Neler Yeni

Mavi Ekran RX 570 Arıza İlginç Bilgili İnsanlar Gelsin

Pala

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
616
İsim
Pala
Beyler Çok Garip Bir arıza Ekran Kartı Steam ve google bu şekilde gösteriyor ,oyunlarda amd sürekli crash veriyor, ddu ile tüm sürücüleri temizledim farklı driver versioyonlarıda yükledim ama nafile ne yapmam gerekiyor acaba ekran kartının biosundamı problem var neresi arızalı onu öğrenmek istiyorum ve nasıl çözebilirim
555555543.PNG

Mesaj otomatik birleştirildi:

İlginç Bu şekilde gösteriyor , bazen masaüstünde durup duruken ekran 3 saniye gidiyor geliyor ve şu hata çıkıyor

(Düzenlendi) Ama Ekran Kartı Driverı Kurulu olmadığı zaman böyle bir problem olmuyor hatta csgo girdim left4dead2 giridm 300 fps aşşası görmedim ama tabi bu sefer fifa fln oynamıyor driver olmadığı için

Ekler

• 544332423.PNG
    544332423.PNG
    71.5 KB · Hit: 66
  • 555555543.PNG
    555555543.PNG
    181.8 KB · Hit: 67
  • 44444444432112.PNG
    44444444432112.PNG
    25.2 KB · Hit: 64
  • 555555555.PNG
    555555555.PNG
    8.3 KB · Hit: 63

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Ekipmanlar,Sistem Parçaları,Teknik ve Yazılımsal Sorunlar vb.
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513
Beyler Çok Garip Bir arıza Ekran Kartı Steam ve google bu şekilde gösteriyor ,oyunlarda amd sürekli crash veriyor, ddu ile tüm sürücüleri temizledim farklı driver versioyonlarıda yükledim ama nafile ne yapmam gerekiyor acaba ekran kartının biosundamı problem var neresi arızalı onu öğrenmek istiyorum ve nasıl çözebilirimAlıntıyı görüntüle

İlginç Bu şekilde gösteriyor , bazen masaüstünde durup duruken ekran 3 saniye gidiyor geliyor ve şu hata çıkıyor

(Düzenlendi) Ama Ekran Kartı Driverı Kurulu olmadığı zaman böyle bir problem olmuyor hatta csgo girdim left4dead2 giridm 300 fps aşşası görmedim ama tabi bu sefer fifa fln oynamıyor driver olmadığı için
gpu bosta 71 mi ben mi yanlıs goruyorum

• Beğen
Reaksiyonlar: Pala

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513
şuan driver kurulu mesela korsan eu4 oynuyorum görüntü bozuluyor gidiyor fln derece 87 bazen biranda 79 oluyor analamdım
hangi macun sürüldü bakımını nerde yaptırdın

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Semih
Dostum kesin çözüm olur mu bilemem ama bu tarz sorunlar bazen anakartın bios'undan kaynaklı olabiliyor. Bi flash belleğe güncel bios sürümünü atıp kurmanı tavsiye ederim. Benim de RX 6600XT ekran kartımda bilgisayarın aniden donup kalma ve renk değiştirme gibi hatalarını bu yöntemle çözebilmiştim. Ayrıca bu işlemden sonra tekrardan DDU'yu GÜVENLİ MOD'dan açıp ekran kartı driverını tekrar silip yüklemeni öneririm.

• Beğen

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Beyler Çok Garip Bir arıza Ekran Kartı Steam ve google bu şekilde gösteriyor ,oyunlarda amd sürekli crash veriyor, ddu ile tüm sürücüleri temizledim farklı driver versioyonlarıda yükledim ama nafile ne yapmam gerekiyor acaba ekran kartının biosundamı problem var neresi arızalı onu öğrenmek istiyorum ve nasıl çözebilirimAlıntıyı görüntüle

Bütün sistemini yazar mısın hocam?

• Beğen

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
Semi kaan Çakır
Radeon software> ayarlar dugmesi > performans > ayarlanıyor > çip MHz ini 10mhz düşür , memory de aynı şekilde . Böyle deneye deneye 50mhz düşür en fazla . Sorun VRAM ve ya çip sorununa benziyor .

• Beğen

Pala

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
616
İsim
Pala
Bütün sistemini yazar mısın hocam?
Ryzen 5 3600x

b450m k gigabyte

256gb ssd m2

1tb hdd

psu corsair vs450 (kronik sorunu olmayan model )

zalman kasa

Radeon software> ayarlar dugmesi > performans > ayarlanıyor > çip MHz ini 10mhz düşür , memory de aynı şekilde . Böyle deneye deneye 50mhz düşür en fazla . Sorun VRAM ve ya çip sorununa benziyor .
düşürdüm yine aynı

hocam başka rx 570 ekran kartı takınca sorun olmuyor ama bunda oluyor hatta bu ekran kartını başka sisteme taktım o sistemdede sıkıntı çıkardı sorun net bir şekilde ekran kartında bence
Dostum kesin çözüm olur mu bilemem ama bu tarz sorunlar bazen anakartın bios'undan kaynaklı olabiliyor. Bi flash belleğe güncel bios sürümünü atıp kurmanı tavsiye ederim. Benim de RX 6600XT ekran kartımda bilgisayarın aniden donup kalma ve renk değiştirme gibi hatalarını bu yöntemle çözebilmiştim. Ayrıca bu işlemden sonra tekrardan DDU'yu GÜVENLİ MOD'dan açıp ekran kartı driverını tekrar silip yüklemeni öneririm.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Ryzen 5 3600x

b450m k gigabyte

256gb ssd m2

1tb hdd

zalman kasa

düşürdüm yine aynı
Ekran kartı sürücün kuruluyken OCCT adlı programda Stability test seçeneğinden Power testi yapar mısın?

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
Semi kaan Çakır
Ryzen 5 3600x

b450m k gigabyte

256gb ssd m2

1tb hdd

zalman kasa

düşürdüm yine aynı

hocam başka rx 570 ekran kartı takınca sorun olmuyor ama bunda oluyor hatta bu ekran kartını başka sisteme taktım o sistemdede sıkıntı çıkardı sorun net bir şekilde ekran kartında bence
Aygıt yöneticisinde kartın yanında ünlem işareti vs var mı ? Bu sorun genelde çip ve ya VRAM sorunu oluyor .

Top Bottom