Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 3600 için Kuletipi soğutucu ve macun önerisi

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
Bence işlemcide bir sorun var da bakalım hayırlısı
Böyle bir şey de söz konusu olabilir değil mi? Mesela ben diğer herkes gibi 4.2 mhz ile undervolt yapmak istedim fakat ne zaman 4.2 mhz yapsam bilgisayar direkt kendisini kapatıyor. Maksimum benim yapabildiğim aşırtma 4.0 mhz. Zira böyle birşeyin olabilitesi varsa kendilerini şikayet edeceğim. çünkü ben dışın da herkes bu işlemciyi rahat rahat kullanabiliyor :D

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Kürşat
Ozaman bahsetmiş olduğum soğutucu aldım
Manuel OC yapmadan deneyin. Biostan boost mode kapalı ve açık olacak şekilde deneyin. Ayrıca elinizde stock soğutucu varsa onunla da deneyebilirsiniz, soğutucudan kaynaklı bir sorun olup olmadığını gösterebilir. Şu anki soğutucunun montajını çok iyi yapamamış olabilirsiniz.

Farway

80+ Silver
Böyle bir şey de söz konusu olabilir değil mi? Mesela ben diğer herkes gibi 4.2 mhz ile undervolt yapmak istedim fakat ne zaman 4.2 mhz yapsam bilgisayar direkt kendisini kapatıyor. Maksimum benim yapabildiğim aşırtma 4.0 mhz. Zira böyle birşeyin olabilitesi varsa kendilerini şikayet edeceğim. çünkü ben dışın da herkes bu işlemciyi rahat rahat kullanabiliyor :D
Ben de kullanamıyorum rahat rahat 3600 ün 2019 üretimi sıkıntılı malesef,çok büyük tombala silikonu o senenin. Şikayet edemezsin artık garantide bitmiş.
Ben de geçen denedim voltaj 1.4 ten aşşağı inmiyor 4.2 GHZ için. Ama yine de 70 derecelerde kullanabiliyorum sıvı soğutmayla.

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
Manuel OC yapmadan deneyin. Biostan boost mode kapalı ve açık olacak şekilde deneyin. Ayrıca elinizde stock soğutucu varsa onunla da deneyebilirsiniz, soğutucudan kaynaklı bir sorun olup olmadığını gösterebilir. Şu anki soğutucunun montajını çok iyi yapamamış olabilirsiniz.
Şöyle ki stock soğutucu ile yaz ayların da bilgisayar kendisini kapatıyor. Bana tek olan yararı masa üstünde bilgisayarı kapatmaması oldu :D Mevcut soğutucunun montajından ben eminim düzgün taktığıma, macunu sürüp takıp tekrar söküp macunun temas eden yüzeyini kontrol ediyorum ve tamamen temas ediyor açıkcası

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,574
İsim
oğuzhan ege
Evet baktığım da herkes bahsettiğiniz soğutucuyu önermiş. Lakin tek çekincem zaten ben de 3 fanlı çift radyatörlü bi soğutucu var ve soğutamıyor :D
Umarım ki problem benim aldığım soğutucudadır da başka bir soğutucuya geçtiğim de rahatlarım, tavsiye ettiğiniz soğutuca çok sıcağım :D
valla hocam şöle söylüyem kasa 2009dan kalma hava akışını sen düşün her yeri kapalı bi işlemci fanı var t6 ultra bide egsoz fan sıcak havayı dışarıya atan bide Undervolt felan yapmadım hiç senin gibi fazladan soğutucum olsa nasıl olurdu acaba :D eski fiyatı 150 tl idi şimdi git al demiyorum ne kadar fiyatı bilmiyom :D

