Neler Yeni

RX460'lı sistemim sizce kaç TL eder ?

FIRTlNA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Korhan KÖROĞLU
Merhaba forum,

uzun zamandır bakımlarını yapıp titizlikle kullandığım sistemimi daha yüksek bir sisteme geçtiğimden artık satmak istiyorum ancak Letgo, Sahibinden ve forumlara da koymadan önce bir fiyat analizi beyin fırtınası yapmak isterim. (teker teker satmak veya toplu bir şekilde bilgisyarcıya yada tekil şahısa kaça satılır)

Parçaların tabi ki garantisi bitmiş durumda ancak çoğunun halen daha kutularını ve faturalarını saklamaktayım. Sistemi zamanında vatan bilgisayardan ve piyasadan araştırmalarla toplamıştım. şu anki yükseltilebilecek son halindedir ve bir oyun sistemidir. Seçerken özellikle marka ürünler seçmiştim ve iyi ki seçmişim ve halen daha sıkıntısız kullanmaktayım.

Sapphire RX460 GDDR5 2GB 128Bit
Asus M5A97 R2.0
AMD FX6300 3.8GHZ
Cooler Master Hyper 212X (çok sağlam bişey bu hatta yeni sistemdeki Ryzen 5 3600'e uyar mı acaba ?.)
Samsung 750 EVO 120GB SSD
WD Blue 1TB 7200RPM
Kingston 2x8GB(16GB) HyperX DDR3 1600Mhz DUAL
Zalman Z3 Plus Beyaz (beyaz çok şık bir kasa özellikle ledli fanlar aldım geceleyin bayağı güzel duruyor.)
Thermaltake Litepower 600W PSU
Asus DVD Okuyucu

Ayretten bu üstekilerin fiyat hesabı dışında yanında verebileceğim ;

2 tane 12CM fan,
A4TECH Bloody B120 Led Gaming Klavye
A4TECH Bloody V8M Gaming Mouse
A4TECH Bloody B-081 Orta Gaming Mouse Pad
Steel Series Siberia V2 Limited Edition kulaklık (mikrofonu çalışmıyor içini açıp belki lehimlik işi vardır bilgim yok ben harici bm800 mikrofonum var onu kullanıyorum. )

ÖZETLE SİSTEM VE YANINDAKİLER KAÇA GİDER ? :)
(sistemin eski olduğunu biliyorum ama şu anki ekonomik şartlarda çocuğunu susturmak yada durumu olmayanın VALO-LOL-GTA5' de rahatlıkla takılabileceği ucuza sistem diye düşünülebilir bence. )

Wenth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Fatih Yağız
3000 3500 arası eder bence ya gt 730 lu sistemler bile okadar ediyor.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,244
İsim
Ahmet Sevinç
Merhaba forum,

uzun zamandır bakımlarını yapıp titizlikle kullandığım sistemimi daha yüksek bir sisteme geçtiğimden artık satmak istiyorum ancak Letgo, Sahibinden ve forumlara da koymadan önce bir fiyat analizi beyin fırtınası yapmak isterim. (teker teker satmak veya toplu bir şekilde bilgisyarcıya yada tekil şahısa kaça satılır)

Parçaların tabi ki garantisi bitmiş durumda ancak çoğunun halen daha kutularını ve faturalarını saklamaktayım. Sistemi zamanında vatan bilgisayardan ve piyasadan araştırmalarla toplamıştım. şu anki yükseltilebilecek son halindedir ve bir oyun sistemidir. Seçerken özellikle marka ürünler seçmiştim ve iyi ki seçmişim ve halen daha sıkıntısız kullanmaktayım.

Sapphire RX460 GDDR5 2GB 128Bit
Asus M5A97 R2.0
AMD FX6300 3.8GHZ
Cooler Master Hyper 212X (çok sağlam bişey bu hatta yeni sistemdeki Ryzen 5 3600'e uyar mı acaba ?.)
Samsung 750 EVO 120GB SSD
WD Blue 1TB 7200RPM
Kingston 2x8GB(16GB) HyperX DDR3 1600Mhz DUAL
Zalman Z3 Plus Beyaz (beyaz çok şık bir kasa özellikle ledli fanlar aldım geceleyin bayağı güzel duruyor.)
Thermaltake Litepower 600W PSU
Asus DVD Okuyucu

Ayretten bu üstekilerin fiyat hesabı dışında yanında verebileceğim ;

