Neler Yeni

Öneri Rx6700+ryzen5 5600 için monitör

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Furkan DAĞÜSTÜ
Elimde 1080p asusun 165hz bir monitörü var bu sistemi 1080pde kullanırsam darboğaz yapar mı 2k monitör almam şart mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Furkan DAĞÜSTÜ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam tersi, ne kadar çözünürlük artarsa darboğaz ihtimali o kadar yükselir ama senin sistemin 1080P ve 2K yı parmağında oynatır. Darboğaz söz konusu bile olamaz.
Tam tersi değil mi

Son düzenleme:

okocpinar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Oğuzhan Koçpınar
Tam tersi, ne kadar çözünürlük artarsa darboğaz ihtimali o kadar yükselir ama senin sistemin 1080P ve 2K yı parmağında oynatır. Darboğaz söz konusu bile olamaz.
3080 ti ekran kartını bi 1080p çalıştır o işlemciyle bak bakalım yapıyor mu darboğazı yapmıyor mu :)

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,612
İsim
MehmedVII
Elimde 1080p asusun 165hz bir monitörü var bu sistemi 1080pde kullanırsam darboğaz yapar mı 2k monitör almam şart mı ?
1080p kullanılır ama ekran kartı harcanır 2k kartı zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

5600x ile 5600 arasında pek fark yok

Poseiel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Niyazi Turan

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,221
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Cozunurluk arttikca darbogaz azalir yanlis bilgi vermis arkadas

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,647
İsim
Burak Karadağ
@SilahsızKuvvet☪ @RevenKalr @falcoN1 @okocpinar

Dostlar öncelikle yanlış bilgi verdiğim için sizden ve @FurkanDagustu kardeşimizden özür dilerim. Ben sanıyordum ki düz mantıkla, çözünürlük yükselirse ekran kartı / işlemciye yük biner ve bu darboğaza sebep olur sanıyordum ve demek ki olayı baştan yanlış öğrenmişim, tâ ki sizin beni uyarmanıza kadar. Bu konuda beni aydınlatmanızı ve bu darboğaz hakkında doğru bilgiyi söylemenizi istiyorum. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Tekrardan affola. Bu forumda her şeyi konuşup tartışarak öğreniyoruz çok şükür 👍

SilahsızKuvvet☪

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,065
İsim
Enes

Dostlar öncelikle yanlış bilgi verdiğim için sizden ve @FurkanDagustu kardeşimizden özür dilerim. Ben sanıyordum ki düz mantıkla, çözünürlük yükselirse ekran kartı / işlemciye yük biner ve bu darboğaza sebep olur sanıyordum ve demek ki yanlış öğrenmişim, tâ ki sizin beni uyarmanıza kadar. Bu konuda beni aydınlatmanızı ve bu darboğaz hakkında doğru bilgiyi söylemenizi istiyorum. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Tekrardan affola. Bu forumda her şeyi konuşup tartışarak öğreniyoruz çok şükür 👍
Estağfurullah hocam herkes yavaş yavaş öğreniyor ben bu foruma girdiğimde bilgisayar cahiliydim şuan tek başıma toplarım neredeyse yardımcı olmaya çalışıyoruz işte arkadaşlara 👍

okocpinar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Oğuzhan Koçpınar

Dostlar öncelikle yanlış bilgi verdiğim için sizden ve @FurkanDagustu kardeşimizden özür dilerim. Ben sanıyordum ki düz mantıkla, çözünürlük yükselirse ekran kartı / işlemciye yük biner ve bu darboğaza sebep olur sanıyordum ve demek ki olayı baştan yanlış öğrenmişim, tâ ki sizin beni uyarmanıza kadar. Bu konuda beni aydınlatmanızı ve bu darboğaz hakkında doğru bilgiyi söylemenizi istiyorum. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Tekrardan affola. Bu forumda her şeyi konuşup tartışarak öğreniyoruz çok şükür 👍
Estağfurullah hocam. Yeni bir şey öğrenmene vesile olduysak ne mutlu. İyi forumlar.

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,712
İsim
SANANE
Darboğaz olmaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular