Neler Yeni

Yardım Ryzen 5 3600 nasıl overclock yapılır ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer Faruk Gündağ
Anakartım msı m450m-a pro max nasıl overclock yaparım ?

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
dostum bu deneyerek bulunur YouTube da temel anlatımları mevcut

ZARAR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali
Amd ryzen master programı ile veya biosun overclock sekmesinden yapabilirsin. Tavsiyem biostan yapman voltaj ve GHz arttirarak (dikkatli ol). Ayrıca anakartinda game boost diye bi özelliği açarak ufak bir hız aşırtma yapabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer Faruk Gündağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AMD ryzen master programı ile veya biosun overclock sekmesinden yapabilirsin. Tavsiyem biostan yapman voltaj ve GHz arttirarak (dikkatli ol). Ayrıca anakartinda game boost diye bi özelliği açarak ufak bir hız aşırtma yapabilirsin.
voltajı ve ghz yi kaç yapmalıyım

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None

ZARAR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali
voltajı ve ghz yi kaç yapmalıyım
4.2 ghz ile 1.4v dene istersen ama ısınmaya dikkat et. stabil olması için benchmark testi yapman lazım yoksa oyundayken veya sistemi zorlarken anında kapanabilir. Ayrıca 4.2ghz 1.4v ile benchmarkta kapanmaz ise voltajı azalt yani sürekli deneyerek uygun değerleri bul. Sistemin büyük ihtimalle yeni bence overclock ihtiyacın şuanlık yok ama sen bilirisin ihtiyacın yoksa yapma. 😁😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bir de biosunu güncellemeyi unutma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer Faruk Gündağ
4.2 ghz ile 1.4v dene istersen ama ısınmaya dikkat et. stabil olması için benchmark testi yapman lazım yoksa oyundayken veya sistemi zorlarken anında kapanabilir. Ayrıca 4.2ghz 1.4v ile benchmarkta kapanmaz ise voltajı azalt yani sürekli deneyerek uygun değerleri bul. Sistemin büyük ihtimalle yeni bence overclock ihtiyacın şuanlık yok ama sen bilirisin ihtiyacın yoksa yapma. 😁😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bir de biosunu güncellemeyi unutma.
thx bro

Top Bottom