Neler Yeni

Rx 6800 için 1080 p de dar boğaz yapmayacak ileriye dönük işlemci

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Dogus
Merhaba elimde h170 gaming m3 anakart i7 770k işlemci 16 gb kington furry 2666 mhz ram Rx 6800 ekrankartı var işlemcim dar boğaz yapıyor 1080 p de dar boğaz yapmayacak ileriye donuk anakart ve işlemci arıyorum Amd yardimci olurmusunuz

halitxct

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Halit KÖK
B550 ve ryzen 7 5800x yada 5800x3d alabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Dogus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ryzen 9 5900x e gerek varmı birde yeni mimari ryzen 5 5600x diyenler var kafam karistı

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
aykuttt
12400f ile kullanıyorum. 2K monitör aldım, darboğazdan kurtuldum. Ama 5800x3d ile sıkıntıyı aşacağını düşünüyorum. Fİkrimi soracak olursan, sistemini yeniledikten sonra 2k monitör de düşünebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada dar boğaz miktarını hissetme durumunun;
Oynadığın oyunun ekran kartı-işlemci kullanma isteğine göre değişeceğini unutmamak lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Dogus
12400f ile kullanıyorum. 2K monitör aldım, darboğazdan kurtuldum. Ama 5800x3d ile sıkıntıyı aşacağını düşünüyorum. Fİkrimi soracak olursan, sistemini yeniledikten sonra 2k monitör de düşünebilirsin.

Oynadığın oyunun ekran kartı-işlemci kullanma isteğine göre değişeceğini unutmamak lazım.
Anladım dostum ryzen 7 5600

Ryzen 7 5800x3d ile ryzen 9 5900x arasinda 500 TL fark var anladigim x3d yeni mimari diğeri ust sinif ama eski hangisi alinmali

Ben full hd de dar bogaz yapsin istemiyorum cunku ileride oyunlar gelistikce 2 k yı gpu kaldirmicak full hd ye cekicem bu yuzden ona gore bi islemci ariyorum

Yani x3d mi alayım yoksa ryzen 9 5900 x mi alayım

Birde bu iki işlemciyi beslicek anakart b550 mi yoksa x570 mi oyle rgb olsun wifi olsun istemiyorum performans ve mutevazi bindurus olsun yeter

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
aykuttt
5800x3d iyi bir işlemci. am4 soket. am5 soket anakartlar ne kadar bilmiyorum. Ama yeni olduğu göz önüne alınırsa pahalı olma durumu yüksek ihtimal. Tamamen para performans işi. Ayrıca am4 için daha yüksek işlemci çıkmayacağını düşünürsek, upgrade ihtimaline karşı am5 anakart işlemci de düşünebilirsiniz. Derseniz ki ben 3-4 yıl kullanır hem anakart hem işlemci yenilerim; o zaman x3d ve am4 anakart da düşünebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Dogus
Tesekkurler ryzen 9 5900x ve gigabayt x570 s ud anakart aldım.
Fakat anakart bios ayarlarini yaparken yanlis bisey seçtim goruntu alamadım illa pilimi çikarmam gerek oda ekran kartinin tam altinda kaliyor zor oluyor bu anakartta bi bios sifirlama tusu varmi acaba

Top Bottom