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
Ben de kullanamıyorum rahat rahat 3600 ün 2019 üretimi sıkıntılı malesef,çok büyük tombala silikonu o senenin. Şikayet edemezsin artık garantide bitmiş.
Ben de geçen denedim voltaj 1.4 ten aşşağı inmiyor 4.2 GHZ için. Ama yine de 70 derecelerde kullanabiliyorum sıvı soğutmayla.
Yok ben hiçbir şekil de 4.2 e çıkartamıyorum pc direkt kendisine reset atıp biosa gönderiyo. Gerçi ben onda da değilim makul sıcaklıklarda oc yapmadan dahi çalışsa benim için gene de okey açıkcası :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Atladığım için özür dilerim, evet dediğiniz şekilde kullanıyordum zaten manuel oc yapmadan önce. 3950 mhz ve 1.45 volt vererek oc yapıyordu. Fakat ozaman da hangi oyunu açarsam açayım sıcaklık 85 90 derecelere sıçrıyordu direkt

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
valla hocam şöle söylüyem kasa 2009dan kalma hava akışını sen düşün her yeri kapalı bi işlemci fanı var t6 ultra bide egsoz fan sıcak havayı dışarıya atan bide Undervolt felan yapmadım hiç senin gibi fazladan soğutucum olsa nasıl olurdu acaba :D eski fiyatı 150 TL idi şimdi git al demiyorum ne kadar fiyatı bilmiyom :D
Maşallah ne güzel valla umarım daha nice yıllar da böyle sorunsuz kullanırsınız :D umarım sizi memnun ettiği kadar beni de eder de ben de bu dertten bir nebze de olsa kurtulurum

içinden çıkan macun gayet kaliteli ekstra macun almana gerek yok
Efenim bunun az daha uygun olan bir versiyonu ya da modeli varmıdır? Açık konuşmak gerekirse çok bütçemin dışına çıkmak istemiyorum gerekmediği müddetçe siz de taktir ederseniz ki :)

matrax33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Tayfun Çetin
Evet baktığım da herkes bahsettiğiniz soğutucuyu önermiş. Lakin tek çekincem zaten ben de 3 fanlı çift radyatörlü bi soğutucu var ve soğutamıyor :D
Umarım ki problem benim aldığım soğutucudadır da başka bir soğutucuya geçtiğim de rahatlarım, tavsiye ettiğiniz soğutuca çok sıcağım :D
Radyatörün bozulmuş kardeşim. Garantiye falan gönder istersen. Yada sen takamadın o radyatörü. 1.15v @3.6ghz'de o ısılara ulaştırmak için hiç soğutucu takmamamış olmak gerek.

3600 1.175v @4.2ghz tüm çekirdekler kullanıyorum

ID-COOLING SE-224-XT ile 50 derecelerde oyun oynuyorum.​

Suwariba

80+ Silver
Maşallah ne güzel valla umarım daha nice yıllar da böyle sorunsuz kullanırsınız :D umarım sizi memnun ettiği kadar beni de eder de ben de bu dertten bir nebze de olsa kurtulurum

Efenim bunun az daha uygun olan bir versiyonu ya da modeli varmıdır? Açık konuşmak gerekirse çok bütçemin dışına çıkmak istemiyorum gerekmediği müddetçe siz de taktir ederseniz ki :)
543+25tl kargo. 600tl demiştiniz

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
Radyatörün bozulmuş kardeşim. Garantiye falan gönder istersen.

3600 kullanıyorum 120mm tek fanlı soğutucuyla 50 derecelerde oyun oynuyorum.
Ben de öyle düşünüyorum, ya aldığımdan beri bozuktu ya da benim işlemcim biraz sorunlu, yeni soğutucuyu takınca zaten buraya gelişmeleri direkt yazacağım

543+25tl kargo. 600tl demiştiniz
Ya gerçekten özür dilerim, sizden önce de bi arkadaşımız da aynı soğutucu önerdi ve 680 liraydı o yüzden ben linke tıklamadan cevap vermiş bulundum lütfen kusura bakmayın :(

matrax33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Tayfun Çetin
Ben de öyle düşünüyorum, ya aldığımdan beri bozuktu ya da benim işlemcim biraz sorunlu, yeni soğutucuyu takınca zaten buraya gelişmeleri direkt yazacağım
Sen gerektiği şekilde oturtamamış da olabilirsin. Tekrar sök kontrol et bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,466
Üyeler
149,736
Son üye
himmetmuhammedk
Top Bottom