Neler Yeni

Çözüldü✓ Rx 6500xt mech 2x 4g oc OVERCLOCK ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berk Muhamed ABEDAN
Merhabalar ben bu ekran kartına sahibim ekran kartı msi firmasının 2 fanlı bir ekran kartı hali hazırda gpu işlemcisi oc ile geliyor fakat vram ler hala oc payı ile geliyor.
hiç bir oyunda fps sıkıntısı çekmiyorum hatta çoğu zaman fan çalışmıyor fakat bazen ekran kartı 57-60 bağlantı yeri 70 e kadar çıkabiliyor (sıcaklık değerleri).
ve vramlerinin hızını artırınca afterburner üzerinden ekran kartı ve bağlantı yeri cidden daha az ısınıyor yani sıcaklık problemi çekmiyorum fakat açıkcası içimde şüphe var acaba vramlerin hızını artırmalımıyım yoksa normal halindemi kullanmalıyım.
işlemci Ryzen 5 5500
ram 16gb 3600 mhz
asus b450m k anakart
oc ile daha az ısınması biraz garip geldi ama
ekran görüntüsünü boşta iken aldım 2. görsel maks hali

Ekler

• normal hali.PNG
    normal hali.PNG
    368.3 KB · Hit: 26
  • oc ile.PNG
    oc ile.PNG
    385.4 KB · Hit: 24

Bugra5211

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
Buğra Çorbacı
Merhabalar ben bu ekran kartına sahibim ekran kartı msi firmasının 2 fanlı bir ekran kartı hali hazırda gpu işlemcisi oc ile geliyor fakat vram ler hala oc payı ile geliyor.
hiç bir oyunda fps sıkıntısı çekmiyorum hatta çoğu zaman fan çalışmıyor fakat bazen ekran kartı 57-60 bağlantı yeri 70 e kadar çıkabiliyor (sıcaklık değerleri).
ve vramlerinin hızını artırınca afterburner üzerinden ekran kartı ve bağlantı yeri cidden daha az ısınıyor yani sıcaklık problemi çekmiyorum fakat açıkcası içimde şüphe var acaba vramlerin hızını artırmalımıyım yoksa normal halindemi kullanmalıyım.
işlemci Ryzen 5 5500
ram 16gb 3600 mhz
asus b450m k anakart
oc ile daha az ısınması biraz garip geldi ama
ekran görüntüsünü boşta iken aldım 2. görsel maks hali
Hocam ben sapphire modelini kullanıyorum bu kartın. Vram hızıni artirmaniza gerek yok. Bende sizin gibi oc yaptım. Ayrıca vram hızını artırırsaniz daha fazla güç harcayacaktır. Bu sıcaklıklar oldukça iyi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berk Muhamed ABEDAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben sapphire modelini kullanıyorum bu kartın. Vram hızıni artirmaniza gerek yok. Bende sizin gibi oc yaptım. Ayrıca vram hızını artırırsaniz daha fazla güç harcayacaktır. Bu sıcaklıklar oldukça iyi.
Hocam cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkürler az önce dyin light oynadım 1 saat bağlantı yeri 67 derece olmuş ekran kartı 51 derece bağlantı yeri sıcaklığı ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkarırmı sizce?

Bugra5211

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
Buğra Çorbacı
Hocam cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkürler az önce dyin light oynadım 1 saat bağlantı yeri 67 derece olmuş ekran kartı 51 derece bağlantı yeri sıcaklığı ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkarırmı sizce?
Hayır çıkarmaz. Zaten msi gibi firmalar (farika ayarları dışında) kartı en iyi şekilde ayarlıyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,080
Üyeler
141,531
Son üye
leowen
Top Bottom