Neler Yeni

RX6800 ve Ryzen 5 5600 neden fps değerleri bu kadar düşük?

erdo32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Bekir erdinç akdut
i7 12700k rx6700 10gb ile 400fps sabit hocam işlemcinizi bilmiyorum ama o fpsler de bir tık az gibi
Valla verdiler elimize kullanacak artık bir şekil 😀 bende benimkinde darbopaz vs oldugunu düşünüyorum ama nasip böyleymiş.

DenV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan Gürkan
1 mac atip islemcinin isi değerlerini kontrol eder misin ? Ayrica 5600 le 400-600 fps alman imkandiz 200-400 arasi değişir valorantta fpsin 2.si arka planda ne kadar islem var ? Custom os kullanmani öneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hamza ersoy
1 mac atip islemcinin isi değerlerini kontrol eder misin ? Ayrica 5600 le 400-600 fps alman imkandiz 200-400 arasi değişir valorantta fpsin 2.si arka planda ne kadar islem var ? Custom os kullanmani öneririm
5 veya 6. sayfada olması lazım. problemi çözdük. ddu ile ekran kartını sildiğim zaman değerler oturdu. 300-400 arası veriyor şu anlık

Haydra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Haydar doğan
radeon geliştirilmiş senkronizasyonu kapatıp dener misin bu sorun vysnc den kaynaklı sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ali Osman Torun
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik, Yazılım, Donanım, RaspberryPi
Instagram
aliosman3425
Discord
AliOsman3425#6432
ekte gördüğünüz gibi oyun içi fps değerim(drop değil, sabit olarak 100-150fps), bios ayarlarım ve ekran kartı driver ayarlarım mevcut. xmp profili açık. denemediğim ayar değiştirmediğim unsur kalmadı ama hala fps değerleri inceleme videolarının yarısının yanına yaklaşamıyor. insanların aynı sistemle 450 500fps gezdiği yerde 144hz bir monitörde drop yemekten sıkıldım. var mı herhangi bir çaresi olan? ne diyorsanız deneyeyim birinden biri faydalı olsa yeter. freesync vb kapalı, özel çözünürlük kullanmıyorum. yani bu öyle basit bi ayarı kapalı/açık şekilde değiştirerek veya işlemcinin macununu falan yenileyerek düzeleceğini düşündüğüm bir şey değil. gerçekten bu kadar fark olmasını anormal buluyorum.
Farklı driver sürümlerini yüklemeyi denedin mi? Bende de aynı problem vardı R5 5600 ve RX6600 ile en yeni sürümden başlayarak tüm driver sürümlerini tek tek denedim tüm oyunlarda en kararlı olanın 23.12.1 olduğunu tespit ettim. Bazı sürümler PUBG'de daha stabilken valorant ve CS2'de drop oluşturduğunu fark ettim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hamza ersoy
Farklı driver sürümlerini yüklemeyi denedin mi? Bende de aynı problem vardı R5 5600 ve RX6600 ile en yeni sürümden başlayarak tüm driver sürümlerini tek tek denedim tüm oyunlarda en kararlı olanın 23.12.1 olduğunu tespit ettim. Bazı sürümler PUBG'de daha stabilken valorant ve CS2'de drop oluşturduğunu fark ettim.
Evet çok fazla kez denedim. Bende bir değişklik olmuyordu

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Merhaba benim işlemcim ryzen 5 7500f ve ekran kartı 7700xt ama valorantta 400 FPS alıyorum Max . Şuan format atıyorum PC ye. PC yi dün aldım vatandan kurulumu driver kurulumu herşeyi onlar yaptı şuan format atıyorum. Dün FPS 600 du bugun 400 e düştü neden anlamadım şuan format atıyorum

DenV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan Gürkan
Merhaba benim işlemcim ryzen 5 7500f ve ekran kartı 7700xt ama valorantta 400 FPS alıyorum Max . Şuan format atıyorum PC ye. PC yi dün aldım vatandan kurulumu driver kurulumu herşeyi onlar yaptı şuan format atıyorum. Dün FPS 600 du bugun 400 e düştü neden anlamadım şuan format atıyorum
bendede 4060ti 7500f var ortalama 500-700 arası alıyorum format sonrası bak fps değerlerine biostan expoyu kontrol et o da olmuyorsa atlas veya revios custom windows öneririm fps değerleri değişmese bile input lag değerlerine çok etki ediyor

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Ya
bendede 4060ti 7500f var ortalama 500-700 arası alıyorum format sonrası bak fps değerlerine biostan expoyu kontrol et o da olmuyorsa atlas veya revios custom windows öneririm fps değerleri değişmese bile input lag değerlerine çok etki ediyor
o dediklerinizin hiçbirini bilmiyorum bios ne nolur yardım edin ağlayacağım şimdi az kaldı ya yemin ediyorum gözüme uyku girmiyor nolur yardım edin ilgilenin ya ;(((
Biosa girince elektrik gidince PC bozulur diye korkuyorum Expo ne onuda bilmiyorum Allah rızası için Allah aşkına yardım edin

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hamza ersoy
Ya

o dediklerinizin hiçbirini bilmiyorum bios ne nolur yardım edin ağlayacağım şimdi az kaldı ya yemin ediyorum gözüme uyku girmiyor nolur yardım edin ilgilenin ya ;(((
Biosa girince elektrik gidince PC bozulur diye korkuyorum Expo ne onuda bilmiyorum Allah rızası için Allah aşkına yardım edin
bu konuyu 1. sayfadan itibaren tamamen oku. tonlarca tavsiye var. bir tanesi de benim işe yaradı.

DenV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan Gürkan
Ya

Youtube da bir sürü rehbet videosu var forumda atmak serbest mi bilmiyorum anakartınızın markasını youtube a yazıp how to turn on expo veya türkçe şekilde de yazabilirsiniz çok zor bi işlem değil 2 dakikada kontrol edebilirsiniz . biosa girdiğinizde elektrik giderse bir şey olmaz bios update atarken giderse sıkıntı yaşayabilirsiniz aynı şekilde biosunuzun sürümünüde kontrol edin marka model yazarsanız güncel bios sürümünün sayfasını atayım size onu indirip flaşa atıp bios üzerinden güncellemelisiniz recep baltaşın ddr5 sistem alındıktan sonra yapılması gerekenler diye videosu var o videoyu izlerseniz olayı çözersiniz zaten diğer yorumlardada tavsiye verilmiş bi onlarıda kontrol edin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,303
Üyeler
149,704
Son üye
KırıkBurunn
Top Bottom