Neler Yeni

Yardım RTX 4070 oyunlarda ekran kartı kullanımı aşırı aşırı düşük

Elein

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emre
Hocam psu dan oldugunu zannetmiyorum psu stress testleri oluyor onu deneyin, psu da sorun oldugunda bilgisayar kendini kapatiyor falan diye biliyorum ben.

Evet hocam nerede ise dediginiz gibi fakat yinede fark var aralarinda, normalde sizin kombo da darbogaz oluyor fakat hicbir etkisi olmuyor nerede ise sizinki neden oldugunu cözemedim.
Bilgisayarcıya mı yollasam yoksa aldığım yere mi versem ne yapsam?Bilgisayarcılara da pek güvenmiyorum tanıdık tanımadık farketmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nvıdıa ayarlarını açın 3d ayarlarının yönetilmesine girin DSR-çarpanlar off yazıyor ordan çözünürlüğü değiştirebilirsiniz
dakika 3.10 a sarın detaylı şekilde görürsünüz
4x yapıp oyun içinde değiştirdim çözünürlüğü ama bir fark yok.

Son düzenleme:

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Ahmet
Bilgisayarcıya mı yollasam yoksa aldığım yere mi versem ne yapsam?Bilgisayarcılara da pek güvenmiyorum tanıdık tanımadık farketmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4x yapıp oyun içinde değiştirdim çözünürlüğü ama bir fark yok.
garantisi varsa garantiye gönderin bence

elemin

80+
Thermalright'ın kule tipi soğutucularından alabilirsiniz.Phantom Spirit en çok tavsiye edilen.

Kanicry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Eren
4070 2k ekran kartı hocam 1080p ye çok güçlü geliyor işlemciye daha fazla yük biniyor çok daha fazla ısınıyor birde stok soğutucu kullanıyormuşsunuz büyük ihtimalle işlemci fazla ısındığı için ara ara kendini kısıyordur zaten yaz ayı o droplar ondandır 2k monitör alın bende de 4070 var ilk başta 1080p de oynuyordum monitör alana kadar aynı sorunu bende yaşıyordum işlemcim r7 5700x ağırlığı işlemciye veriyordu bende sıvı soğutma olduğu için drop yaşamadım ama anlık fps düşüşleri oluyordu o da bütün yük işlemciye bindiği için oluyordu ara sahnelerde falan
hocam size bir sorum var herhangi bir program veya biosdaki ayar ile 1080p de ekran kartina daha fazla yukelenemezmiyim 360hz 1080p monitörüm var 7900gre 7600x li bir sistem de yolda drop olurmu nasıl çözerim

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Ahmet
hocam size bir sorum var herhangi bir program veya biosdaki ayar ile 1080p de ekran kartina daha fazla yukelenemezmiyim 360hz 1080p monitörüm var 7900gre 7600x li bir sistem de yolda drop olurmu nasıl çözerim
amd de virtual super resolution var ben dsr ile 2k ya alıyordum sende öyle yapabilirsin
18. saniyeden sonra başlıyor dorboğaza girmeyecek şekilde test ederek kendin ayarlarsın çözünürlüğü

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Ares Blackrosa
Darboğaz kaynaklı olduğunu düşünmüyorum şahsen, 1080p'de de oynayabiliyor olman lazım rahat rahat. DSR özelliğini kullanarak test edebilirsin.

Düzenleme: Şimdi gördüm denemişsin, boştan yere 2K monitör aldıracaklardı az daha, iyi ki şöyle teknolojiler var :kekw:

Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi VSR özelliğini aktif ederek kullanabilirsin. Kalite de istersen 2K'da bir şey farketmiyor benim gözlemlediğim kadarıyla ama 4K'ya alırsan görüntü keskinleşiyor oyunlarda.

Kanicry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Eren
amd de virtual super resolution var ben dsr ile 2k ya alıyordum sende öyle yapabilirsin
18. saniyeden sonra başlıyor dorboğaza girmeyecek şekilde test ederek kendin ayarlarsın çözünürlüğü
Darboğaz kaynaklı olduğunu düşünmüyorum şahsen, 1080p'de de oynayabiliyor olman lazım rahat rahat. DSR özelliğini kullanarak test edebilirsin.

Düzenleme: Şimdi gördüm denemişsin, boştan yere 2K monitör aldıracaklardı az daha, iyi ki şöyle teknolojiler var :kekw:

Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi VSR özelliğini aktif ederek kullanabilirsin. Kalite de istersen 2K'da bir şey farketmiyor benim gözlemlediğim kadarıyla ama 4K'ya alırsan görüntü keskinleşiyor oyunlarda.
çok teşekkürler efenim

Elein

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emre

Tam kime dediniz anlamadım da evet denedim dediğiniz şeyi.Ne yapacağımı şaşırdım herkes farklı bir şey al diyor

Top Bottom