Neler Yeni

Rx 580 bios switch ve wattman

Spacss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İsmail AKÇAY
Dostlar sürekli wattman hatası alıyorum çoğunlukla oyunlarda oluyor. Bir anda ekranlar gidiyor tekrar geldiğinde masaüstüne atıyor wattman hatası veriyor. Nette bulabildiğim konulardaki çözümlerin hepini denedim. Undervolt, afterburner ayarları, hızlı başlatmayı kapatma vs. Bilgisayarı aldığımdan beri oluyor 1 senedir. Bilgisayara ihtiyacım olduğu için de ekran kartını garantiye gönderemiyorum. Son olarak bios switch i deniyim dedim pc yi açtığımda kart rx 570 olarak gözüküyor. Ne alaka ?
Sapphire rx 580 8gb pulse Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostlar sürekli wattman hatası alıyorum çoğunlukla oyunlarda oluyor. Bir anda ekranlar gidiyor tekrar geldiğinde masaüstüne atıyor wattman hatası veriyor. Nette bulabildiğim konulardaki çözümlerin hepini denedim. Undervolt, afterburner ayarları, hızlı başlatmayı kapatma vs. Bilgisayarı aldığımdan beri oluyor 1 senedir. Bilgisayara ihtiyacım olduğu için de ekran kartını garantiye gönderemiyorum. Son olarak bios switch i deniyim dedim PC yi açtığımda kart rx 570 olarak gözüküyor. Ne alaka ?
Bazen ekran gelmiyor bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

Dostlar sürekli wattman hatası alıyorum çoğunlukla oyunlarda oluyor. Bir anda ekranlar gidiyor tekrar geldiğinde masaüstüne atıyor wattman hatası veriyor. Nette bulabildiğim konulardaki çözümlerin hepini denedim. Undervolt, afterburner ayarları, hızlı başlatmayı kapatma vs. Bilgisayarı aldığımdan beri oluyor 1 senedir. Bilgisayara ihtiyacım olduğu için de ekran kartını garantiye gönderemiyorum. Son olarak bios switch i deniyim dedim PC yi açtığımda kart rx 570 olarak gözüküyor. Ne alaka ?

Bazen ekran gelmiyor bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.
psu 650 w. kasa ısınma problemi yok.

Dostlar wattman hatası olup çözmüş olan var mı ?

Son düzenleme:

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
Wattman Hatası Sinir Bozucudur Ama Bir Çözümü Var Tabi ki Performanstan Ödün Vererek Çözülebilir.

Spacss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İsmail AKÇAY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Wattman Hatası Sinir Bozucudur Ama Bir Çözümü Var Tabi ki Performanstan Ödün Vererek Çözülebilir.
Performans ile çok uğraştım olmuyor. Mhz ve voltajlar ile olmuyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Tekrar Bios yazmanız gerekebilir, @Tolga Samet hocam bu konuda yardımcı olucaktır.

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
Performans ile çok uğraştım olmuyor. Mhz ve voltajlar ile olmuyor.
Ben Çözümü Böyle Buldum.

Tekrar Bios yazmanız gerekebilir, @Tolga Samet hocam bu konuda yardımcı olucaktır.
Bu Arkadaşımız Size En Çok Yardımı Yapacak Kişidir :)

Bende Wattman Hatası Yaşıyorum UV Yapmak Performans Kaybı Yaratmıyor Diye Biliyorum Değil mi?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ben Çözümü Böyle Buldum.

Bu Arkadaşımız Size En Çok Yardımı Yapacak Kişidir :)

Bende Wattman Hatası Yaşıyorum UV Yapmak Performans Kaybı Yaratmıyor Diye Biliyorum Değil mi?

Daha yeni rehber yaptım, orayı okursan bütün sorularına cevap bulacaksın :).

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ

Spacss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İsmail AKÇAY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha yeni rehber yaptım, orayı okursan bütün sorularına cevap bulacaksın :).
Mhz yi bu şekilde sınırlamamıştım.Tüm ayarları manuel olarak girmiştim bunu da bi deniyim teşekkürler.

Teşekkürler arkadaşın attığı yöntemi bir test ediyim olmazsa iletişime geçicem.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Mhz yi bu şekilde sınırlamamıştım.Tüm ayarları manuel olarak girmiştim bunu da bi deniyim teşekkürler.

Teşekkürler arkadaşın attığı yöntemi bir test ediyim olmazsa iletişime geçicem.

Bios yazmadan kastım kartın orjinal biosunu yüklemektir, biraz ince iştir, bilmeden girmeyin derim.

Spacss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İsmail AKÇAY
Bios yazmadan kastım kartın orjinal biosunu yüklemektir, biraz ince iştir, bilmeden girmeyin derim.
Bu konuyu hiç bilmiyorum en son yapacağım şey o olacaktır. Peki bios switchi diğer yöne kaydırdığımda rx 580 neden rx 570 oldu biliyormusunuz. Ben performans ve silent mod olarak biliyordum.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bu konuyu hiç bilmiyorum en son yapacağım şey o olacaktır. Peki bios switchi diğer yöne kaydırdığımda rx 580 neden rx 570 oldu biliyormusunuz. Ben performans ve silent mod olarak biliyordum.

Silent modda performans düşürülmüş ve bir RX 570 seviyesine geldiğinden direk 570 biosu bile olabilir o biosda ama önerim o bios u kullanmamanız.

Spacss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İsmail AKÇAY
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,831