Neler Yeni

RTX 4060 laptop önerisi (SESSİZ ÇALIŞAN...)

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
İlteriş İlteriş
Merhaba,

Tam yükte/performans modunda bile sessiz en azından Monster'dan çok daha sessiz çalışan 4060 ekran kartlı bir model arıyorum.

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
320
İsim
mecit burak kılıç
Merhaba,

Tam yükte/performans modunda bile sessiz en azından Monster'dan çok daha sessiz çalışan 4060 ekran kartlı bir model arıyorum.
hocam sessiz çalışması için çok üst seviye bir laptop almanız gerek veya kaliteli bir soğutucu üzerinde fan ayarlı yapmanız lazım düz bir laptobu masanın üstünde tam yükte soğutabilecek soğutucunun makine gibi çalışması gerek oda ses yapıyor tabi

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
İlteriş İlteriş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sessiz çalışması için çok üst seviye bir laptop almanız gerek veya kaliteli bir soğutucu üzerinde fan ayarlı yapmanız lazım düz bir laptobu masanın üstünde tam yükte soğutabilecek soğutucunun makine gibi çalışması gerek oda ses yapıyor tabi
Ben soğutucu ile denedim de hemen hemen hiçbir fark olmadı sıcaklık değerlerinde. Monster 3050TI var bende ve fan sesi çok kafa yapıyor kulaklık takmayınca. Kulaklık taksam bile odadakileri rahatsız ediyor.

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
320
İsim
mecit burak kılıç
Ben soğutucu ile denedim de hemen hemen hiçbir fark olmadı sıcaklık değerlerinde. Monster 3050TI var bende ve fan sesi çok kafa yapıyor kulaklık takmayınca. Kulaklık taksam bile odadakileri rahatsız ediyor.
hocam tuf gaming de öyle monsterda öyle rog strixide öyle hepsinde motor sesi var fanında çünkü fanının çapı çok ufak ve rpm yüksek buda yüksek ses demek

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
İlteriş İlteriş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biliyorum fakat umut fakirin ekmeği işte daha az ses yapan bir model olsa iyi olur. Tam performansta çalıştırmayınca daha az ses yapıyor ama o da FPS kaybına yol açıyor. Zaten elimdeki 3050TI'ın 4GB VRAM'i yeterince kanser ediyor.

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
320
İsim
mecit burak kılıç
HP omen yada Acer predator de demi aynı sorunlar olur
hocam birazda gücüne bağlı cihazların mesela 10 yıllık eski bir laptop zaten wattı düşük olduğundan ısınmaz ama şöyle 100 wattlık bir gpu ile yüksek bir işlemcili laptobu soğutmak çok zor olduğundan fanlar deli gibi çalışır oyunda veya tam yükte

Hesef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
Sessiz çalışma konusunda ROG'un üstüne tanımam, yük altında neredeyse sesi çıkmıyor aletin. Omen'a geçtim çok pişman oldum.

9Fatih5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Fatih
Sessiz çalışma konusunda ROG'un üstüne tanımam, yük altında neredeyse sesi çıkmıyor aletin. Omen'a geçtim çok pişman oldum.
bende iki model arasındaydım ikiside 4070 ama hp nin ekran 2k asusun 1080 sizce hangisi ikisinide deneyimlemiş biri olarak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,390
Üyeler
151,540
Son üye
Sh3Xa
Top Bottom