Neler Yeni

rx 5600xt Düşük Gpu Kullanımı

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
Herkese merhabalar. Yaklaşık 1 ay öncesinde 5600xt satın aldım 2. el olarak. Kartta herhangi bir sorun göremedim rdr gibi oyunlarda akıcı daha backplatesi açılmamış 0 gibi bi karttı. Call of duty mw2 2022 oyununda online modlarında ve cod warzone 2.0 oyununda gpu kullanımını test ettiğimde ise Gpu kullanımı % 50 % 60 bantları arasında değişmekte ve hangi ayarları denediysem de olmadı. Radeon ayarlarını da tam çözebilmiş değilim çünkü yıllardır nvidia ekran kartı kullanıyorum ve yeni geçtim bu oyuna. Sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirler mi. Driver silme temiz kurulum gibi her türlü işlemi yaptım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Metehan Kalip
Herkese merhabalar. Yaklaşık 1 ay öncesinde 5600xt satın aldım 2. el olarak. Kartta herhangi bir sorun göremedim rdr gibi oyunlarda akıcı daha backplatesi açılmamış 0 gibi bi karttı. Call of duty mw2 2022 oyununda online modlarında ve cod warzone 2.0 oyununda gpu kullanımını test ettiğimde ise Gpu kullanımı % 50 % 60 bantları arasında değişmekte ve hangi ayarları denediysem de olmadı. Radeon ayarlarını da tam çözebilmiş değilim çünkü yıllardır nvidia ekran kartı kullanıyorum ve yeni geçtim bu oyuna. Sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirler mi. Driver silme temiz kurulum gibi her türlü işlemi yaptım.
işlemci ney hocam ve işlemci kullanımı nasıl ne kadar kullanıyor sistem

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemci ney hocam ve işlemci kullanımı nasıl ne kadar kullanıyor sistem
r5 1600 kullanıyorum işlemci olarak hocam kullanımı %50 %60 ı geçmiyor, ani düşüşler yükselişler de olmuyor testlerde de darboğaz yaptığını düşünmüyorum baktım ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

r5 1600 kullanıyorum işlemci olarak hocam kullanımı %50 %60 ı geçmiyor, ani düşüşler yükselişler de olmuyor testlerde de darboğaz yaptığını düşünmüyorum baktım ama
ayrıca xpg nin 16 gb 2x8 şeklinde ramlerini kullanıyorum

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
İç Donanımlar, Çevre Birimleri, Cep Telefonları, Konsollar, Ağ Sistemleri
Büyük ihtimalle işlemciniz ekran kartını besleyemiyor.

Ben şu şekilde çözmüştüm belki birisine fayda olur.
Bende 2060 var ve r5 3600 işlemci var.
Warzone da 60 70 fps alıyodum ve senin dediğin gibi düşük gpu kullanımı vardı (Bu sorunu shaderli minecraft ve fortnite'ta da yaşadım). İşlemcimi stock değerlerde kullandığım içinmiş. (3.6 ghz stock değeri 4.2 ye çektim (işlemcinin desteklediği değer bu)).
İşlemcim çok ısınınca yeni soğutucu aldım. 100 fps almaya başladım. Sonra işlemcime unvolt yaptım ve ısı değerlerini düşürmüş oldum tabi hala 4.2 ghz de.
Bir de ekran kartına voltaj vermeden overclock yaptım şimdi 110 vb fps alıyorum. Not: overclock yapacaksanız dikkatli olun donanımlarınız arıza görebilir ve ömrü kısalabilir.

ayrıca xpg nin 16 gb 2x8 şeklinde ramlerini kullanıyorum
hocam o ekran kartına min 5500 lazım ne 1600 ü tabi darboğaz yapar

Son düzenleme:

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
Büyük ihtimalle işlemciniz ekran kartını besleyemiyor.

Ben bu şekilde çözmüştüm belki birisine fayda olur.
Bende 2060 var ve 3600 işlemci var. Warzone da 60 70 fps alıyodm ve senin dediğin gibi gpu kullanımı vardı. İşlemcimi stock değerlerde kullandığım içinmiş. (3.6 ghz stock değeri 4.2 ye çektim (işlemcinin desteklediği değer bu)). İşlemcim çok ısınınca yeni soğutucu aldım. 100 fps almaya başladım. Sonra işlemcime unvolt yaptım ve ısı değerlerini düşürmüş oldum tabi hala 4.2 ghz de. Bir de ekran kartına voltaj vermeden overclock yaptım şimdi 110 vb fps alıyorum. Not: overclock yapacaksanız dikkatli olun.

hocam o ekran kartına min 5500 lazım ne 1600 ü tabi darboğaz yapar
hocam boost clockları açık işlemcinin 2 bilgisayar kullanıyorum benzer sorun 12700h da da var 12700 rtx 3060 lı bir notebook kullanıyorum mux switch de var ve lag takılma oyun içi donmalar mevcuttu

bide bildiğim kadarıyla izlediğim birkaç testte rtx 2060 a kadar sorunsuz götürüyordu r5 1600 ama

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,227
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Islemcjni yazmamissin yorumlara bakarken gordum
Ryzen 5 1600 o ekran karti icin dusuk, warzone da islemci isteyen bir oyun oldugundan islemcini degisttirmen gerekiyor

hocam boost clockları açık işlemcinin 2 bilgisayar kullanıyorum benzer sorun 12700h da da var 12700 rtx 3060 lı bir notebook kullanıyorum mux switch de var ve lag takılma oyun içi donmalar mevcuttu

bide bildiğim kadarıyla izlediğim birkaç testte rtx 2060 a kadar sorunsuz götürüyordu r5 1600 ama
AAA oyunlarda goturuyor, warzone islemci isteyen bir oyun

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
İç Donanımlar, Çevre Birimleri, Cep Telefonları, Konsollar, Ağ Sistemleri

Bu sistemle ekran kartı kullanımını çözünürlüğü artırarak sağlarsınız ama fps yükselir mi bilmem.

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
tamamdır teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,227
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Bu sistemle ekran kartı kullanımını çözünürlüğü artırarak sağlarsınız ama fps yükselir mi bilmem.
çözünürlüğü arttırsa da fps artmayacaktır, drop yiyorsa stabilleşir ama onun dışında gereksiz yük bindirmenin manası yok bence

Rdvangunes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Rıdvan Güneş
Hocam ekran kartı ayarlarından Virtual super resulation u açık ekranı 2k ya çekip 2k da denerseniz ekran kartı kullanımını yükseltebilirsiniz muhtemelen fps de düşüş yaşamazsınız ama ekran kartını daha stabil kullanabilirsiniz denemekte fayda var diye düşünüyorum.

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
deneyeceğim önerilierinizi teşekjkür ederim

Hocam ekran kartı ayarlarından Virtual super resulation u açık ekranı 2k ya çekip 2k da denerseniz ekran kartı kullanımını yükseltebilirsiniz muhtemelen fps de düşüş yaşamazsınız ama ekran kartını daha stabil kullanabilirsiniz denemekte fayda var diye düşünüyorum.
gerçöekten işe yaradı fps yüksek ve stabil

Son düzenleme:

Rdvangunes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Rıdvan Güneş
deneyeceğim önerilierinizi teşekjkür ederim

gerçöekten işe yaradı fps yüksek ve stabil
işe yaramasına sevindim iyi oyunlar iyi eğlenceler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,776
Üyeler
158,194
Son üye
mrfaco
Top Bottom