanın fanları, işlemci fanı ve hdd'ler çalışıyor fakat görüntü hiçbir şekilde gelmiyor ve usb portlarım çalışmıyor.

Farklı bir anakart ve işlemcide deneme yaptım onda da aynısı oldu. İlk açılışta görüntü geliyor yeniden başlattığımda görüntü gidiyor ve usb portları çalışmıyor. Üstüne farklı anakartta rx 580'ni denediğimde artık ondan da görüntü alamıyorum. Ekran kartını söküp onboard üzerinden denediğim 2. Sistemde görüntü alabilmekteyim(ekran kartını taktığım ana sistemdeki işlemci de grafik arabirimi yok deneyemiyorum).

Sistemi 600w thermaltake psu ile beslemekteyim rtx 3050 için yeterli olduğunu olduğunu biliyorum. Yetmezse dahi yıllarca kullandığım rx580 üzerinden neden görüntü alamadığım konusunda hiçbir fikrim yok.

Bilgisayarımı tamamen kapatıp güç bağlantısını kestim ve power tuşuna basılı tutarak içerisindeki elektriği boşalttım olmadı.
Anakart üzerinden cmos clear yaptım yine olmadı.
Yazmış olduğum üzere ramleri işlemciyi anakartı değiştirdim yine çözüm bulamadım.
İşin saçma boyutu neden bir türlü eski ekran kartım üzerinden tekrar görüntü alamıyorum gerçekten anlam veremedim.

Moren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Abdullah
Aga sistemi komple sök tak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende de aynısı olmuştu.sistemi söküp cıkardım.

Driver'larda da sıkıntı olabilir.

Monitörü anakarta takarak bir de dene.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten sistemi komple söküp taktık.
Ayrıca belirtmiştim "Ekran kartını söküp onboard üzerinden denediğim 2. Sistemde görüntü alabilmekteyim(ekran kartını taktığım ana sistemdeki işlemci de grafik arabirimi yok deneyemiyorum)."
Her türlü ihtimali deniyoruz olmuyor. Başka 3. bir sisteme taktığımız zaman görüntü onda geliyor fakat ana sistemim ve 2. sistemimde görüntü gelmiyor. Hem RX580'de hem de RTX 3050'de.

Kullandığım sistemin özellikleri
MSI A320M A PRO MAX
R5 2600
Bu sistemde çalıştıramıyoruz.

H170A Gaming Pro
I5 6600
Bu sistemde de çalıştıramıyoruz.

B550F
R5 5600
Sistemde çalıştırabiliyoruz.

Çalışmayan her iki sisteminde BIOS sürümleri güncel durumda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Driver'larda da sıkıntı olabilir.

Dostum verdiğin cevapları zaten yaptığımı yazdım.
Bana tekrar bunları söylemene gerçekten gerek yok, yazdıklarımı düzgünce okuman yeterli

Yeni anakart ve power supply aldım.
4 gün boyunca arızayla uğraştım ve artık dayanamadım. Sorunu şuanlık bu şekilde giderebildim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
906,843
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık