Neler Yeni

RX6600 Ekran kartı siyah pixeller

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
gu6rudf.png

Arkadaşlar merhaba, ekran kartımı alalı 3 ay oldu. Premiere kullanırken bazen yeşil ve siyah pixeller çıkıp ekran 0.1 saniye siyah olup düzeliyordu. En sonda böyle bir problemle karşılaştım ve servise götürdüm. Servis bir sorun bulunmadığını söyledi ve iade etmedi. Benim bunu iade hakkım var mı? Bu ekran kartı arızası mıdır?

Mert.k

80+ Bronze
Alıntıyı görüntüle

Arkadaşlar merhaba, ekran kartımı alalı 3 ay oldu. Premiere kullanırken bazen yeşil ve siyah pixeller çıkıp ekran 0.1 saniye siyah olup düzeliyordu. En sonda böyle bir problemle karşılaştım ve servise götürdüm. Servis bir sorun bulunmadığını söyledi ve iade etmedi. Benim bunu iade hakkım var mı? Bu ekran kartı arızası mıdır?
ekran kartı gg olabilir

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas
Sadece bu programda oluyorsa sürücü sorunudur, başka yerde karşılaştın mı?

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece bu programda oluyorsa sürücü sorunudur, başka yerde karşılaştın mı?
Hayır karşılaşmadım. rx6600 Servisteyken bu sefer r7 490 sanırsam eski bir amd kartını kullandım arkadaşın verdiği gene aynı problem oldu hatta daha ağır oldu. Ekran yeşil piksel verip kapanıyordu. Amd software bug tool geliyordu.

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas
Hayır karşılaşmadım. rx6600 Servisteyken bu sefer r7 490 sanırsam eski bir amd kartını kullandım arkadaşın verdiği gene aynı problem oldu hatta daha ağır oldu. Ekran yeşil piksel verip kapanıyordu. Amd software bug tool geliyordu.
Sürücü kaynaklıdır o zaman büyük ihtimalle, hangi sürümü kullanıyorsun şu an ve hangilerini kullandın?

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi driver sürümünü kurdun ? Adobe premiere crackli mi ? Bende böyle bir sorun olmuyor Adobe Premiere de .
Adrenalin 22.5.1 Recommended (WHQL)
Ben video editörüyüm 7/24 premiere açık ve kullanıyorum. İnternette yazdığımda bu sorunu yaşayan bir kişi bile görmedim ama çok garip eski ekran kartına geçtiğimde bile oluyor. Sorun nerede anlamış değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben video editörüyüm 7/24 premiere açık ve kullanıyorum. İnternette yazdığımda bu sorunu yaşayan bir kişi bile görmedim ama çok garip eski ekran kartına geçtiğimde bile oluyor. Sorun nerede anlamış değilim.
Ve hayır crackli değil.

Son düzenleme:

abcdefg1234

80+ Silver

Ve hayır crackli değil.
Garip bi durum, Adobe premiere i silip tekrar yüklemeyi denediniz mi, belki eksik bi dosya vardır. Ben crackli kullanmama rağmen böyle bi sorun yaşamadım, benim driver sürümü de 22.5.1.

DDU ile şu anki driverı silip farklı bi sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
Garip bi durum, Adobe premiere i silip tekrar yüklemeyi denediniz mi, belki eksik bi dosya vardır. Ben crackli kullanmama rağmen böyle bi sorun yaşamadım, benim driver sürümü de 22.5.1.

DDU ile şu anki driverı silip farklı bi sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz

Evet her şeyi denedim fakat sonuç aynı. Sanırım donanımsal bir sıkıntı var fakat servis iade kabul etmedi, gene çeken tüketici.

Mert.k

80+ Bronze

Ve hayır crackli değil.
HOCAM diğer bileşenlerde sorun olabılir işlemciyi bir yuke sokun sonra memtest 86 ramler için yapın ardından occt (power test ) ıle psu deneyın hdtune veya crystaldisk mark ile depolamayı test edın

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
HOCAM diğer bileşenlerde sorun olabılir işlemciyi bir yuke sokun sonra memtest 86 ramler için yapın ardından occt (power test ) ıle psu deneyın hdtune veya crystaldisk mark ile depolamayı test edın
Evet hocam sanırım ekran kartımda sorun yok. Çünkü bu hata ekran kartı yüke bindiğinde olmuyor ve sadece belirli bir programda oluyor. Ondan sonra saatlerce oyun oynadım ne performansta sıkıntı yaşadım ne ekranda. Ekran kartında sorun olmamasının diğer sebebi ekran ben premierdeyken bazen kapanıp açılıyor ondan sonra arkaplandaki dosyalar siyah ekrana dönüşüyor premiere'de dahil mousle hepsinin tekrar üstünden geçiyorum tekrar tekrar gözükmesi için. Garip bir durum. Dediklerinizin hepsini deneyeceğim buraya yazacağım. Çok teşekkür ederim.

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
OCCT'de psu testinde herhangi bir problemle karşılaşmadım. GPU testine soktum 10 dakikalık 100% güçte. Hiçbir hata vermedi ama tam bittiğinde ekran aç kapa olup amd bug report tool verdi. Bunu eski kartımda da yaşıyordum premiere'de kastığında. Sorun garip ya anlamadım gitti. Overwatch 2 oynarken bugün birkaç ekran hatası gördüm. Oyundan mı kaynaklanıyor GPU'dan mı bilmiyorum artık.

Top Bottom