Neler Yeni

RX6800 ve Ryzen 5 5600 neden fps değerleri bu kadar düşük?

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Enes Altunışık
amdde super resolution falan var oradan sanal 2k çözünrülüğe geçtiğim zaman drop azalıyor ama fps aynı kalıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

biosu çoktan sıfırlamıştım. xmp de öncesinde de sonrasında da açıktı maalesef. bir farklılık olmadı
Temiz kurulum yapmayı denedin mi? Windowsu temiz kurmayı dene.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
830
İsim
Hasan Ciftci
inanılır gibi değil o işlemciyle senin o fpsi aldığın yerde. ayarlarını paylaşır mısın

ekran kartı kullanımı ve işlemci kullanımı çok zıt. ekran kartını aşırı az, işlemciyi de %80 %90larda kullanıyordu
Hocam bende normalde ekran kartim dediginiz degerlerde ve islemcim biraz daha assagida, sorun ne tam olarak idrak edemiyorum.

erdo32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Bekir erdinç akdut
haklısınız keşke fakat bana bu değerler bir soğutucu sıkıntısından ibaret gibi gözükmüyor. monitörüm 144hz ve 3 saniye 144ün üstünde duramıyor fps. hem çok oynak hem normal değerlerin 2-3kat altında.
Valla bilemedim bence sen ekran kartı sürücüsünü kurdum sanıyorsun ama şuan pc anakart ekran kartını kullanıyor bence ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp amd sitesinden son sürümü ildirip temşz bir kurulum yap. Birde uzun süredir windıws güncellemelerini güncellemiyorsan oda yapabilir tamam sen güncellemiyorsun ama her güncellemede vol yapımcısı oyununu güncel windows güncellemelerine opdimize ediyor. Bir digeride tam nereden giriliyordu bilmemde pc güç ayarı yaz orada tercih dengeli ise performans veya nihai performans olana al.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hamza ersoy
Temiz kurulum yapmayı denedin mi? Windowsu temiz kurmayı dene.
yeni bir ssd sipariş ettim onun üzerinde yeniden deneyeceğim. valorant şu anda harddiske yüklü. bir fark olur mu sence?

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hamza ersoy
Valla bilemedim bence sen ekran kartı sürücüsünü kurdum sanıyorsun ama şuan pc anakart ekran kartını kullanıyor bence ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp amd sitesinden son sürümü ildirip temşz bir kurulum yap. Birde uzun süredir windıws güncellemelerini güncellemiyorsan oda yapabilir tamam sen güncellemiyorsun ama her güncellemede vol yapımcısı oyununu güncel windows güncellemelerine opdimize ediyor. Bir digeride tam nereden giriliyordu bilmemde pc güç ayarı yaz orada tercih dengeli ise performans veya nihai performans olana al.
ben neredeyse artık her ay ekran kartını kaldırıp yeniden yüklüyorum bir ümit bir değişiklik olur mu diye. fakat ddu ile deneyeyim bir de

Ceasar123

80+ Bronze
Windows tarafında;
Windows Denetim masasından güç modunuzu dengeli yapın.
Ve ayarlarından;
1720535532911.png

Güç modu ayarlarını sıfırlayın.

BİOS tarafında;
En güncel biosu güncelleyin. Sadece XMP ve Resizebar açın.

Sürücü tarafında;
Ekran kartı sürücününüzü DDU ile temizleyin ve en güceli tekrar kurun. Ama hiçbir ayar falan yapmayın. Sadece kurun.

Bunları uygulayıp öyle deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hamza ersoy
Çok fark eder. Muhtemelen sorununun sebebi de o.
aslında sata ssd'ye kuruluydu. fakat değerler yine aynıydı. yer kalmadğı için hddye taşıdım ve sadece açılma süresi değişmişti

Windows tarafında;
Windows Denetim masasından güç modunuzu dengeli yapın.
Ve ayarlarından;
Alıntıyı görüntüle
Güç modu ayarlarını sıfırlayın.

BİOS tarafında;
En güncel biosu güncelleyin. Sadece XMP ve Resizebar açın.

Sürücü tarafında;
Ekran kartı sürücününüzü DDU ile temizleyin ve en güceli tekrar kurun. Ama hiçbir ayar falan yapmayın. Sadece kurun.

Bunları uygulayıp öyle deneyin.
xmp ve resizebar açık. güç ayarlarını sıfırlayıp, ddu ile ekran kartı driverını kaldırıp kuracağım şimdi

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Enes Altunışık
aslında sata ssd'ye kuruluydu. fakat değerler yine aynıydı. yer kalmadğı için hddye taşıdım ve sadece açılma süresi değişmişti

xmp ve resizebar açık. güç ayarlarını sıfırlayıp, ddu ile ekran kartı driverını kaldırıp kuracağım şimdi
Windows da ssd'ye kurulu değil mi? Ddu ile kaldırıp tekrar kurmayı dene ekran kartı driverını.

Ceasar123

80+ Bronze
inanılır gibi değil o işlemciyle senin o fpsi aldığın yerde. ayarlarını paylaşır mısın
Senin o sistemde hangi ayar, ne olursa olsun o fpsler olmaması gerek.
Ne ayar yaparsan yap. Burda gariplik ayarlarında değil.

Olay xmp ve resizebar değil tamamen.
Eğer siz başka birşeyde değiştirdiyseniz oda gitsin. Tek değiştirdiğiniz şeyde XMP ve resizebar olsun diye dedim.
Ayrıca beta olamayan güncel bios olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,303
Üyeler
149,704
Son üye
KırıkBurunn
Top Bottom