Neler Yeni

RTX4070 Oyunlarda Tam Performans Alamıyorum. FPS Düşük ve Droplar Oluyor

Anwix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fevzi Yalçın
Öncelikle merhaba.
4070 Ekran kartım var oyun oynarken ekran kartının tamamını kullanamıyorum, sisteme göre düşük FPS aldığımı ve droplar olduğunu fark ettim bu konuda araştırmalar yaptım fakat herhangi bir sonuca varamadım. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var OSD performans resimleri mevcut. Tüm oyunlar için grafik ayarlarından yüksek performans seçili güç seçenekleri de en iyi performansta. Oynadığım rekabetçi oyunlarda grafik ayarları low-medium seçeneklerinde, donanım driverları güncel. Oyunlarda GPU'nun kullanımı az böylelikle de performans düşük. Yaptığım Stres testinde GPU kullanımı %100'e çıkıyor fakat test sırasında saniyelik olarak GPU kullanımı %100'den %50'ye düşüyor ve tekrardan çıkıyor arka arkaya bu durum saniyelik oluyor. Ekran kartı driverını silip denedim tekrar yükleyip denedim bir değişiklik olmadı. Donanıma ekran kartını sonradan ekledim ekran kartını takarken hata mı yaptım diye düşünüyorum ama herhangi bir yanlışlık yapmadım. Afterburner OC denedim işe yaramadı. GPU Kullanımı hep düşük. Oyunlar 1080p, full hd 180hz monitor.

Bazı oyunlarda FPS'ler ayarlar Low-medium;
CS2: 80-100
BF1 ve BF5: 80-110
Rainbow6: 160-180
Valorant: 180-200
Apex: 110-130
LoL: 150.
PUBG: 70-100

Donanım:
Galax 4070 12 GB.
Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime A620M-K
16x2 6000mhz RAM
Corsair MP600 M.2 2TB SSD.

CSFPSTEST.png

VALOFPSTEST.png

R6FPSTEST.png

PUBGLOWFPSTEST.png

PUBG Düşük Ayarlarda
PUBGULTRAFPSTEST.png

PUBG Ultra Ayarlarda
WITCHERFPSTEST - Kopya-min.png

Ultra Ayarlarda Witcher3
WITCHERRTON.png

Ultra Ayarlarda Witcher3. RT ve DLSS Açık.
CyberpunkUltra - Kopya-min.png

Cyberpunk 2077 Ultra Ayarlarda
CyberpunkUltraDLSSon - Kopya-min.png

Cyberpunk 2077 Ultra Ayarlarda DLSS Açık.
CyberpunkRayTracingUltra.png

Cyberpunk 2077 Ray Tracing: Ultra.
CyberpunkRayTracingOverdrive.png

Cyberpunk 2077 Ray Tracing: Overdrive
GTAFPS - Kopya-min.png

GTA5 Ultra
GTAFPS2.png

GTA5 Ultra

Son düzenleme:

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Öncelikle merhaba.
4070 Ekran kartım var oyun oynarken ekran kartının tamamını kullanamıyorum, sisteme göre düşük FPS aldığımı ve droplar olduğunu fark ettim bu konuda araştırmalar yaptım fakat herhangi bir sonuca varamadım. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var OSD performans resimleri mevcut. Tüm oyunlar için grafik ayarlarından yüksek performans seçili güç seçenekleri de en iyi performansta. Oynadığım rekabetçi oyunlarda grafik ayarları low-medium seçeneklerinde, donanım driverları güncel. Oyunlarda GPU'nun kullanımı az böylelikle de performans düşük. Yaptığım Stres testinde GPU kullanımı %100'e çıkıyor fakat test sırasında saniyelik olarak GPU kullanımı %100'den %50'ye düşüyor ve tekrardan çıkıyor arka arkaya bu durum saniyelik oluyor. Ekran kartı driverını silip denedim tekrar yükleyip denedim bir değişiklik olmadı. Donanıma ekran kartını sonradan ekledim ekran kartını takarken hata mı yaptım diye düşünüyorum ama herhangi bir yanlışlık yapmadım. Afterburner OC denedim işe yaramadı. GPU Kullanımı hep düşük.

