Neler Yeni

RX 6700XT hiçbir şey yokken fanın çok yüksek devirde çalışması

codcubiri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Ömür
QICK 319 RX 6700XT ekran kartım var.

Isı derecesine baktığımda 35-40 derecede çalışıyor ve sadece dizi izlerken bile fanlar çok yüksek devirde dönmeye başlıyor.

Bilgisayara format attım temiz kurulum yaptım virüs v.s olmadığına eminim çözümü var mıdır ne yapıcam ben bu ekran kartını
bendede swift var msı afterburner dan düşürüyorum oyunlarda 50 ye çekiyorum masaüstünde en düşükte kullanıyorum

UnkBoss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Anıl Bostancı
bendede swift var msı afterburner dan düşürüyorum oyunlarda 50 ye çekiyorum masaüstünde en düşükte kullanıyorum
Neden oto'da kullanmıyorsunuz ki AMD kartlarda fanstop özelliği var kullanım olmayınca yada ısısı çok düşükken fanları kapatır sessiz çalışır

codcubiri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Ömür
Neden oto'da kullanmıyorsunuz ki AMD kartlarda fanstop özelliği var kullanım olmayınca yada ısısı çok düşükken fanları kapatır sessiz çalışır
oyunlarda 70 80 e çıkarıyor bazen gereksiz şekilde o yüzden

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Canberk
oyunlarda 70 80 e çıkarıyor bazen gereksiz şekilde o yüzden
Şimdi şöyle ki zaten 2 tane oyun oynuyorum bu aralar valorant ve lol olmak üzere. İkisi de işlemci tabanlı yani erkan kartını yormayan şeyler fakat ekran kartı sanki render yapıyormuşum gibi yük bindiriyor kendine ve adrenalin üzerinden fan ayarı denedim olmadı. afterburner denedim olmadı.

şu an son arkadaşın yazdığı şekilde tüm driverları güncelledim onu deneyeceğim. Gün içinde tekrarlanırsa buraya yazarım.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,338
İsim
Hakanbey
Nvidia'nın 10 tane hissesi versen yeter kral 😁 seneye ikiye katlayacak zaten.
Bence AMD 2ye katlayacak Laptoplar için Özel İşlemci üretiyor APU da devrim olacak Söylediklerine bakılırsa Apu işlemci ile Dahili grafik birimi RTX 4070 gücünde olacak diyor Ve Laptoplarda Şarj aleti kullanmadan bu performans erişecek kullanıcılar.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,294
İsim
Selim
Bence AMD 2ye katlayacak Laptoplar için Özel İşlemci üretiyor APU da devrim olacak Söylediklerine bakılırsa Apu işlemci ile Dahili grafik birimi RTX 4070 gücünde olacak diyor Ve Laptoplarda Şarj aleti kullanmadan bu performans erişecek kullanıcılar.
Hocam borsada aktif hisselerim olduğu için uzun zamandır da takip ediyorum :) bir yıl da 4 e katladı 2023 son ayına kadar, 2024 şuan ki aya kadar da 450 dolardan 925 dolara çıktı ve şuan dünyanın en büyük 3.cu şirketi olduğunu ilan etti ve yapay zeka odaklı şirket vizyonu yürütüyor en son çıkardığı dünyanın en güçlü render çipi de bunun şekeri oldu 😄 önümüz de yıllar çok daha büyük gelişmeler göreceğiz Nvidia cephesinde 👍 onun dışında amd dediğiniz şirket yapay zekada çok geri kaldı ve Türkiyede ne kadar amd AMD gibi söylemler duysanız da yurt dışında genelde Nvidia kartlar kullanıyorlar. Tabii bu olaya şöyle de bakabiliriz bu şirketlerin hisseleri oyuncu kartlarından değil şirketlere sattığı render işlemci ve kartlardan kâr yapıyor. Örneğin tek bir şirkete 5 milyar dolarlık render kart ve işlemci satışı gibi 👍

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,338
İsim
Hakanbey
Hocam borsada aktif hisselerim olduğu için uzun zamandır da takip ediyorum :) bir yıl da 4 e katladı 2023 son ayına kadar, 2024 şuan ki aya kadar da 450 dolardan 925 dolara çıktı ve şuan dünyanın en büyük 3.cu şirketi olduğunu ilan etti ve yapay zeka odaklı şirket vizyonu yürütüyor en son çıkardığı dünyanın en güçlü render çipi de bunun şekeri oldu 😄 önümüz de yıllar çok daha büyük gelişmeler göreceğiz Nvidia cephesinde 👍 onun dışında amd dediğiniz şirket yapay zekada çok geri kaldı ve Türkiyede ne kadar amd AMD gibi söylemler duysanız da yurt dışında genelde Nvidia kartlar kullanıyorlar. Tabii bu olaya şöyle de bakabiliriz bu şirketlerin hisseleri oyuncu kartlarından değil şirketlere sattığı render işlemci ve kartlardan kâr yapıyor. Örneğin tek bir şirkete 5 milyar dolarlık render kart ve işlemci satışı gibi 👍
Doğru Nvidia tarafını küçümsüyemem ama AMD den büyük bir hamle bekliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,592
Üyeler
142,760
Son üye
kaganbrn
Top Bottom