Neler Yeni

Ryzen 5 3600 Isı Sorunu ?

Shawlly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enes Savli
Merhabalar öncelikle herkese 1 yıldır ryzen 5 3600 işlemci kullanmaktayım bildiğiniz üzere ısı sorunu olan işlemcilerden birisi , bios ayarlarında hız aşırtma seçeneklerini yapmadan önce inanılmaz derecede ısınıyor kasanın yan tarafına dokunamıyordum 90 dereceleri görüyordu fakat bu ayarları yaptıktan sonra 70-80 maks yük altında böyle bir seyir göstermeye başladı fakat geçen günlerde bios sürümüm çok eski oldugu için bios güncellemesi yaptım tekrar işlemcimin ayarlarını aynı şekilde düzelttim fakat bilgisayarı yeni açıp biosa girmeme rağmen bios işlemci sıcaklıgımı 70-80 derece de gösteriyor en ufak opera girdiğimde bile 90-95 derece arası gösteriyor kontrol için kasanın yan tarafına elimi uzattıgımda da aşırı bir sıcaklık ile karşılaşmadım maksimum elle hissedilen sıcaklık 60-70 derece arası yük altında bile bios işlemci sıcaklıgını yanlış gösterebilir mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak Şunu da demek istiyorum bilgisayarım normalde 90-95 dereceleri gördüğünde işlemcinin kendisini kapatması lazım ama asla kapatmıyor buda bana biosun yanlış sıcaklık gösterdiğini düşündürüyor konuyla ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler.

Top Bottom