Bazı oyunlarda FPS'ler ayarlar Low-medium;
CS2: 80-100
BF1 ve BF5: 80-110
Rainbow6: 160-180
Valorant: 180-200
Apex: 110-130
LoL: 150.
PUBG: 70-100

Donanım:
Galax 4070 12 GB.
Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime A620M-K
16 GB RAM tek kanal.
Corsair MP600 M.2 2TB SSD.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
PUBG Düşük Ayarlarda
Alıntıyı görüntüle
PUBG Ultra Ayarlarda
Alıntıyı görüntüle
Ultra Ayarlarda Witcher3
Alıntıyı görüntüle
Ultra Ayarlarda Witcher3. RT ve DLSS Açık.
Alıntıyı görüntüle
Cyberpunk 2077 Ultra Ayarlarda
Alıntıyı görüntüle
Cyberpunk 2077 Ultra Ayarlarda DLSS Açık.
Alıntıyı görüntüle
Cyberpunk 2077 Ray Tracing: Ultra.
Alıntıyı görüntüle
Cyberpunk 2077 Ray Tracing: Overdrive
Alıntıyı görüntüle
GTA5 Ultra
Alıntıyı görüntüle
GTA5 Ultra
Kontrol merkezi 3d akrif mi

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Gelişmiş 3 d kullana basıp tekrar deneyin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi altındaki yani

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Bu arada oyun 2k mı 1080 p mi

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
1080p 180hz monitor. cs ve r6 hariç hepsi 1080p
Nvidia experience de ayarlar bölümündr kart için ayarlamalar var. Onları kaliteye çekin sonra tekrar başlatıp bilgisayarı açın ve oyuna bi deneyin bakalım

Anwix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fevzi Yalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nvidia experience de ayarlar bölümündr kart için ayarlamalar var. Onları kaliteye çekin sonra tekrar başlatıp bilgisayarı açın ve oyuna bi deneyin bakalım
bahsettiğiniz şeyi tam olarak anlayamadım. geforce experience içerisinde oyun optimize etmeyi mi diyorsunuz? kart ayarlarını göremedim de.

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
bahsettiğiniz şeyi tam olarak anlayamadım. geforce experience içerisinde oyun optimize etmeyi mi diyorsunuz? kart ayarlarını göremedim de.
Bilgisyayar başında olmadığım İçin tarif edemiyorum da ayarları biraz karıştırın. Kalite-performans diye bir çizelge olacak onlaro kaliteye çekin. Hiç bu ayarları yapmadıysanız daha çnce default ayarlarda olacağı için tam performans vermeyebiliyor.

Bilgisyayar başında olmadığım İçin tarif edemiyorum da ayarları biraz karıştırın. Kalite-performans diye bir çizelge olacak onlaro kaliteye çekin. Hiç bu ayarları yapmadıysanız daha çnce default ayarlarda olacağı için tam performans vermeyebiliyor.
Bu arada böyle sorunları genelde eski driver kalıntılarından da yapbiliyor hiçbirisi etki etmezse temiz kurulum yapıp deneyebilirsiniz.

Anwix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fevzi Yalçın

Bu arada böyle sorunları genelde eski driver kalıntılarından da yapbiliyor hiçbirisi etki etmezse temiz kurulum yapıp deneyebilirsiniz.
Görüntü Ölçeklendirme kısmından mı bahsediyorsunuz acaba?

Ekler

• ebebeebebe.png
    ebebeebebe.png
    397.8 KB · Hit: 218

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Bide psu marka model nedir. Ve daha önceki ekran kartı neydi

Görüntü Ölçeklendirme kısmından mı bahsediyorsunuz acaba?
Hayır

Anwix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fevzi Yalçın
Bide psu marka model nedir. Ve daha önceki ekran kartı neydi

Hayır
Kasa ve PSU.
Sisteme ekran kartını sonradan ekledim derken daha önce bir ekran kartı yoktu. İnternetten aldığım için ekran kartı takılı gelmiyor, kendim evde taktım demek istemiştim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,221
Üyeler
154,198
Son üye
JazRest
Top Bottom