Neler Yeni

Yardım Rx570 4gb ekran kartımda bir sorun var

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmut esat kuzu
Msi armor 2x rx570 4gb ekran kartım var

Ekran kartını genel temizlik için içini açtım temizleyip macun sürüp kapattım pc ye taktığımda yükte değilken bi sıkıntı yok ama yüke bindiğinde yarı yarıya düşük fps veriyor normalde 120W güç çeken kart 50 60W güç çekiyor ve çok hızlı ısınıyor görüntü birden gidiyor e.k. fanları max hızda dönmeye başlıyor öyle kalıyor ısınmasına rağmen soğutucu blok fazla ısınmıyor sadece ılık oluyor

Soğutucu blok tam oturmamıştır diye bidaha açtım kartı ve tam oturmamıştı düzgünce oturttum kapattım bu seferde gpu fanları hiçbir şekilde Dönmüyor gpu gene ısınıyor görüntü gidiyor ve fanlar anca öyle çalışıyor afterburnerdan fanları manuel olarak açsamda fanlar çalışmıyor

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
Mehmet Aslan
Msi armor 2x rx570 4gb ekran kartım var

Ekran kartını genel temizlik için içini açtım temizleyip macun sürüp kapattım pc ye taktığımda yükte değilken bi sıkıntı yok ama yüke bindiğinde yarı yarıya düşük fps veriyor normalde 120W güç çeken kart 50 60W güç çekiyor ve çok hızlı ısınıyor görüntü birden gidiyor e.k. fanları max hızda dönmeye başlıyor öyle kalıyor ısınmasına rağmen soğutucu blok fazla ısınmıyor sadece ılık oluyor

Soğutucu blok tam oturmamıştır diye bidaha açtım kartı ve tam oturmamıştı düzgünce oturttum kapattım bu seferde gpu fanları hiçbir şekilde Dönmüyor gpu gene ısınıyor görüntü gidiyor ve fanlar anca öyle çalışıyor afterburnerdan fanları manuel olarak açsamda fanlar çalışmıyor
kim bilir ne yaptın açıp bakım yapıcam derken :D Götür iyi bir bilgisayarcıya , buradan yardım etmek zor.

• Beğen
Reaksiyonlar: ghnn
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmut esat kuzu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kim bilir ne yaptın açıp bakım yapıcam derken :D Götür iyi bir bilgisayarcıya , buradan yardım etmek zor.
Dümdüz bakım termal macun ve pedleri değiştirdim yumuşak bi fırçayla tozunu aldım kapattım

hilas0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Salih
Herhangi bir sıvı kullandın mı? Ben RX580 in chipset ve fanlar hariç heryerini suyla chipset ve fanları ise kolonya ile yıkayıp fırçaladım bir problem olmadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmut esat kuzu
Kulak temizleme şeysine kolonya damlatıp chipseti temizledim soğutucu bloğu ve plastik kasayı suyla yıkadım kartın geri kalanını fırçayla temizledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhangi bir sıvı kullandın mı? Ben RX580 in chipset ve fanlar hariç heryerini suyla chipset ve fanları ise kolonya ile yıkayıp fırçaladım bir problem olmadı
Fırçada hafif kolonyayla nemliydi

hilas0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Salih
Kulak temizleme şeysine kolonya damlatıp chipseti temizledim soğutucu bloğu ve plastik kasayı suyla yıkadım kartın geri kalanını fırçayla temizledim

Fırçada hafif kolonyayla nemliydi
Fırça sertmiydi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmut esat kuzu
Gayet yumuşaktı

Aslında şuan kart çalışıyor ama fanlar hiçbir şekilde dönmüyor e.k. fazla ısınıp kendini korumaya alıyor heralde

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,408
İsim
Hacı
Fan bağlantısını ters yapmış olabilirsin, kontrol et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmut esat kuzu
Ters değil eminim

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57