Neler Yeni

Rx 5600XT Drop Sorunu

alfabiski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert
Termal değerler nasıl?

GPU kullanımı anlık olarak düşüyor ise stabilize yakalamak için biraz UV deneyebilirsin.

Memtest86
Furmark + prime95
OCCT nin stabilize ve stress testlerini yap güç testini de yap
İşlemci voltajı frekansını bak.
Termal değerler normal, akşam deneyip atarım ekran görüntüsü. Uv denedim bu arada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer SSD SU630 yada SU650 ise olabilir sorun. O SSD'ler sorunlu. Bir de ekran kartına driver olarak WHQL lisanslı bir driver yükle.
Whql denedim olmadı

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Denemediğim yüksek ayar, düşük ayar kalmadı. İstediğin değerleri akşam paylaşabilirim eve geçince. Ssd adata 480gb
SU650 veya 630 ise sorun SSD'den kaynaklı. Bende de drop oluyordu o SSD'yi kullanırken.
Sistemi HDD'e kur SSD'yi iptal et. Dene drop olmuyorsa sorun o.

Itopya'da Gamepower PSU satılmıyor.
650W + 6 fan denince aklıma o geliyor.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
PSU kalitesiz, ekran kartı mimli, SSD sorunlu olma ihtimali var, RAM hakkında fikrim oluşmadı. Aldığınız sistemin linkini atsanız model sorulmazdı. Servise yollayın, en iyi çözüm bu olur (ayıplı ürünlerde tüketici haklarına göre ilk 6 ay iade veya değişim tercih hakkınız var). Servise gitmeden iade şansınız varsa değerlendirin bence (satın aldığınız süreye bağlı).

AMD RX 5000 serisi kartları almayın diye bas bas bağıranlar haklı mı, yoksa fan boy mu? Ben orasını bilemem. Ben yaşadığım olayı anlatayım. RX5500XT 8GB satın alıp sonra da FPS düşmesi dahi yaşamadığım halde, sıcaklık değerleri normal olmasına rağmen oyunlarda anlık takılmalar yaşadım. Ayrıca bilgisayar açılırken Windows ekranı gelene kadar da bazen görüntü vermiyor, bazen veriyordu. Ne gibi sorunları vardı kartın diye servise yollamak yerine müşteri bulunca karttan kurtulmayı tercih ettim. 6 aylık kabus yaşattı bu kart bana. Şimdi NVIDIA kullanıyorum ve böyle bir rahatlık yok. RX5700XT almadım, aynı fiyata 2060 Super aldım. Şu an çok memnunum hiç bir oyunda sorun yaşamadığım için.

TeacherZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Z
SSD kaynaklı olabilir dediğim gibi bende Toshiba ocz rc500 vardı SSD sıcaklık 80 dereceyi geçiyordu ve baya performans düşüşü vardı valorant'ta drop diyordu sürekli. Belki senin sorunun da SSD kaynaklı ama sen FPS drop zannediyorsun öyle anlamış olabilirsin

alfabiski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert
SU650 veya 630 ise sorun SSD'den kaynaklı. Bende de drop oluyordu o SSD'yi kullanırken.
Sistemi HDD'e kur SSD'yi iptal et. Dene drop olmuyorsa sorun o.

650W + 6 fan denince aklıma o geliyor.
Su630ss model adatanın

Trieetz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Trieetz
SSD kaynaklanabilir bu sorun. Ama görüntüyü anlamadım. Free-sync ya da G-sync açıksa kapat. Gene sorun devam ederse V-sync açmayı dene grafik ayarlarından öyle oynamayı dene. Bu arada sürücünü güncel tut.

azahgumus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Azah Gümüş
Adam FPS drop demiş, takılma, yırtılma vs demiş, Gamepower PSU sorunlu diyenler olmuş :eek:

Adamlar ne reklam yaptı bu haterlar yüzünden, sistemi toplarken Gamepower PSU alacağım :LOL:

alfabiski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert
Adam FPS drop demiş, takılma, yırtılma vs demiş, Gamepower PSU sorunlu diyenler olmuş :eek:

Adamlar ne reklam yaptı bu haterlar yüzünden, sistemi toplarken Gamepower PSU alacağım :LOL:
Gamepower değil benim yanlıs anlasılma olmasın, powerboost. Kimseyide kötüleme niyetim yok kardesim akıl akıldan üstündür diye bir şey paylaştım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
950,339
Üyeler
149,707
Son üye
egmnphlvn
Top Bottom