Neler Yeni

Çözüldü✓ rx6500 xt siyah ekran ve görüntü gelmemesi

astaqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
efe
sorun tam olarak oyunda veya masaüstünde iken ekranın bir anda gitmesi bazende hiç görüntü alamıyorum eski intel sistemimde aynı sorun vardı onu bir şeyler yaparak düzelttim ama ne yaptığımı hatırlamıyorum şimdi ise amd sisteme geçtim aynı sorunu yaşıyorum masaüstünde veya oyun oynarken tık ekran gidiyor bilgisayarı yeniden açmam gerekiyor yeniden açınca driver siliyor ve ekran kartını devre dışı bırakıyor bazen hiç görüntü vermiyor bir keresinde bozuk görüntü aldım garantiye yolladım orada test yaparken video çekip bana yolladılar bir sorun gözükmüyordu başka bir güç gerektirmeyen kartımı taktığımda sorunsuz görüntü alıyorum farklı sistemde test ettiğimde ekran kartını ilk taktığımda yine görüntüyü kesti ama ddu ile driveri silip yüklediğimde düzelmişti
sistem özelliklerim;
amd ryzen 5 5600x
corsair vengeance 8+8 3200mhz ram
asus prime b450 mk
corsair cv 550 w 80+
sapphire rx 6500 xt

dextermr

80+
hangi amd sürümünü kullanıyorsunuz

dextermr

80+
ekran kartı için mi eğer ekran kartı içinse her seferinde WHQL sürümünü kullandım
whql kullandınız peki bilgisayarı ilk kurdugunuzda önce windows update ile güncelleyip sonra mı sürücü yüklediniz?

astaqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
whql kullandınız peki bilgisayarı ilk kurdugunuzda önce windows update ile güncelleyip sonra mı sürücü yüklediniz?
ilk önce windows update yaptım sanırım ondan sonra driver yükledim sanırım ama ilk intel sistemimde sorun düzeldikten sonra bir kaç kere format atmıştım ve sorunla karşılaşmamıştım

dextermr

80+
ilk önce windows update yaptım sanırım ondan sonra driver yükledim sanırım ama ilk intel sistemimde sorun düzeldikten sonra bir kaç kere format atmıştım ve sorunla karşılaşmamıştım
aygıt yöneticisi görüntü bagdastiricisindan eski sürüme dönmeyi denesenize bi

dextermr

80+
öyle yapınca microsoft görüntü gibi bişeyler diyor
bilemiycem ben de siyah ekran alıyodum en son kullandıgım driver ile windows update'in kurdugu sürücü çakışıyormuş, eski sürüme dön yaptım düzelmişti

astaqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilemiycem ben de siyah ekran alıyodum en son kullandıgım driver ile windows update'in kurdugu sürücü çakışıyormuş, eski sürüme dön yaptım düzelmişti
peki driver siliyormuydu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,249
Üyeler
141,108
Son üye
eyvahs
Top Bottom