Neler Yeni

Rtx 3060 12 gb Ryzen 5 5600x Hiç Akıcı Değil Kasıyor.

ozzyx1e

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ozan avcı
Valorant' Oynarken Oyun Hiç Akıcı Değil Ve Kasıyor 280 hz monitörüm Var Razer Deathadder v2 Mouse Var Ama Hiç akıcılık yok yazılımsal Oldugunu Düşünüyorum

Sıcaklık Değerlerim İşlemci:60 63
Ekran kartı: 59 62 Civarında Geziyor Bana Bi Yardımcı Olursanız Sevinirim.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,763
İsim
Emre siyah
montiorun ghostinigli olabilir ondan kaynaklanabilir

ozzyx1e

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ozan avcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Thadox

80+ Bronze
Valorant' Oynarken Oyun Hiç Akıcı Değil Ve Kasıyor 280 hz monitörüm Var Razer Deathadder v2 Mouse Var Ama Hiç akıcılık yok yazılımsal Oldugunu Düşünüyorum

Sıcaklık Değerlerim İşlemci:60 63
Ekran kartı: 59 62 Civarında Geziyor Bana Bi Yardımcı Olursanız Sevinirim.
Valorantta optimum ayarları yapmak için rehber videolar var. rtx 3060 ti 8 gb ve ryzen 5 5600 ile bende bi iki ayar kurcaladım fps 70 lere falan düştü oyun yavaşladı gibi oldu. sonra youtube dan ayar videolarına baktım yaptım ortalama 400 civarı bi fps veriyor oyun. Monitör 165 hz.

Bu dediğim olay çok önce olduğu için video linki bırakamayacağım ama bunu araştırabilirsiniz.

ozzyx1e

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ozan avcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valorantta optimum ayarları yapmak için rehber videolar var. rtx 3060 ti 8 gb ve ryzen 5 5600 ile bende bi iki ayar kurcaladım fps 70 lere falan düştü oyun yavaşladı gibi oldu. sonra youtube dan ayar videolarına baktım yaptım ortalama 400 civarı bi fps veriyor oyun. Monitör 165 hz.

Bu dediğim olay çok önce olduğu için video linki bırakamayacağım ama bunu araştırabilirsiniz.
Ne diye Araştırmam Lazım Videoları Hocam Az Yardımcı Olursanız Optimum Ayar Derken

Thadox

80+ Bronze
Ne diye Araştırmam Lazım Videoları Hocam Az Yardımcı Olursanız Optimum Ayar Derken
Bu videoda önce sonda ki oyun içi ayarlar kısmına bakın. Sonrasında grafik ayarlarını poligonda deneme yanılma ile (zaten hangi ayarın ne yaptığını fareyi üzerine getirince görüyorsunuz) fps artacak şekilde ayarlayın. Eğer yine işe yaramazsa elemanın başta yaptıklarına da göz gezdirebilirsiniz. (Bende sadece oyun içi ayarları düzeltmek işe yaramıştı baştakilere bakmadım bile.)

Optimumdan kastım hem grafikler çirkin gözükmeyecek hem de fps düşük olmayacak bir ayar yapmaktır. Mesela ben tüm ayarları düşürünce 800 900 fps veriyor oyun ama görsel olarak hiç hoşuma gitmiyor bu yüzden biraz grafikleri güzelleştirip 400 fps verecek şekilde ayarladım bu da bana yetiyor.

Eğer sorununuz oyunun grafik ayarlarından dolayı böyleyse bu sorununuzu büyük ihtimalle çözer. Fakat sorununuzun nedeni başka bir şeyse yardımcı olmayabilir.

Top Bottom