Neler Yeni

Ryzen 3 3100 yerine 5 1600 alınır mı?

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,757
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Ram frekansı düşük şuan günümüz için yeterli ama bir kaç yıl sonra düşük kalıcak ve 500 TL ye varmı dedim ?
Hocam zatenj haklısınızı bende sizin gibi düzgün bir h4120 fiyatını gösterdim anakartta ama yinede önerim r3 3100 almanız

Merraklı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Okan kuşku
M2 girşii ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam zatenj haklısınızı bende sizin gibi düzgün bir h4120 fiyatını gösterdim
Aynen ya tabi tercih edilebilir sizin dediğiniz de çok fark olmaz ama arkadaş öyle bir diyorki sanki bizim yaptığımız aptallıkmış gibi :)

Hocam zatenj haklısınızı bende sizin gibi düzgün bir h4120 fiyatını gösterdim anakartta ama yinede önerim r3 3100 almanız
Bakalıö bende 3100 den yanayım ama bütçe meselesi kanka

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,444
İsim
Ümit Can
3100 Tray olan modeli alın.

Tray kutusuz demek değil aslında. Dışındaki RYZEN yazılı kutu gelmiyor sadece. Fanın konulduğu siyah bir kare kutu ve içinde Stok fan ile işlemci geliyor.

1600AF bana göre bu saatten sonra alınmamalı. 3100 her türlü daha iyi bir işlemci 1600AF'den

Merraklı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Okan kuşku
3100 Tray olan modeli alın.

Tray kutusuz demek değil aslında. Dışındaki RYZEN yazılı kutu gelmiyor sadece. Fanın konulduğu siyah bir kare kutu ve içinde Stok fan ile işlemci geliyor.

1600AF bana göre bu saatten sonra alınmamalı. 3100 her türlü daha iyi bir işlemci 1600AF'den
Dediklerin doğru kardeşim bakalım bende almaya çalışacağım

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,757
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
images.jpg

Tray bu diye biliyorum böyle geliyo ryzen kutusuz

Merraklı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Okan kuşku

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
dostum adam max 1000tl verebilirim diyor bir de anakartını mı değiştirsin
Satıp değiştirebilir anakartı bilmiyordum.

Aga bu direk fanın kutusu diye biliyorım fanı ve işlemcinin beraber olduğu kutu değil

Yanlışım varsa düzeltin
Hayır sağındada işlemci var.

Erdinç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Erdinç
Aga bu direk fanın kutusu diye biliyorım fanı ve işlemcinin beraber olduğu kutu değil

Yanlışım varsa düzeltin
Tray demek tepsi demek firmalara AMD bir tepside işlemcileri gönderiyor maliyeti kısmak için (sanırım maliyeti kısmak için onu tam bilmiyorum).Yani tray oldumu kutuludan bir farkı yok yanında fan da gönderiliyor fan kutulu olarak gönderiliyor işlemci havalı poşete sarılıp gönderiliyor (ben böyle biliyorum)

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Ram frekansı düşük şuan günümüz için yeterli ama bir kaç yıl sonra düşük kalıcak ve 500 TL ye varmı dedim ?
CL düşürebilirsiniz.
Birkaç sene sonra 3100 de yetersiz kalıcak zaten.

Tray demek tepsi demek firmalara AMD bir tepside işlemcileri gönderiyor maliyeti kısmak için (sanırım maliyeti kısmak için onu tam bilmiyorum).Yani tray oldumu kutuludan bir farkı yok yanında fan da gönderiliyor fan kutulu olarak gönderiliyor işlemci havalı poşete sarılıp gönderiliyor (ben böyle biliyorum)
Tepsi derken yemek tepsisi değil yanlıs anlamasın.

Bazı modelllerde kutusuz yani siyah kutulu modellerdeki soğutucular değisik olabiliyor ama bazılarında mesela 1700 de kutulusu rgb wraith spire siyah kutulu rgb olmayan wraith spirem

Merraklı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Okan kuşku
CL düşürebilirsiniz.
Birkaç sene sonra 3100 de yetersiz kalıcak zaten.

Tepsi derken yemek tepsisi değil yanlıs anlamasın.

Bazı modelllerde kutusuz yani siyah kutulu modellerdeki soğutucular değisik olabiliyor ama bazılarında mesela 1700 de kutulusu rgb wraith spire siyah kutulu rgb olmayan wraith spirem
Bir kaç sene sonra 3100 ü de değiştirebilirim zaten aynı anakart üstünde :)

Aynen aga öyle olmasının sebibi kargoda daha fazla ve daha ucuza geçmesi zaten o yüzden ucuz

Furkan SıRR

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Furkan Sır
Arkadaşlar, öncelikle R3 3100 daha iyi bir oyun performansı verdiğini biliyorum. Bu konuyu açma sebebim R3 3100'ün fiyatı çok arttı 1250 lira civarı geziyor. Ben Max 1000 TL verebilirim, 950 liraya 5 1600'ler var ve oyun performanslarında aralarında uçurum farklarda yok. Az daha para biriktir demek dışında 1600 hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Oyunlarda sıkıntı çıkarır mı? Not: Şu anlık 1050 Ti ile kullanacağım 4,5 ay sonra 1650 Super'e geçiş yapacağım.
Alınır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,536
Üyeler
145,196
Son üye
Blood Bewitchment
Top Bottom