Neler Yeni

Rx 570 o.c yaptım bu hızlar iyi mi? ?

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,207
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Bellekler 2200MHz'de sorun çıkarmadıysa ya Hynix ya da Samsung'dur. 4GB modeli olduğundan %90 Hynix. HWiNFO ile bellek hatası olup olmadığına bakmalısın. 1400MHz çekirdek frekansı iyi sayılabilir RX 570 için. Radeon'dan voltaj/frekans değerlerini el ile girip yapsan daha sağlıklı olur, en azından voltajı ayarlayabilirsin. Belki daha az voltaj isteyecek 1400MHz için, güçten tasarruf edersin.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
ne oldu ki?
sıcaklık iyi fps de videodakiler gibi arttı ama kötü bir durum mu var sıfırlayayım mı? kaç yapmam lazımdı?

Öncelikle sanırım CTRL + F bölümünden vermemişşin buda offset olarak verdiğinden kartın boştaki halininde votlajı yükseldi demek onun dışında 1400MHz 570 için biraz fazla bir çekirdek hızı güç tüketimi ciddi artmış olmalı, onun dışında fan ayarını iyi yapmalısın 80 dereceyi geçmesin.

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Tekrar baktım da overclocku test edebilmek için farklı bir uygulama veya oyuna girmelisin. Kart kullanımı %40 civarlarında.

@$ilent Voltajla oynamamış ancak dediğin gibi eğri oluşturması daha mantıklı.

bpolatr

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Bpolatr
internette baktığım hızlar bunlardı ben core clock u bi tık az yaptım bi kaç gündür kullanıyorum bi sorun yaşamadım sıfırlayayımmı ayarları?
Mesaj otomatik birleştirildi:

internette baktığım hızlar bunlardı ben core clock u bi tık az yaptım bi kaç gündür kullanıyorum bi sorun yaşamadım sıfırlayayımmı ayarları?

Her sistem farklıdır. İnternetteki gördüğün ayar senin bilgisyarınla uyuşmayabilir. Kendin deneme yanılma yolu ile yapman gerekir.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bilinçsiz yapılmış.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Tekrar baktım da overclocku test edebilmek için farklı bir uygulama veya oyuna girmelisin. Kart kullanımı %40 civarlarında.

Sanırım 3DMark icabına bakar :D.

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Unigine Superposition da olabilir, boyut olarak daha düşük. Ücretsiz bir de :D

SynBozy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
BARAN MUTİ
kardeşim ayarları eski haline döndür 10fps için ekran kartını mı yakacaksın başın ağırır

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Birkaç sene önce RX 580 aldığımda test amaçlı kullanmıştım ve hoşuma gitti, basit ve kullanışlı. Kısa sürdüğünden stabiliteyi anlamak için tek test yetmiyor tabii. Yine de severim kendisini :)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Birkaç sene önce RX 580 aldığımda test amaçlı kullanmıştım ve hoşuma gitti, basit ve kullanışlı. Kısa sürdüğünden stabiliteyi anlamak için tek test yetmiyor tabii. Yine de severim kendisini :)

Aslında 3DMark da yetmiyor mesela 3DMark da patlamayan ayar Witcher 3 ve Metro Redux da patladı, olabildiğince çok sahne görmesi lazım kartın stabilitede en iyi testi yapmak için.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,207
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

Witcher 3 de test ettim 8 fps lik bir artış vardı en yüksek ayarlarda sicakliklar da 75 civarı idi

Bilinçsiz yapılmış.
Nasıl düzgün yapabilirim?

Her sistem farklıdır. İnternetteki gördüğün ayar senin bilgisyarınla uyuşmayabilir. Kendin deneme yanılma yolu ile yapman gerekir.
1450mhz falan deneeim pc çalışmadı ama 1400mhz de sıkıntısız çalıştı belleklerde 2200 de sıkıntısız çalıştı aslında ama herkes kötü falan dedi anlamadim ne yapmaliyim ayarları

Top Bottom