Neler Yeni

Yardım RX 6800 adrenalin 23.5.1 sürümünde saniyelik beyaz ekran geliyor

Nitury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Kırsan
Masaüstünü işlevi yaparken, İnternette gezerken, Video izlerken herhangi bir şey ekranda beyazlama geliyor anlık. Rahatsız veriyor saniye de bir yapıyor ama sürümün ilerde güncel daha kötü gidiyor. Hemen internette çözüm aradığımda hiç bir şey bulamadım. Kendim yöntemleri deneme başladım monitörüm herhangi bir sorun yok. Çözünürlük olarak 1080p kullanıyorum bunu baştan söyleyeyim. Adrenalin 23.5.1 sürümünde VSR açtım çözünürlük 1440p getirdim. Herhangi bir anlık beyaz olmadığını fark ettim. Fakat çözdük anlamına gelmiyor varsayılan çözünürlük getirdim başka yöntem aramaya devam ettim. Enteresan bir şey karşıladım wallpaper engine programı kullandım (Bana göre değil) ekranda beyazlama olacak mı diye öyle bir sorun olmadı. Ekran kartında boşken mı beyazlama yapıyor anlamadım wallpaper engine sildim. DDU programı kullandım temiz kurum yaptım halen sorun devam ediyor. Tekrar DDU program kullandım sürümün 23.4.3 temiz kurum yaptım ara sıra beyazlama yapıyor çok değil. Sorun şudur AMD yazılımı ilerde güncel gittikçe daha da çok sık beyazlama olacak bir şüphe var sadece 1080p yapıyor. Benim ne yapman gerekiyor yapacağın bir şeyin kalmadı. Sizde yardımcı olursanız sevinirim

İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5Ghz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm / Soğutucu - Arctic Freezer 34. Esports Duo
Anakart
ASUS TUF B450M-PRO GAMING 4400Mhz (OC) DDR4 AM4 RGB M.2 mATX
Ekran kartı
ASUS Radeon TUF RX 6800 GAMING OC 16GB GDDR6 256 Bit
Ram
ADATA XPG 2x8 16GB 3200Mhz DDR4
Ssd
WB SN570 500GB Blue GEN3X4 M.2 3500MB Okuma / 2300MB Yazma
Kasa
ASUS TUF gamıng GT301 RGB Temperli Cam USB 3.2 Mid Tower
Güç kaynaği
ASUS TUF GAMING 750B 750W 80+ Bronze 135mm Fanlı
Moniör
LG 27GN650-B 27" UltraGear Full HD IPS HDR 1ms 144Hz
İşletim Sistemi
Windows 11 Home

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
769
İsim
Göksel Gündüz
monitörü ekran kartı üzerindeki diğer HDMI yada Display port slotlarına takmayı denedin mi ? Birde eğer mümkünse farklı bir monitör bağlamayı dene.

Nitury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Kırsan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
monitörü ekran kartı üzerindeki diğer HDMI yada Display port slotlarına takmayı denedin mi ? Birde eğer mümkünse farklı bir monitör bağlamayı dene.
Display portu yerini değiştirdim halen devam ediyor. Fakat TV var onu deneyebilirim veya hdmı portu var hatta hepsini deneyim haberder edeceğim teşekkür ederim

Nitury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Kırsan
@Lost_Dragon tekrar merhaba şimdi hdmı portuna monitörü bağlandım sorun devam ediyor. TV hdmı portuna bilgisayarı bağladım bir daha sorun olmadı şaşırdım kaldım. Monitörü alalı 6 ay oldu. Garantili geçer mı? Ama sorun yok diyip gönderirler geri.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
Berk
bu amd ne özürlü bir firma ya yazılımı bir türlü tutturamadılar yazık

Nitury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Kırsan
Driver'ını bununla kaldırmayı dene. DDU, AMD'de pek önerilmiyormuş. Bende birkaç sorun yaşamıştım. Bununla temizleyip, yeniden kurduğumda sorun yaşamadım.

Onu denedik sorun giderilmedi maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu amd ne özürlü bir firma ya yazılımı bir türlü tutturamadılar yazık
Evet sorun nerede kaynaklı bilmiyoruz. Durum baya karışık oldu. @Lost_Dragon bu arkadaş sağolsun bir şeyler deneme istedi benden. Sürüm 23.5.1 yüklü hdmı portu kendim monitörü bağlandım sorun devamı ediyor çok sık oluyor. Direk TV hdmı bağlandım beyaz olmadı bu nasıl oluyor hatta kendim monitörü de sürümün 23.4.3 yükledim bunda ara sıra ama çok sık yapmıyor. Soru şu yazılım da mı monitörü de mı sorun anlamadım ki.

Son düzenleme:

Nitury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Kırsan
Reklam değildi sorun böyle

Nitury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Kırsan
Bu sanki monitörlük sorun gibi geldi bana.
Katılıyorum garip olanı söyleyeyim monitör ayarları adaptive sync devre dışı bıraktım bir daha sorun olmadı. Bu çözüldü anlamına geliyor mu?

Top Bottom