Neler Yeni

Rx 5600xt oyunda çöküyor

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Tahir4241

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Tahir Altay
Çoklu Konu, Spam
beyler daha yeni topladım sistemi valla kafayı yicem, undervolt mudur nedir onları falan da denedim ama maksimum 3-4 sanıye daha fazla oynuyorum ondan sonra yine aynı sürücü zaman aşımına uğradı diyor. Oyun sesi arkada çalıyor ama oyun siyah ekran veya beyaz ekran oluyor oynanmıyor, görev yöneticisinden kapatıyorum. Şuna bi çözüm bulacak kral var mı?

TheEmre41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
emre kahraman
beyler daha yeni topladım sistemi valla kafayı yicem, undervolt mudur nedir onları falan da denedim ama maksimum 3-4 sanıye daha fazla oynuyorum ondan sonra yine aynı sürücü zaman aşımına uğradı diyor. Oyun sesi arkada çalıyor ama oyun siyah ekran veya beyaz ekran oluyor oynanmıyor, görev yöneticisinden kapatıyorum. Şuna bi çözüm bulacak kral var mı?
merhaba kardeşim ilk olarak sorun ekran kartında değil sürücüde güncel sürüm kullanıyosan whql değildir (önerilen) ilk olarak yapman gereken ddu ile driveri tamamen bilgisayarından kaldırman gerek ve 23.5.1 amd adrenalin edition sürümünü indirmen gerek en iyi sürüm hangisiyse onu araştırıp onuda kurabilirsin.
ddu linki bilmiyosan bi nasıl yapıldığına youtubeden bak

buda driver linki

Tahir4241

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Tahir Altay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
merhaba kardeşim ilk olarak sorun ekran kartında değil sürücüde güncel sürüm kullanıyosan whql değildir (önerilen) ilk olarak yapman gereken ddu ile driveri tamamen bilgisayarından kaldırman gerek ve 23.5.1 amd adrenalin edition sürümünü indirmen gerek en iyi sürüm hangisiyse onu araştırıp onuda kurabilirsin.
ddu linki bilmiyosan bi nasıl yapıldığına youtubeden bak

buda driver linki
Yaptım son sürüm kullanıyorum ama bir şey gözüme çarptı. O en son sürümü kuruyor ama aygıt yöneticisinde kartın sürücüsü tarihi kasım 2023 gözüküyor sitede ki aralıkta çıkmış sürücü versiyonunda farklı aygıt yöneticisinde ama eski sürümlerden de kurdum değişen olmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PC mi kitlenip kapanıyor sadece oyun mu?
Sadece oyun kitleniyor, nadiren sistem kitleniyor. Sistem kitlenince reset atmadan düzelmiyor. Ama oyun kitlenince yazdığım gibi görev yöneticisinden kapatıp devam edebiliyorum

GPU frekansını radeon dan -%25 yap olmaz ise de bios ayarlarını çek yolla
Nasıl yapıcam bir kaç ayar yaptım oradan ama olmadı. Tam şekilde yazabılır mısın

Samealk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Melih Demir
RX 7600 Asus model kartta benzer bir sorun yaşıyordum ilk aldığım dönem, DDU ile her şeyi kaldırdım daha sonra güncel sürüm driver yükledim tekrar ama minimal install seçeneğiyle yükledim.

Böyle yapınca adrenalin yazılımındaki gelişmiş ayarlar gidiyor (fan hızı, güç tüketimi, undervolt vb. gibi), onları MSI Afterburner üzerinden ayarlıyorum. Benim kartta +150mhz OC yapılmıştı fabrika çıkışı ayar olarak, Afterburner'da normal değerlere çekince düzeldi. %100 çözüm garantisi diyemem ama Adrenalin yazılımına göre daha stabil olduğunu düşünüyorum.

Tahir4241

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Tahir Altay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RX 7600 Asus model kartta benzer bir sorun yaşıyordum ilk aldığım dönem, DDU ile her şeyi kaldırdım daha sonra güncel sürüm driver yükledim tekrar ama minimal install seçeneğiyle yükledim.

Böyle yapınca adrenalin yazılımındaki gelişmiş ayarlar gidiyor (fan hızı, güç tüketimi, undervolt vb. gibi), onları MSI Afterburner üzerinden ayarlıyorum. Benim kartta +150mhz OC yapılmıştı fabrika çıkışı ayar olarak, Afterburner'da normal değerlere çekince düzeldi. %100 çözüm garantisi diyemem ama Adrenalin yazılımına göre daha stabil olduğunu düşünüyorum.
Ben nerden bulacağım o fabrika çıkışı överclok hızını

Asrock challenger 5600xt

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom