Neler Yeni

RTX4090 140mm çift kuleli sisteme soğutma performansı yüksek kasa önerisi

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Sercan SAYİT

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Anlıyorum istediğim soğutma performansında bir kasa bulabilirsem 10k da verebilirim. Sadece bütçe arttıkça beklenti aritmetik değil geometrik artıyor onu söylemeye çalışıyorum.

Amacım iş odaklı olduğu için cam panellerle ilgilenmiyorum. NAS sistemi kurulacağı için de kasa içerisinde HDD/SSD yuvalarına ihtiyacım yok. Aslında yarı profesyonel bir kasa arıyorum denilebilir.

Tek 4090 kullanacak olsanız neyse de 2 tane 4090 takacaksanız istediğiniz kasayı seçme şansınız olmuyor maalesef. Fractal north'a sığacağını sanmıyorum. North XL var ama ona bile olmayabilir. Hadi kasaya bir şekilde sığdırdık diyelim normal 2 pcie slotlu bir ATX anakarta 2 4090 sığmasının mümkünatı yok. e-ATX bi anakart lazım. Mümkünse en az 3 pci-e x16 slotu olması lazım ve mümkünse en alttaki pci-e slotunun da zırhlı olması lazım.

Tabi kasanın da e-ATX anakart desteklemesi lazım.

Siz anakart belirtmediğiniz için benim tavsiyem DEEPCOOL MORPHEUS olur. Fiyatı da rakiplerine göre çok iyi. 9 tane pci-e yuvası var arka tarafında. Yani kağıt üstünde 2 tane 4090 için yeterli. Burada atılan diğer çoğu kasanın yeteri kadar pci-e çıkışı yok arkasında. Tahminimce en az 8 olması lazım. 1 tane 4090'nın 4 slot kapladığını varsayarsak.

Hem e-ATX anakart desteği var hem de anakart normalden daha yukarı takılabiliyor böylece ikinci 4090'için altta muhtemelen yeteri kadar yer kalır.

Ekleme:

Aslında tam sizin istediğiniz kasaları buldum da maalesef stoğu yok.

Ama şansınıza temperli cam olan modeli var. 3 tane bile 4090 sığar muhtemelen 11 pci-e slotu var. Bu fiyata kaçırmayın derim.

Son düzenleme:

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,688
İsim
Mehmet Aslan
Maalesef böyle bir durum içerisinde kalıverdim. Türkiye'de sanırım kimse görünüşe bakmadan saf performans bir kasa talep etmiyor. Olmayan talebe arz da bulunamıyor haliyle. Yurtdışında çok güzel kasalar bulunuyor ancak ülkemize maalesef sokamıyoruz arkadaşları. Bu modelleri de inceledim. Ancak beklediğim soğutma performanslarına ulaşamıyor. Özellikle uzun süre açık kalacak bir sistem olacağı için sıvı soğutma kullanamıyorum. İyi bir havalandırma oluşturamazsam ciddi performans kaybı yaşayacağım ki bu hiç istemeyeceğim bir şey olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi sitesinde beklediğim görselde bir kasa göremedim. Ancak soğutma performansları için Türkiye'de bulunan modeller için araştırma yapayım. Teşekkür ederim öneriniz için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutma performans testlerine bakıp Full Mesh olanlar kıyaslayayım bunu da. Teşekkür ederim öneriniz için.
deep cool da çok güzel. Darkflas DLX4000 modelide düşünülebilir 3 tarafı mesh kaplama. Ülkemizde bildiğim kadarıyla sadece Game Garaj satıyor oda hazır sistem ile alırsanız. Sorup rica ederseniz belki tek kasayı satabilirler bilmiyorum.

ThE LoSt

80+ Gold
Teşekkür ederim öneriniz için. Bunu gördüm ancak fiyatı bir miktar yüksek geldi. Sistem gayet yüksek parçalardan oluşsa da kasaya verilen paraya bir miktar acıyorum. Daha düşük bütçeli ve daha iyi bir hava akışına sahip kasa bulamazsam bunu alacağım sanırım.
Sizi anlıyorum fakat kasa+psu sistemin yapı taşlarıdır öyle boşuna harcama olarak görmeyin günümüz şartlarında şık ve kaliteli bir sistem toplamayı düşünen bir kullanıcı kasa için 5-6k ücreti gözden çıkarması gerekir. Konuda arkadaşlarında önerilere bakabilirsiniz fakat size tavsiyem öyle ne idüğü belirsiz, renkli, saç kalitesi ince, sağından solundan ses gelen, yeni yetme kasalardan uzak durun premium sınıftaki markalar ve modeller bellidir. Fractal design north konusunda ısrarcıyım daha aşağısı bir modelin o şıklığa ve kaliteye yakışmayacağını düşünüyorum iyi forumlar.

Top Bottom