Neler Yeni

RX 6600 ile 1440p monitöre geçilir mi?

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Yusuf Gümüş
Merhabalar imzamdaki sisteme sahibim. Şuanda elimde Gamepower gpr24c1ms144 monitörü var. 1080p artık pek tatmin etmiyor. Sizce bu monitörü satıp 2k bir monitöre geçsem nasıl olur? RX 6600 ile performansımın düşeceğini biliyorum. Oyunlarda biraz grafik kısıp üstüne fsr ile desteklersem güzel deneyim yaşayabilir miyim? cevaplarınızı bekliyorum.

Not: İlerleyen dönemde ekran kartı yükseltirim. Yükselteceğimde bu işlemciye en fazla ne takabilirim 2k'da onuda cevaplarsanız sevinirim.

ÇağdaşKsK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Çağdaş Alkan
Merhabalar imzamdaki sisteme sahibim. Şuanda elimde Gamepower gpr24c1ms144 monitörü var. 1080p artık pek tatmin etmiyor. Sizce bu monitörü satıp 2k bir monitöre geçsem nasıl olur? RX 6600 ile performansımın düşeceğini biliyorum. Oyunlarda biraz grafik kısıp üstüne fsr ile desteklersem güzel deneyim yaşayabilir miyim? cevaplarınızı bekliyorum.

Not: İlerleyen dönemde ekran kartı yükseltirim. Yükselteceğimde bu işlemciye en fazla ne takabilirim 2k'da onuda cevaplarsanız sevinirim.
Hayır, o kart 2k için kesinlikle yetersiz, önce kartı yükselt sonra monitörü

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Yusuf Gümüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Dwayne Rolly
iş yapmaz o çözünürlükte kartı değişiceksen al yoksa bulaşma

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,117
İsim
Uğur
ben olsam 2k monitörü alırım iyisinden idare eder bir süre ufakta bir hız aşırtma ile kart değişene kadar takılırdım ben .

İşlemcin nedir ?

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Ali
Oyunlarda grafik kıssam biraz. FSR ile desteklesem kurtarmaz mı?
2K ayarlarda Gtx1070 ile Forza FIFA BF gibi oyunlarda High ayarlarda oynadım. Sınırlarda diyebilirim. Bellek ve performans açısından acil değiştirmeye ihtiyaç duymadım. Üzer, pişman eder diyemem. Gpu güçleri yakın sayılır. Rx6600 hatta daha az güç tüketiyor diye biliyorum.

Özetle 2K monitör almak bütçenizi sarsmıyor ise alın. İlerde GTA VI gibi oyunlarda elbet gpu yükseltmesi yaparsınız.

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Yusuf Gümüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben olsam 2k monitörü alırım iyisinden idare eder bir süre ufakta bir hız aşırtma ile kart değişene kadar takılırdım ben .
Bende böyle düşünüyorum ama çoğu kişi pişman olursun diyor. Ne yapsam bilemedim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

2K ayarlarda Gtx1070 ile Forza FIFA BF gibi oyunlarda High ayarlarda oynadım. Sınırlarda diyebilirim. Bellek ve performans açısından acil değiştirmeye ihtiyaç duymadım. Üzer, pişman eder diyemem. Gpu güçleri yakın sayılır. Rx6600 hatta daha az güç tüketiyor diye biliyorum.
Testlerde diğer kartlara göre 2k da biraz daha kötü performans gösteriyor 6600. bellek bant genişliği düşükmüş sanırım. Çok kararsız kaldım.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Sinan Aba

Al geç.
Ocak ayı başlarında amd tüm oyunlarda kare oluşturma teknolojisini sunacak. (tüm oyunlarda aldığın fps'i 2 ile çarp 60 ise 100+ olacak) hem ilerde ekran kartıda değiştirecekmişsin. Şuan ucuz bulduğun kaliteli bir 2k monitör varsa geç ilerde pahalı olur.

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Yusuf Gümüş
Al geç.
Ocak ayı başlarında amd tüm oyunlarda kare oluşturma teknolojisini sunacak. (tüm oyunlarda aldığın fps'i 2 ile çarp 60 ise 100+ olacak) hem ilerde ekran kartıda değiştirecekmişsin. Şuan ucuz bulduğun kaliteli bir 2k monitör varsa geç ilerde pahalı olur.
https://amzn.eu/d/gj7JMHY Bu monitörü forumda öneriyorlar fiyatı uygun gibi.

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Ali
Bende böyle düşünüyorum ama çoğu kişi pişman olursun diyor. Ne yapsam bilemedim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Testlerde diğer kartlara göre 2k da biraz daha kötü performans gösteriyor 6600. bellek bant genişliği düşükmüş sanırım. Çok kararsız kaldım.
Zamlar sonrası pişman olmayın. Diyorum daha eski gpu ile kullandım. Güncel oyunlarda 60Fps oynadım. Hikaye tabanlı oyunlar için hiç pişman olmadım.

CsGo Valorant, Apex, Bf yada Cod Online gibi takılacaksanız net üzer. Orada sonuna kadar haklılar. Ama Euro Truck 2K High ayarda 60Fps ile bambaşka bir hale dönüyor. 🔥

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Sinan Aba
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,683