Neler Yeni

RTX 4070 Ti Super marka tercihi

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
794
İsim
Ege
Arkadaşlar sipariş verme aşamasındayım marka olarak GALAX alacağım ona karar verdim. 4070 Ti Super 33.999 TL, 4080 Super 42.999 TL. Almışken 4080 Super mi alsam diye düşünmüyor değilim. Sizce performans farkına bakacak olursanız değer mi aradaki fiyat farkına yoksa direkt 4070 ti super mi alayım?

Sistemi 2K için kurdum zaten 4k için monitörüm yok. O yüzden 2k için yorumlarınızı bekliyorum.
İlerde 4K yaparım derseniz 4080 Super olabilir. 2K için 4070tis yeterli bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Burak
mevcut kartın ne bilmiyorum ama sene sonu 5000 serisi gelecek diye biliyorum

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
2k için yeterlidir .Hikaye tabanlı oyunlarda da 4k yüksek ayarda dlls 3.5 ile 2kdaki kadar fps alırsınız. Bu kartı ben de alacağım lakin elimdeki fazla kasayı satamadım.
F/P olarak hangisini öneriyorsunuz hocam tam anlayamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlerde 4K yaparım derseniz 4080 Super olabilir. 2K için 4070tis yeterli bence.
4k çıkamam uzun bir süre çok masraf yaptım zaten. F/P olarak bakarsak aradaki 9000 TL fiyat farkına göre %25 performans artışı değer mi değmez mi bilemedim.

mevcut kartın ne bilmiyorum ama sene sonu 5000 serisi gelecek diye biliyorum
7900 XTX vardı yaşadığım sorunlardan dolayı iade ettim. Nvidia bakıyorum suan.

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
794
İsim
Ege

4k çıkamam uzun bir süre çok masraf yaptım zaten. F/P olarak bakarsak aradaki 9000 TL fiyat farkına göre %25 performans artışı değer mi değmez mi bilemedim.

7900 XTX vardı yaşadığım sorunlardan dolayı iade ettim. Nvidia bakıyorum suan
2K çözünürlükte %25 fazla performans artışı sağlayacağını sanmıyorum. 4K için olabilir bahsettiğiniz değerler.

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
2K çözünürlükte %25 fazla performans artışı sağlayacağını sanmıyorum. 4K için olabilir bahsettiğiniz değerler.
Genel performans raporlarına baktım %25 daha hızlı diye belirtmişler. 2K mı 4K mı emin değilim ama dediğiniz gibi 4K için olabilir belki. O zaman 2k için arada %25 performans artışı yoksa hiç boşa 9000 TL para harcamaya gerek yok. Ben %25 diye düşünüp kararsız kaldım.

Babangida Babayaro

80+ Bronze

7900 XTX vardı yaşadığım sorunlardan dolayı iade ettim. Nvidia bakıyorum suan.
4070 ti süper iyidir hocam . Ben de almak istiyorum. Taksit olayında vade alınmasaydı alacaktım . Kendimi sıkıştırmak istemiyorum. Galax SG 4070 ti süper alın nakit hazırda varsa .
Elimde de RX 6700lü sistem var. Onunla idare edip 5000 serisi beklemek daha mantıklı kendi tarafımda. Şunun şurasında 8 ay kaldı.

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
794
İsim
Ege
Genel performans raporlarına baktım %25 daha hızlı diye belirtmişler. 2K mı 4K mı emin değilim ama dediğiniz gibi 4K için olabilir belki. O zaman 2k için arada %25 performans artışı yoksa hiç boşa 9000 TL para harcamaya gerek yok. Ben %25 diye düşünüp kararsız kaldım.
%25 değilde %20 civarı vardır belki. Ben vermezdim o paraya altın alırdım :D

ThE LoSt

80+ Silver
Merhabalar,

Marka tercihi olarak piyasa fiyatıyla en uygun Palit markası var ancak daha önce hiç bu markanın ürünlerini kullanmadım. 34000 TL civarına Palit markasından alınabiliyor veya MSI Gaming X modeli tercih etmek istersem başlangıç fiyatı 40000 TL civarında. Sizce hangi marka tercih edilmeli ? Servis hizmetleri, ürünü satmak istediğimdeki kolaylık ve soğutma performansı olarak hangisini tercih etmeliyim?
Gigabyte ve asus modeller en serin modellerdir bütçenize göre tercih edebilirsiniz.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,174
İsim
Mehmet Aslan
Merhabalar,

Marka tercihi olarak piyasa fiyatıyla en uygun Palit markası var ancak daha önce hiç bu markanın ürünlerini kullanmadım. 34000 TL civarına Palit markasından alınabiliyor veya MSI Gaming X modeli tercih etmek istersem başlangıç fiyatı 40000 TL civarında. Sizce hangi marka tercih edilmeli ? Servis hizmetleri, ürünü satmak istediğimdeki kolaylık ve soğutma performansı olarak hangisini tercih etmeliyim?
Servis konusunda işim garanti olsun diyorsan gaming gen tr galaxın resmi distribütörü. Herhangi bir arıza durumunda 2 yıl boyunca tamirsiz birebir değişim garantisi veriyorlar.

Gainward Rtx 4070ti super phoenix kullanıyorum tavsiye ederim
Senin kartın tasarımını forumda beğenen tek ben olabilirim :kekw: Bu arada gainward palitin markası.

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
Galax 4070 Ti Super siparii verdim gaming gen sitesinden. Teşekkür ediyorum herkese.

Top Bottom