Neler Yeni

RX580 ekran kartı fanlar dönmüyor ve görüntü gelmiyor

Blue

80+ Silver
En İyi Cevap
8
Onda durum led'i yoktu diye biliyorum.

Statik elektrik boşaltmayı dene bi'.

Kasanın fişini çek ve sonra birkaç defa kasanın güç tuşuna bas. Ayrıca BIOS pilini çıkartıp BIOS sıfırla.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,377
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
ana kartta sadece dvı ve vga girişleri var ama monitör de hdmi ve dp soketleri var
Mesaj otomatik birleştirildi:

msi armor
sorun sadece görüntüde ise dönüştürücü alın anakarttan görüntü alın aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarından kartı seçip kaldırın bilgisayarı yeni başlatın
ancak anlaşılan o ki genel bi sorun var gibi duruyor güç kaynağınızı bi serviste baktırmanızı ya da yeni bir güç kaynağı almanızı tavsiye ederim
işlemci hdd gibi diğer parçaları da yazar mısınız çok düşük bir ihitmal olsa da tdp'leri yüksek olabilir güç yetmiyor olabilir

LEWERSE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
batuhan süner
sorun sadece görüntüde ise dönüştürücü alın anakarttan görüntü alın aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarından kartı seçip kaldırın bilgisayarı yeni başlatın
ancak anlaşılan o ki genel bi sorun var gibi duruyor güç kaynağınızı bi serviste baktırmanızı ya da yeni bir güç kaynağı almanızı tavsiye ederim
işlemci HDD gibi diğer parçaları da yazar mısınız çok düşük bir ihitmal olsa da tdp'leri yüksek olabilir güç yetmiyor olabilir
hdd yok ssd var https://www.hepsiburada.com/crucial-mx500-500gb-560mb-s-510mb-s-sata3-2-5-7mm-ssd-pm-HB00000BPGOA ssd bu işlemci ise r5 3600

Onda durum LED'i yoktu diye biliyorum.

Statik elektrik boşaltmayı dene bi'.

Kasanın fişini çek ve sonra birkaç defa kasanın güç tuşuna bas. Ayrıca BIOS pilini çıkartıp BIOS sıfırla.
hayır ledi yok teşekkür ederim tavsiyenizi deniyeceğim inş sorun çözülür

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Blue

LEWERSE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
batuhan süner
  • Beğen
Reaksiyonlar: Blue

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,113
İsim
Emre
Ben Biosdan düşük voltajla işlemci overvclocklamıştım ve dediğin gibi olmuştu benim bilgisayarımada.Bios sıfırla düzelir diye düşünüyorum.

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Öncelikle merhabalar bu sorunu yaklaşık 2 gündür yaşıyorum sabah kalkıp PC'yi açtığımda bir müddet bekledikten sonra görüntünün gelmediğini fark ettim kasanın tamperli kısmından içine baktım ve ekran kartı hariç tüm iç aksanları çalışıyordu sonra PC'yi güç tuşundan kapatmayı denediğimde kapanmıyordu ardından tamamen elektrikten kesip tekrar bağladım ve sorunsuz çalışmaya başladı sonraki günün sabahı tekrar açtığımda yine aynı sorunla karşılaştım ve yine aynı taktiği uyguladım sizce sorun neyde olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim şu zor günlerde garantiyle uğraşmak istemiyorum.
Bu genelde PSU kablosu çekilince olur anakart üzerinde yanıp sönen ışık artık sürekli yanıyorsa satabil çalışmadığını gösterir PC'yi tek ram slot çalıştır çalışınca 10-15 dakika oyalan sonra ramleri 2.slotta çalıştır olmazsa ufak bir fırça yardımı ile anakarta değdirmeden ufak süpür sonra dene açılır zaten.

Ben Biosdan düşük voltajla işlemci overvclocklamıştım ve dediğin gibi olmuştu benim bilgisayarımada.Bios sıfırla düzelir diye düşünüyorum.
Bazı konularda alakası yok.

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,113
İsim
Emre
Bu genelde PSU kablosu çekilince olur anakart üzerinde yanıp sönen ışık artık sürekli yanıyorsa satabil çalışmadığını gösterir PC'yi tek ram slot çalıştır çalışınca 10-15 dakika oyalan sonra ramleri 2.slotta çalıştır olmazsa ufak bir fırça yardımı ile anakarta değdirmeden ufak süpür sonra dene açılır zaten.

Bazı konularda alakası yok.
Bilgisayarlarımız aynı neredeyse.Oyun performanslarını atabilir misin müsait olduğun zamanda.Merak ediyorum benimkini.

Top Bottom