Neler Yeni

RTX 3060 V1 LHR`siz 470.05 DRİVER YÜKLEMEME RAĞMEN 49 MH/S DEN 26 MH/S DÜŞÜYOR

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Can Deniz
Bütçe
5
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce RTX 3060 aldım kartı LHR`siz diye aldım 470.05 driverı kuruluyor. kart LHR değil ancak açtığımda performansı 49 mh/s iken 20 saniye içinde 27 mh/s`e düşüyor aldığım kişi 3 ay 49 mh/s ile sabit yaptığını söyledi bende gidip görüp aldım kendi bilgisayarıma taktığım da sabit 49 mh/s vermiyor 49 ile başlıyor ancak 27 mh/s`e düşüyor bilgisi olan varmı bunu nasıl düzeltebilirim kaldırdım driverı kaç kez yükledim bir sonuç alamadım aynı zamanda şuan RX 5600 XT ile aynı anda çalıştırıyorum aynı kasaya birisi riser de çalışıyor riser yavaş olur diye kasaya taktım kartı yine aynı aynı sonuç değişmedi
İŞLEMCİ=İ5 4460
ANAKART=ASUS HB1-MK
RAM=8+8 1600 mhz
ikinci kartım yani RX 5600 XT riser de de kasanın içindede performansında kayıp yok 40 mh/s alıyorum çözüm bulamadım kaç yere baktım araştırdım farklı kasada denedim yine aynı
kartı tek çalıştırayım belki düzelir dedim yine aynı driverlerı rogram yükleyip sildim yine aynı yardım edinnnn...

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
799
İsim
YILDIRIM
Hocam monitör vs kapatınca mı mh düşüyor yoksa durup dururken mi ?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
LHR’siz 3060’larda ekran kartına monitör bağlı değilse hız düşüyor, ayrıca riser’a bağlı ise de hız düşüyor. Yani hem monitor bağlı olmalı hemde riser da olmamalı

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
799
İsim
YILDIRIM
LHR’siz 3060’larda ekran kartına monitör bağlı değilse hız düşüyor, ayrıca riser’a bağlı ise de hız düşüyor. Yani hem monitor bağlı olmalı hemde riser da olmamalı
Yada sahte hdmı almalı flash gibi bişey yurt dışından almıştım ben

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Can Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam monitör vs kapatınca mı mh düşüyor yoksa durup dururken mi ?
durup dururken düşüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakarta takılı kartım ve monitör de bağlı riserde deiğer 5600 xt yi kullanıyorum tek 3060 deniyorum yine aynı

anakarta takılı kartım ve monitör de bağlı riserde deiğer 5600 xt yi kullanıyorum tek 3060 deniyorum yine aynı

pci express 2.0 destekliyor kartım 3.0 olması gerekiyor gibi yorumlar okumuştum bundan kaynaklanması muhtemelmi

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
durup dururken düşüyor

pci express 2.0 destekliyor kartım 3.0 olması gerekiyor gibi yorumlar okumuştum bundan kaynaklanması muhtemelmi
Evet, PCIE 3.0 veya 4.0 şart

ddy34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Mert
Arkadaşlar konudan bağımsız ama riserlar 6 pin girişli. Benim ekran kartım 8 pin girişli. Ben bunu nasıl takacağım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Can Deniz
Arkadaşlar konudan bağımsız ama riserlar 6 pin girişli. Benim ekran kartım 8 pin girişli. Ben bunu nasıl takacağım?
kartına ayrı güç kablosu gerek güç kaynağından onu bağlarsın yoksa dönüştürücü alırsın riserin yanında güç kablosu gelıyor ve risere takıyorsun erkan kartının üstünde güç girişi var zaten üstüne ayrı takıyorsun

Top Bottom