Neler Yeni

Çözüldü✓ RTX 3070 Tİ Undervolt

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
Merhaba iyi günler dilerim, sistemimde ekran kartıma undervolt yapmak istiyorum ve denilene göre performans artışı bile oluyormuş ısı düştüğü halde şuanda Gigabyte Vision RTX 3070 Ti ekran kartına sahibim yükte 70 derece ve ben bunu 68 lere kadar düşürmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
İkinci bir sorum herhangi bir 3070 ti ekran kartına uygulanan undervolt ayarlarını kendi kartıma uygulasam bir sorun oluşur mu yoksa kendi kartıma özel bir ayar mı yapmam gerekiyor.

milenix

80+ Gold
undervoltla performans artışı olduğuna dair bir kanıt var mı
yükte 70 derece kötü değil ki zaten gigabyte vision serisinin soğutması üst seviyede
çok değeceğini düşünmüyorum

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
undervoltla performans artışı olduğuna dair bir kanıt var mı
yükte 70 derece kötü değil ki zaten gigabyte vision serisinin soğutması üst seviyede
çok değeceğini düşünmüyorum
Bilmiyorum Pc toplayan adam YouTube kanalından bir kaç video ya baktım öyle gözüküyordu.

milenix

80+ Gold
Bilmiyorum Pc toplayan adam YouTube kanalından bir kaç video ya baktım öyle gözüküyordu.
70 derece iyi değer sıcaklıktan dolayı performans kısılmasına neden olmaz undervolt yaparsan sadece güç tüketimi biraz düşer sıcaklık birkaç derece düşer bide performans düşer o kadar

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
70 derece iyi değer sıcaklıktan dolayı performans kısılmasına neden olmaz undervolt yaparsan sadece güç tüketimi biraz düşer sıcaklık birkaç derece düşer bide performans düşer o kadar
O zaman gerek yok diye düşünüyorum eyvallah sağol kankam aydınlattığın için.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Berk
hocam undervolt işlemciniz çok iyi değilse yaparsınız bir nebze anlarım ama ısınmadan dolayı undervolt yapmak? -.- Bahsettiğiniz ısı 70 derece üstelik. Onun yerine açın ekran kartını termal macununu padlerini yenileyin ne gerek var undervolt yapmaya

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
hocam undervolt işlemciniz çok iyi değilse yaparsınız bir nebze anlarım ama ısınmadan dolayı undervolt yapmak? -.- Bahsettiğiniz ısı 70 derece üstelik. Onun yerine açın ekran kartını termal macununu padlerini yenileyin ne gerek var undervolt yapmaya
Hocam ekran kartı yeni 3 aylık işlemcim 12600kf

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Berk
Hocam ekran kartı yeni 3 aylık işlemcim 12600kf
Hocam oturmuş bir kartta tam yükte 80 dereceye kadar normaldir. 80-85 den sonra endişe etmek gerekir. Kartınız 70derece de serin çalışıyor dert etmeyin. Undervolt gerek yok işlemciniz fazlasıyla yeterli.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
hocam oturmuş bir kartta tam yükte 80 dereceye kadar normaldir. 80-85 den sonra endişe etmek gerekir. Kartınız 70derece de serin çalışıyor dert etmeyin. Undervolt gerek yok işlemciniz fazlasıyla yeterli.
Teşekkür ederim iyi akşamlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,784
Üyeler
142,814
Son üye
akb3412
Top Bottom