Neler Yeni

RTX4080 Super için PCI-e 5.0 girişine ihtiyac var mı?

felina1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Rasim
Mevcut Radeon RX 6800 ekran kartımdan Galax 4080 Super sg ye geçmeyi düşünüyorum ama güç kaynağım FSP Hydro k Pro 850W 80+ Bronze modeli. Lafı kısa tutacağım gördüğüm kadarıyla güç kaynağımda PCI-e 5.0 girişi yok 4080 Super ise PCI-e 5.0 girişi ile geliyor benim güç kaynağım uyumlu mudur? Performans kaybı olur mu? Nasıl takmalıyım? Bir diğer sorum ise MSI Pro b-760-P DDR4 Wi-Fi anakartını kullanmaktayım. Anakartım ve güç kaynağım Galax 4080 Super ekran kartı için uyumlu mudur?

Gurkanpiro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Gurkan
Mevcut Radeon RX 6800 ekran kartımdan Galax 4080 Super sg ye geçmeyi düşünüyorum ama güç kaynağım FSP Hydro k Pro 850W 80+ Bronze modeli. Lafı kısa tutacağım gördüğüm kadarıyla güç kaynağımda PCI-e 5.0 girişi yok 4080 Super ise PCI-e 5.0 girişi ile geliyor benim güç kaynağım uyumlu mudur? Performans kaybı olur mu? Nasıl takmalıyım? Bir diğer sorum ise MSI Pro b-760-P DDR4 Wi-Fi anakartını kullanmaktayım. Anakartım ve güç kaynağım Galax 4080 Super ekran kartı için uyumlu mudur?
anakartta sıkıntı olmaz ama sanırım donusturucu gerekıyor

Gurkanpiro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Gurkan

Gurkanpiro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Gurkan

felina1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Rasim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8 artı uc mus baktım yanı 24 pın
Mesaj otomatik birleştirildi:

@eren28tr

psunuz ıcınden cıkması gerek varmı bı kontrol edın

benım kafa yandı gece gece bılgılı arkadaslar varsa yardım etsın
kasayı psu ile aldıgım için çıkmadı sanırım. Psunun kutusu yok önrebileceğiniz güvenli bir kablo varmı?

Gurkanpiro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Gurkan
kasayı psu ile aldıgım için çıkmadı sanırım. Psunun kutusu yok önrebileceğiniz güvenli bir kablo varmı?
suna bır bakın benım kafa yandı

baska arkadaslar yardım etsın kafam yandı

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,458
İsim
Deniz Bey
Ekran kartı kutusundan dönüştürücü çıkıyor, ekran kartına takılan kısmı yeni nesil uç ekran kartına taktın diğer ucu 3 adet 8 er pin konnektör oraya da eski tip ekran kartına takar gibi psu dan gelen pcle konnectörleri takacaksın senin psuda 4 adet 8 pin konnektör var zaten 3 nü dönüştürücüye taktın mı işlem tamam,

Yeni psu alman sadece oradaki 3 lü çirkin kabloyu yok ederek daha minimal tek 5.0 kabloyu takarak kullanmış olacaksın onun dışında tabii ki yeni nesil psu iyi olur fakat şuan için öyle bir harcama yapmana gerek yok

Ekler

• 1000052479.jpg
    1000052479.jpg
    894 KB · Hit: 0

felina1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Rasim
Ekran kartı kutusundan dönüştürücü çıkıyor, ekran kartına takılan kısmı yeni nesil uç ekran kartına taktın diğer ucu 3 adet 8 er pin konnektör oraya da eski tip ekran kartına takar gibi psu dan gelen pcle konnectörleri takacaksın senin psuda 4 adet 8 pin konnektör var zaten 3 nü dönüştürücüye taktın mı işlem tamam,

Yeni psu alman sadece oradaki 3 lü çirkin kabloyu yok ederek daha minimal tek 5.0 kabloyu takarak kullanmış olacaksın onun dışında tabii ki yeni nesil psu iyi olur fakat şuan için öyle bir harcama yapmana gerek yok
Peki sence Msi Radeon RX 6800 den Galax 4080 Super SG ye geçmelimiyim? amd nin driver probleminden bıktım. Sence z790 alıp ddr5 e mi geçmelimiyim yoksa b760 ddr4 ile kalıp 4080 super e mi geçmeliyim? Ve galax markası kalitelimidir aldığım ürün iyi mi? yoksa 7 bin tl daha ekleyip tufmu alayım değermi?

Top Bottom