Neler Yeni

Ryzen 5 3600X, B450M-S2H Undervolt Nasıl Yapabilirim?

togixbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tolgahan Toplu
Merhabalar,
Elimde Ryzen 5 3600X ve B450M-S2H ikilisi mevcut benim sorunum işlemcimin ısı zıplamaları yaşaması şuanda işteyim fakat akşam üstü detaylı fotoğraf ve video ekleyebilirim. Soğutucu olarak hem stok soğutucusunu hemde çok kaliteli olmayan Gamepower'ın 120mm bir sıvı soğutmasını kullandım ikisinde'de MX-6 macun kullandım ürünü direkt Amazon Türkiyeden satın aldım orjinaldir diye tahmin ediyorum ki güvenmeyip farklı dandik bir macun ile denediğimde sonuçlar daha felaket zaten. Gelelim ısı fırlamasına işlemci masaüstünde sürekli olarak Watt değişkenliği gösteriyor ve 48-50 dereci arası gezerken anlık olarak 70-80 lere fırlıyor ve geri iniyor bazen bu oyunlarda gene 60 derecelerde seyrederken birden 90-95 lere fırlıyor ve frekansı 500-800 lere kadar geri çekiyor. Bu problemi ortadan kaldırmak için Undervolt yapmak istiyorum B450M-S2H için ayarları detaylı bir şekilde hatta mümkünse resimli bir şekilde anlatabilecek var mı internette çok fazla çöp bilgi var ve hangisi doğru hangisi işe yarıyor bilemiyorum hepsini tek tek denemekte saatler belki günler sürer bilgili tecrübeli bu işlemi daha önce yapmış arkadaşlardan destek bekliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Erhan Akçay
Zamanında aynı sorun bnde ryzen 3600 ve 5800x te vardı. Kendim videolara bakmadan biostan elle videodaki gibi girmiştim . Voltaj gereksiz yere fazla olduğundan ani ısı zıplamaları ve artışı oluyordu soğutucu fark etmiyordu bile. Ben videodaki gibi ryzen masterı kullanmadım sadece biostaki ayarları yapmıştım olmuştu. Ama siz videoyu baştan sona izleyip o arkadaş gibi yapabilirsiniz. Ben anlatım uzun sürer diye video bıraktım size.

Biostaki ayarları yaptınız da save etmeden çıkmayın. Yoksa değerler seçilen şeyler aynı kalır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mert YÜKSEL
Merhaba, Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Bende ısı konusundan şikayetçiydim. Hiç UV yapmadan sadece Snowman T6 Ultra hava soğutucusunu taktım ortalama 55-60 larda geziyor. Eğer ki 120 mm iade edebiliyorsan bence et T6 ultra işini çözecektir. İade edemiyorsan @2 arkadaşın paylaştığı video işe yarayacaktır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,434
Üyeler
156,927
Son üye
remielimanyagı
Top Bottom