2 tane 12CM fan,
A4TECH Bloody B120 Led Gaming Klavye
A4TECH Bloody V8M Gaming Mouse
A4TECH Bloody B-081 Orta Gaming Mouse Pad
Steel Series Siberia V2 Limited Edition kulaklık (mikrofonu çalışmıyor içini açıp belki lehimlik işi vardır bilgim yok ben harici bm800 mikrofonum var onu kullanıyorum. )

ÖZETLE SİSTEM VE YANINDAKİLER KAÇA GİDER ? :)
(sistemin eski olduğunu biliyorum ama şu anki ekonomik şartlarda çocuğunu susturmak yada durumu olmayanın VALO-LOL-GTA5' de rahatlıkla takılabileceği ucuza sistem diye düşünülebilir bence. )
ben ilk başta 4000 sonra 5000 sonra 6000 dedim ama bi arkadaş daha mesaj yazmış bence 4300 olabilir

Wenth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Fatih Yağız
4000den fazla etmez diye düşünüyorum daha yüksek yazarsanız almaz kimse o fiyatları yazıyorlar bazıları ama kimse almiyor inanın.

FIRTlNA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Korhan KÖROĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4000den fazla etmez diye düşünüyorum daha yüksek yazarsanız almaz kimse o fiyatları yazıyorlar bazıları ama kimse almiyor inanın.
aynen bende max 2hafta beklesin satılsın isterim. Oyüzden satar fiyatı ve beklemeli fiyatı öğrenmeliyim. Belki bilgisayarcılara gösteririm sistemi bakalım kaç verirler. Çünkü bunun gibi uygun sistemlerin satılacağı potansiyel yer bence mahallenin bilgisarcısıdır diye düşündüm. ama o da öldürecektir o yüzden ikna etmem lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce parça parça satabilirmiyim. biliyorsunuz parçalar eski sayılır arayan bulurmu bilemedim

Wenth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Fatih Yağız
aynen bende max 2hafta beklesin satılsın isterim. Oyüzden satar fiyatı ve beklemeli fiyatı öğrenmeliyim. Belki bilgisayarcılara gösteririm sistemi bakalım kaç verirler. Çünkü bunun gibi uygun sistemlerin satılacağı potansiyel yer bence mahallenin bilgisarcısıdır diye düşündüm. ama o da öldürecektir o yüzden ikna etmem lazım.

Sizce parça parça satabilirmiyim. biliyorsunuz parçalar eski sayılır arayan bulurmu bilemedim
Parça parça zarar edebilirsin ya rx 460 para eder hadide fx 6300 anakart ve ramler set halinde 1500 felan eder diye tahmin ediyorum geçenlerde letgoda fx 8120 8gb ram ve anakart sete adam 1200 yazmış anakart ve işlemci arıyordum gördüm onuda. Bence kasayı sat komple bilgisayarcı çok öldürür fiyatı 2000 2500 felan teklif eder büyük ihtimalle.

FIRTlNA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Korhan KÖROĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Parça parça zarar edebilirsin ya rx 460 para eder hadide fx 6300 anakart ve ramler set halinde 1500 felan eder diye tahmin ediyorum geçenlerde letgoda fx 8120 8gb ram ve anakart sete adam 1200 yazmış anakart ve işlemci arıyordum gördüm onuda. Bence kasayı sat komple bilgisayarcı çok öldürür fiyatı 2000 2500 felan teklif eder büyük ihtimalle.
O zaman tamam ben yarın bi ilan çıkayım . İstanbuldayım umarım alıcı bulurum. Forumda ilan açarken belirtmem gereken noktalar nedir yada taktik verebilir misiniz ?

Wenth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Fatih Yağız
O zaman tamam ben yarın bi ilan çıkayım . İstanbuldayım umarım alıcı bulurum. Forumda ilan açarken belirtmem gereken noktalar nedir yada taktik verebilir misiniz ?
Letgo ve sahibindende satışa çıkarın ürünün özelliklerini madde madde yazın daha anlaşılabilir biçimde ve olabildiğince güzel fotoğraflar yükleyin oyunlarda kaç fps aldığını yazabilirsin veya şu şu oyunları çok rahat oynatıyor vs.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

Bu parçaların hepsini tek tek satabileceğinizi düşünmüyorum. Eski parçalarda olduğu için biri satılır diğeri elinizde kalır. Ayrıca sistem olarak daha yüksek fiyattan gider diye tahmin ediyorum.

Top Bottom