Neler Yeni

RTX 3060 darbogaz fps sorunu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
burhan
merhaba arkasaşlar ekran kartı gtx 3060 işlemci ryzen 5 2600 fps dusuk aliyorum grafikleri yükselttim sorun aynı. ekran karti kullanimı yüzde 50. genellikle. işlemci de yüzde 40 ve 50 arasi gidiyor işlemci dar boğaz yapsa en azında işlemci kullanımı yükselir hiç bit şekilde işlemci kullanimı yükselmiyor fikri olan var mı

batuhanbb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Batu Sırık
Instagram
@batuknkcm
O işlemci o ekran kartı için düşük kalmış upgrade etmeniz lazım.+ Sanırım RTX demek istediniz? Bir de 1080p de mi oynuyorsunuz 2k da mı? Büyük ihtimal 1080 ama yine de sorayım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
burhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ever rtx 1080 da oynuyorum işlemci yetersiz kalsaydı yüzdek calisma yüzdesine sahip olmazmıydı yüzde 30 40 da calisiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

O işlemci o ekran kartı için düşük kalmış upgrade etmeniz lazım.+ Sanırım RTX demek istediniz? Bir de 1080p de mi oynuyorsunuz 2k da mı? Büyük ihtimal 1080 ama yine de sorayım.
birde overclok yaptim işlemciye 3.4 den 3.9 ghz cıkarttım az da olsa fayda sağlamadı

batuhanbb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Batu Sırık
Instagram
@batuknkcm
O işlemci o ekran kartı için düşük kalmış upgrade etmeniz lazım.+ Sanırım RTX demek istediniz?

ever rtx 1080 da oynuyorum işlemci yetersiz kalsaydı yüzdek calisma yüzdesine sahip olmazmıydı yüzde 30 40 da calisiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde overclok yaptim işlemciye 3.4 den 3.9 ghz cıkarttım az da olsa fayda sağlamadı
Oyuna göre değişir CPU kullanımı ona bişey diyemem o konuda çok bilgim yok. Overlock yaparken işlemcinin voltaj değerini de 3.9 ghzye göre ayarladınız mı?

Mellow_.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Azad Altun
merhaba arkasaşlar ekran kartı gtx 3060 işlemci ryzen 5 2600 fps dusuk aliyorum grafikleri yükselttim sorun aynı. ekran karti kullanimı yüzde 50. genellikle. işlemci de yüzde 40 ve 50 arasi gidiyor işlemci dar boğaz yapsa en azında işlemci kullanımı yükselir hiç bit şekilde işlemci kullanimı yükselmiyor fikri olan var mı
işlemci düşük kalmış

logan53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Mücahit Saklı
Ekran kartı kullanımı %50 ise kesin fps oyunu oynuyorsunuzdur.
Grafik tabanlı oyunlarda o işlemci sizi çok üzmez fakat CS:GO, VALORANT tarzı oyunlarda önemli olan işlemcidir. Önbelleği yüksek olan bi işlemci almanızı öneririm

Top Bottom