Neler Yeni

RX 6600 XT sürücüsü her açılışta kapanıyor

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Ben böyle bir uyuşmazlık var diyene kadar bu konu hakkında bilgisi yoktu ne eleştirmesinden bahsediyorsun?
O konu hakkında mı? değil, amd full donanıma odaklanan bir firma olduğundan dolayı yazılım konusunda geri kalıyor ve birsürü sorun oluşuyor.

Hamster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Yiğit Demir
@cLarq doğru söylüyor bende amd kullanıyorum fakat driver konusunda hiç memnun değilim gerçekten driver konusunda amd kötü bir firma fanboyluk yapmanın lüzumu yok ama @zLan ın sorunu senin dediğin gibi parça uyuşmamazlığından da olabilir driverdan da olabilir.
Kesinlike AMD fanboyluğu yaptığım yok, bende AMD nin kendisini ne kadar geliştirmiş olsada Nvidia dan geri olduğun biliyorum ama bu arkadaşın bahsettiği sorun AMD kaynaklı bir sorun değil, B450M S2H ve Sapphire Pulse RX 6600XT arasında oluşan bir uyuşmazlık.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Kesinlike AMD fanboyluğu yaptığım yok, bende AMD nin kendisini ne kadar geliştirmiş olsada Nvidia dan geri olduğun biliyorum ama bu arkadaşın bahsettiği sorun AMD kaynaklı bir sorun değil, B450M S2H ve Sapphire Pulse RX 6600XT arasında oluşan bir uyuşmazlık.
O zaman sorun gigabyte'da mı yoksa amd de mi?

Hamster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Yiğit Demir
O zaman sorun gigabyte'da mı yoksa amd de mi?
Şu konuyu biraz araştırmanı öneririm, Sapphire Pulse RX 6600XT olupta sorunsuz kullanan çok kişi var ama bu kart B450M S2H a takılınca sorun yaratıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak hocam sabah sabah ya sen beni anlamadım ya ben kendimi seni anlatamadım.
Amacım sabah sabah kavga etmek değil.
Ben 9 Sene önce aldıgım sistem içindeki anakarta Gtx 1050 - 1050ti - 2060 - 2070s Rtx 3060 -Rtx 3070ti Takıp kullandım sorun sıkıntı yaratmadı.
Ben intelde Nvidia da sorunsuz demiyorum. R5 1600 R5 2600 R5 3600 severek kullanmıs adamım.
Amd Erkan kartı : Driver Problem bunu üstlenmene gerek yok Savunmana da gerek yok. Benım Şuanki Niyetim R9 5900x B550 Tomawh Almak.
Amd karşı bir kinim yok yani.
Kusura bakma, biraz gereksiz çıkışmış olabilirim ama yine AMD demen beni tilt etti. AMD her ne kadar Nvidia ya göre yazılım, driver konusunda geri olsada bu RX 6000 serisinde ben daha hiç sorun yaşayan görmedim, artık bunu kabul etmek lazım AMD nin o eski driver sorunlari eskide kaldı.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Hacım Bak gene demek istiyorum Amd Nvidia İntel Amd İşlemci kanadı güçlü firmalar. Demekki ortada kanıtlanmış bir sorun var bunca zaman iletişime geçip Gigabyt ile çözmedilerse bu gene amd ilgilendiren bir sorun haline geliyor. Gigabyt bir açıklama yapmış mı Amd çıkıp bu orun bizden kaynaklanmıor ama karşı taraf çözüm için yanaşmıyor demişti bu önemli benım için.

Hamster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Yiğit Demir
Hacım Bak gene demek istiyorum Amd Nvidia İntel Amd İşlemci kanadı güçlü firmalar. Demekki ortada kanıtlanmış bir sorun var bunca zaman iletişime geçip Gigabyt ile çözmedilerse bu gene amd ilgilendiren bir sorun haline geliyor. Gigabyt bir açıklama yapmış mı Amd çıkıp bu orun bizden kaynaklanmıor ama karşı taraf çözüm için yanaşmıyor demişti bu önemli benım için.
Anlatamadım galiba, sorun AMD veya Sapphire ile alakalı bir sorun değil, Sapphire Pulse RX 6600XT kartı olupta sorunsuz kullanan tonla insan var ama bu kartı B450M S2H a takınca problem çıkıyor, bu da demek oluyor ki sorun AMD değil Gigabyte.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Şu konuyu biraz araştırmanı öneririm, Sapphire Pulse RX 6600XT olupta sorunsuz kullanan çok kişi var ama bu kart B450M S2H a takılınca sorun yaratıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kusura bakma, biraz gereksiz çıkışmış olabilirim ama yine AMD demen beni tilt etti. AMD her ne kadar Nvidia ya göre yazılım, driver konusunda geri olsada bu RX 6000 serisinde ben daha hiç sorun yaşayan görmedim, artık bunu kabul etmek lazım AMD nin o eski driver sorunlari eskide kaldı.
İşte benim Hay amd dememdeki kısım. Rx 5000serisinde sorunlar devam ediyor. Kaç sene önce çıkmış donanım halen ilk günkü sorunlar var ve adamlar dur bu adamlar buna para verdi bari üretimini durdurduk adamlar belki 4sene 6 sene kullanacak bari drivarlarını çözelim sorunsuz kullansın diyemediler. Bu Benim için demek oluyor ki adamlar daha 5000serisi drivarını halletmedi 6000serisinde sorun olduğu zaman kaldıki 5000serisi kadar olmasada halen var bun dada yardımcı olmucaklar müşterilere.

Hamster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Yiğit Demir
İşte benim Hay amd dememdeki kısım. Rx 5000serisinde sorunlar devam ediyor. Kaç sene önce çıkmış donanım halen ilk günkü sorunlar var ve adamlar dur bu adamlar buna para verdi bari üretimini durdurduk adamlar belki 4sene 6 sene kullanacak bari drivarlarını çözelim sorunsuz kullansın diyemediler. Bu Benim için demek oluyor ki adamlar daha 5000serisi drivarını halletmedi 6000serisinde sorun olduğu zaman kaldıki 5000serisi kadar olmasada halen var bun dada yardımcı olmucaklar müşterilere.
Her neyse, şuan telefondayım daha fazla tartışamıyacağım, size iyi forumlar. Umarım arkadaşta sorununu çözer.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Her neyse, şuan telefondayım daha fazla tartışamıyacağım, size iyi forumlar. Umarım arkadaşta sorununu çözer.
Tartışmıyoruz düşüncelerimiz aktarıyoruz. Sen ilk 3 konulara yazdıklarımızı unut dediğin gibi biraz aktif çıktın bende celallendim.

Top Bottom