Neler Yeni

RX580 8GB ve RYZEN 5 2500X sistemde drop yiyorum

Yagiz55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yağız
8 aydır hiçbir sorun yoktu, ama yaklaşık 2 haftadır drop sorunu var. Bilgisayarımda farklı farklı oyunlarda denedim, hepsinde oluyor 2000 yılından kalma oyun oynasam bile aynı valorantta 200 250 fps alırken aniden fps 40 50 ye düşüp tekrar 200 e çıkıyor. Diğer oyunlardada aynısı oluyor ekran kartı sürücülerimi çok kez kaldırıp yükledim eski ve yeni sürümleri denedim ama sorun hala çözülmedi. Drop sorununu nasıl çözebilirim? sistemim: RX580 8GB ekran kartı AMD RYZEN 5 2500X işlemci 8GB 2400 Mhz Ram Asus PRİME A-320M-R anakart TOSHIBA MQ01ABD075 700 GB HDD

halitxct

80+ Silver
ssd ye zula kurdum ve hiç drop yemedim gayet güzel performans aldım ama garip geliyor sorun hardiskdeyse testlerde neden hiçbir sorun çıkmadı ki tuhaf geliyor.
testler herzaman herşeyi göstermez bak bulduk sorununu şimdi gtayı ssdye kur bakalım drop olucakmı

MKeremM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Kerem Mungan
ssd ye zula kurdum ve hiç drop yemedim gayet güzel performans aldım ama garip geliyor sorun hardiskdeyse testlerde neden hiçbir sorun çıkmadı ki tuhaf geliyor.
Hocam büyük ihtimalle sorununuz hdd den kaynaklı benim de aynı şekilde sorunum vardı oyunları hdd ye kurduğumda kaplamalar falan geç yükleniyordu

Yagiz55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yağız
Hocam büyük ihtimalle sorununuz hdd den kaynaklı benim de aynı şekilde sorunum vardı oyunları hdd ye kurduğumda kaplamalar falan geç yükleniyordu
büyük ihtimal öyle gibi gözüküyor en iyisi bir ssd almak. ve şimdi aklıma geldi hatta pubg de ilk başlarda yükleme ekranı çok uzun sürüyordu oyun başladığında harita tam yüklenmiyordu yüklemesi uzun sürüyordu demekki harddiskten kaynaklanıyormuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

testler herzaman herşeyi göstermez bak bulduk sorununu şimdi gtayı ssdye kur bakalım drop olucakmı
gta 5 i kastediyorsan harddiskimde var bilgisayarı alırken bilgisayarcı kendi yüklemişti ve gta 5 i yüklemek çok uzun sürer onun yerine hdd deki bir oyunu silip ssd de deniyim diyorum.

Son düzenleme:

halitxct

80+ Silver
büyük ihtimal öyle gibi gözüküyor en iyisi bir ssd almak. ve şimdi aklıma geldi hatta PUBG de ilk başlarda yükleme ekranı çok uzun sürüyordu oyun başladığında harita tam yüklenmiyordu yüklemesi uzun sürüyordu demekki harddiskten kaynaklanıyormuş.

gta 5 i kastediyorsan harddiskimde var bilgisayarı alırken bilgisayarcı kendi yüklemişti ve gta 5 i yüklemek çok uzun sürer onun yerine hdd deki bir oyunu silip ssd de deniyim diyorum.
gece uyumadan önce gta5i ssdye taşı sabah uyanınca denersin kanka

gece uyumadan önce gta5i ssdye taşı sabah uyanınca denersin kanka
amaç sorunun gta5demi hddmi oldğu kesinleşsin diyorum

Yagiz55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yağız
Konudan biraz zaman geçmiş ama şunu farkettim drop sorunu hdd %100 olunca oluyor 3 saniye sonra fln geri%40 50 lere düşünce normale dönüyor fps ne yapmam lazım tek çözüm ssd mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,931
Üyeler
152,575
Son üye
Ahzidal
Top Bottom