Neler Yeni

RX6600 sistem siyah ekran veriyor

revo61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Demir
Oyun oynarken veya internette gezinirken, değişken zaman aralıklarında klavye, fare donuyor ve ekran siyah oluyor. Ekranda herhangi bir hata kodu vs. çıkmıyor. Bilgisayarı kasadaki reset butonuna basarak yeniden başlattığımda düzeliyor. Herhangi bir hız aşırtması yapmadım.

Sistemimde ekran kartı, işlemci ve PSU yükseltmesi yaptım. Yani bu parçalar yeni. Önceki kullandığım sistemde böyle bir sorun yoktu.

RAM: G.Skill çift kanal 16 GB 3000 MHz
SSD/HDD: Crucial 500 GB SSD, 1 TB Seagate HDD
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX 6600
Anakart: MSI B350M Gaming Pro
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
Güç kaynağı: Corsair CX550F

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,109
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Oyun oynarken veya internette gezinirken, değişken zaman aralıklarında klavye, fare donuyor ve ekran siyah oluyor. Ekranda herhangi bir hata kodu vs. çıkmıyor. Bilgisayarı kasadaki reset butonuna basarak yeniden başlattığımda düzeliyor. Herhangi bir hız aşırtması yapmadım.

Sistemimde ekran kartı, işlemci ve PSU yükseltmesi yaptım. Yani bu parçalar yeni. Önceki kullandığım sistemde böyle bir sorun yoktu.

RAM: G.Skill çift kanal 16 GB 3000 MHz
SSD/HDD: Crucial 500 GB SSD, 1 TB Seagate HDD
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX 6600
Anakart: MSI B350M Gaming Pro
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
Güç kaynağı: Corsair CX550F
Şuan son sürümde hatalar mevcut 22.2.2 sürümünü kurarak çözmeyi deneyebilirsiniz

Zeth

80+ Bronze
Amd fanboyları yardımcı olursa seviniriz

revo61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuan son sürümde hatalar mevcut 22.2.2 sürümünü kurarak çözmeyi deneyebilirsiniz

9 gün sonra cevap veriyorum. Sorunum düzeldi. Driver kaynaklıymış. Eski sürüme geçince siyah ekran vermiyor artık.

Top Bottom